หัวข้อ: ดีใจหลายๆๆพี่น้อง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

ดวงดาว The Star ดีใจหลายๆๆพี่น้อง

หลังจากสองสามมื้อที่ผ่านมา อากาศทางบ้านน้องจอยเริ่มหนาวเย็น และเข้าช่วงเอาวัวออกขายตลาด มื้อก่อนน้องจอยได้ย้ายวัวข้ามฟากมาทางฝั่งบ้านที่อาศัยอยู่ เพื่อเอาวัวมาคัดและแยกออก รอรถวัวมารับไปส่งตลาดวัว

หลังจากที่วัวข้ามมาหมดเรียบร้อย น้องจอยกับลูกชายได้ขับรถตรวจเบิ่งว่ามีหลงเหลือบ่ น้องจอยพ้อแม่วัว เดินออกมาจากป่า ดูเหมือนจะพึ่งออกลูกใหม่ ๆ เพราะสังเกตอาการเบิ่งแล้ว แต่แปลกตรงที่บ่เห็นเจ้าวัวน้อย เดิมตามแม่มาเลย ตัวแม่วัวเดินหน้าตาเฉยข้ามฟากไปหากลุ่มวัวที่ข้ามฝั่งมาแล้ว มื้อนั้นทั้งมื้อ ต้องคอยขับรถคู่ใจวนเวียนหาเจ้าวัวน้อยตัวนั้น ว่ายุไหน

เจ้าตัวแม่ พอข้ามไปฝั่งโน้นก็ฮ้องหา หันหน้ามาฝั่งเดิมที่เคยอาศัยอยู่ เบิดมื้อกะหาบ่อพ้อจักไปลี่ยุไส ต้นไม้กะหลาย ๆ จำเป็นต้องปล่อยเจ้าวัวน้อยยุตามลำพังในคืนนั้น เพราะจอยจนปัญญา ทั้งห่วงกะพ้องกัน

พอตื่นเช้าของมื้อใหม่ น้องจอยกะบ่ยอมลดละ ตามหาอีกกะบ่พ้อ จะยอมถอดใจกะยังห่วง ได้แต่ตั้งจิตอธิฐานขอให้หาพ้อ และ เวลา 11.30 AM ของเมกา ในตอนนั้นน้องจอยกำลังเว้า เอ็มเอสเอ็น นำ ดีเจข้าวปาด กับ ดีเจแฟนฉัน ยุ แบบม่วนซื่น จิตใจเป็นจั่งใด๋บุ เป็นออกฮ้อน ออกลน เลยขออนุญาตเพื่อนทั้งสองไปหาเลาะเบิ่งงัวน้อยอีกก่อนเด้อ

ดีเจข้าวปาด ฮ้องบอกผ่านเอ็มเอสเอ็นมาว่า เอาน้องงัวมาฝากแหน่เด้อ แกว่า ดีใจหลายๆๆพี่น้อง ขับรถคู่ชีพ มุ่งหน้ากลับไปหม่องเคยนำหา วนยุสองรอบ สังเกตถ่ายเจ้างัวน้อย นั้นคือลูกชายสั่งแม่ไว้ น้องจอยมองหาในที่สุดน้องจอยก็เจอ ทั้งฮ้อง ทั้งหัว ภูมิใจในตัวเอง เจ้าวัวน้อยโตนั้น นอนขดอยู่ในหลุม มีต้นไม้น้อย ๆ ล้อมรอบ ทั้งดีใจทั้งอยากไห้ จักอารมณ์อยากไห้มาแต่ไสในขณะนั้น จอดรถได้แลน ลงไป ลุ้นๆๆ ตายหรือยัง พอเข้าใกล้ เจ้าวัวน้อยตกใจ สงสัยพ้อคนสวย 55555555 แลนหนี แลนไปสองก้าวกะล้ม ลุกอีกกะไปได้สามก้าว พอปานคนเมา

อาการอิดโรยเห็นได้ชัดเพราะบ่ได้กินนมจากแม่วัวเลย น้องจอยจักสิเฮ็ดจั่งใด๋ พยายามเข้าไปอุ้ม กะหนัก อีกใจหนึ่งสิไปเอิ้นแม่ย่าดีบ่ ให้มาเอาส่อย กะคือจิบ่คือ กะยามไล่ข้ามทางเลายังนั่งยุเทิงรถพุ้นนะ ตัดสินใจ ไปปลุกท่านเจ้าคุณอยู่บ้านดีกว่า (เวลาท่านเจ้าคุณพักผ่อนพอดี)

พอไปฮอดจอดรถได้กะแลนแบบบ่คิดชีวิต "ที่รัก ที่รัก ฉันพ้องัวน้อยแล้ว คุณว่าฉันเก่งบ่ " ท่านเจ้าคุณกะตอบมา"อืมๆๆ ตี้ๆๆ หาพ้อยุไส เก่งๆๆ เลาว่า"(บาดใด๋เลาย้องใช้)ดีใจหลายๆๆพี่น้อง

ก็พากันไปเอา ยกส่อยกัน จอยกะนั่งยุทางหลังกอดงัวน้อยโตนั้น ปากกะเว้ากับงัว ว่าเดียวจะพาไปหาแม่เธอ(พอปานงัวเข้าใจ) ดิ้นแน่กะเอามือลูบหัว ทั้งสิไห้หลูโตนที่เจ้างัวน้อยต้องนอนยุโตเดียว พรากจากอกแม่ ความรู้สึกในตอนนั้น เห็นแม่ลูกได้พ้อกันแล้วน้ำตาก็สิไหล เจ้าวัวน้อยกะสั่นใส่แม่ หย่างเข้าหาแม่ เอาปากดุดหานมแม่ ย้อนแกหิว

น้องจอยดีใจ ในการเฮ็ดความดีในเทื่อนี้ ถือว่าเป็นการได้ช่วยเหลือชีวิตสัตว์เลี้ยงของเฮา
    รูปน้องวัวน้อย กับแม่วัว จ้า (น้องจอยตั้งชื่อ แกว่า เจ้าโชคดี)

ดีใจหลายๆๆพี่น้อง
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 05-10-2010 at 21:47. เหตุผล: แก้คำผิดค่ะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    โอ้ ป๊าด ยินดีนำเด้อจ้าน้องจอย ขอให้บุญกุศลที่เฮ็ดในครั้งนี้ ขออย่าให้พลัดพรากเด้อจ้าน้องจอย

อิอิ

ดีใจหลายๆๆพี่น้อง ตอบกระทู้

ดีใจหลายๆๆพี่น้อง ตอบกระทู้ดีใจหลายๆๆพี่น้อง ตอบกระทู้ จอยน้องฮักบุญกุศลนี้ที่น้องได้ช่วยเหลือให้ลูกโคกับแม่โคได้พ้อกันดีหลายๆจ้า..ขอให้บุญกุศลนี้คุ้มครองน้องจอยและครอบครัวพบเจอแต่สิ่งดีๆเด้อจ้า

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    เป็นบุญของงัวน้อยเนาะ ที่มีเจ้าของใจบุญ นำหาจนพ้อ เห็นจ่มตะนำงัวน้อยยุบ่เซา พ้ออิหลีละ ฮ่าๆๆ น้องงัว บ่ได้รับประทานจ้อย เหยี่ยวไปเอากินแล้วพะนะ ขอให้บุญกุศลครั้งนี้ ซอ่ยเพื่อนสาว ให้มีตะความสุขไปหน้าเด้อ สาธุ......ขอให้เจอรักแท้ คือ รักแท้ แม่งัว ลูกงัวคู่นี้นี้เด้อเพื่อน อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18
    ดีใจด้วยกะน้องจอยที่พบวัวน้อย เขาคงน่ารักเนาะ
    เมื่อวานขอขี้ไก่มาใส่สวน วันนี้ขอขี้วัวด้วยละกันเนาะ

จริงจัง

หลายครั้งที่เห็นจอยเขียนถึงแฟนทำนองว่าเขาใช้ให้จอยและลูกทำงานอย่างนั้นอย่างนี้(บางทีพี่ก็อินไปด้วยพลอยโกรธ) สามีภรรยาคือคนคนเดียวกัน เรารักเขาเขารักเรา อะไรที่เป็นของเขาก็เป็นของเรา อะไรที่เป็นของเราก็ของเรา ฮ่าๆ
    ทำด้วยความเต็มใจแล้วจะมีความสุขนะค่ะ

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย
    ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ นึกว่ามันเว้าเล่นน้องวัวๆๆๆๆ ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

เพื่อนข่อยจัยดีทุกอย่าง เห็นคนตาสงสารกะบ่ได้เด้นั้น อิอิ อ้าวล่ะทำบุญทำกุศล หลายๆๆๆเพื่อน

ว่าฉันกะต้องหันหน้าเข้าวัดนำก่อนซั่น บ่ไหว ๆๆๆๆๆ เหมิดบุญวาสนาแล้วฉันกะได้ อิอิ

ขอให้เพื่อนมีัึความเด้อ หลายๆๆๆสาธุ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ประทับใจครับเอื้อยจอย เรื่องเล็ก ๆ แต่ว่ายิ่งใหญ่ครับ ถ้าบ่พยายามหา น้อง งัวน้อยเลากะสิบ่รอดดอกเนาะครับ...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    ดีใจนำเจ้าโชคดีเนาะ และขอชื่นชมน้ำใจของสาวจอยนำเด้อจ้า
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    ดีใจด้วยจ้าฟังแล้วซึ้งน่าสงสารวัวน้อยพลัดหลงแม่ ที่งหิวทั่งกลัว
    น้องจอยกับลูกชายได้สร้างกุศลอันไหญ่เลยรู้ไหมจ้า อนุโมทนา สาธุบุญด้วยจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวสุ
    ขอชื่นชม สาวจอย ด้วยความจริงใจ ในความพยายามตามหางัวน้อยจนพ้อ แสดงว่าข้างในจิตใจอ่อนโอนเด้นิเพินนิ (มองข้างนอกคือเป็นสาวห้าวนิละ)

Tags for this Thread