หัวข้อ: เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=NYvRbrnU_k4

มาเบิ่งอีก เวอร์ชั่นเนาะครับ...

เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต

แถมอีกครับ อาจจะเข้ากับหลาย ๆ ท่าน ใกล้สิ้นปีได้ลุ้นโบนัส ลุ้นเลื่อนตำแหน่ง ลองเอาเพลงนี้ไปร้องให้เจ้านายฟังเบิ่งครับ เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต

When I was just a little staff I asked manager what will I be. เมื่อตอนเซียงเหมี่ยงฯ เป็นพนักงานผู้น้อย ๆ เซียงเหมี่ยงถามเจ้านายว่า มื่อข้างหน้าข้าน้อยสิได้เป็นหยัง...
    Will "salary up"? Will I be rich? เงินเดือนข้าน้อยสิขึ้นบ่ ข้าน้อยสิมีอยู่มีกินบ่
    Here's what he said to me... มาเบิ่งว่าเผิ่นสิว่าจั่งได๋....
    Que sera sera. โอ่ยละหน่อ....
    Salary will not increase!! The future's not ours to see... เงินเดือนอาจซิบ่ขึ้นอนาคตบ่มีไผล่วงรู้ได้
    Que sera sera. เด้อน่างเด่อ เด้อ ๆ นางเด้อ ตั๊บ ๆ ...

When I was just a little staff I asked manager what will I be. เมื่อตอนเซียงเหมี่ยงฯ เป็นพนักงานผู้น้อย ๆ (ส่ำเก่า) เซียงเหมี่ยงถามเจ้านาย(ผู่เก่า)ว่า มื่อข้างหน้าข้าน้อยสิได้เป็นหยัง...
    Will "bonus better"? Will I be rich? โบนัสสิได้หลายกั่วปีกลายบ่ ข้าน้อยสิพอมีอยู่มีกินบ่
    Here's what he said to me... มาเบิ่งว่าเผิ่นสิว่าจั่งได๋....
    Que sera sera. โอ่ยละหน่อ....
    The bonus may not be paid. ปีนี้โบนัสอาจซิบ่มีการจ่าย
    The future's not ours to see. อนาคตเป็นสิ่งที่บ่มีไผฮู้
    He said sorry to me. เผิ่นว่าเสียใจนำเด้อเซียงเด้อ ...
    Que sera sera..... เด้อเซียงเด่อ เด้อ ๆ เซียงเด่อ ต๊าบ ๆ ...

ขอให้โชคดีกับตำแหน่งหน้าที่การงานและโบนัสเด้อครับ เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต เรียนภาษากับ เพลงโฆษณา ครับ คงจำกันได้ ไทยประกันชีวิต
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์; 05-10-2010 at 08:51. เหตุผล: แต่งข้อความ แก้ไขคำผิด

Tags for this Thread