หัวข้อ: ไปตามรอย จักพรรดิ์ญี่ปุ่นกินปลาย่าง มาครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองปลาดิบ

ไปตามรอย จักพรรดิ์ญี่ปุ่นกินปลาย่าง มาครับ

ไปตามรอย จักพรรดิ์ญี่ปุ่นกินปลาย่าง มาครับ เดือนแปดเดือน เก้า นี้ ปลาน้ำจืดญี่ปุ่น แซบครับปลานี่ซือว่า (อายู)ส่วนมากสิกินกันแต่ปลาทะเล ที่สิพาไปนี่ จักพรรดิ์ญี่ปุ่นเคยเสด็จมาร้านนี้มีชื่อเสียงเก่าแก่ ร้านนี้ ตกทอดมาแล้ว ๕๐๐ ปี ครับบรรยาศยังคงสภาพเก่าแก่ไว้ได้ ดีครับ ร้าน อยู่ติดภูเขาและในหุบเขา น้ำใสสะอาดมากๆรสชาดของปลาก็เลย สุดยอด ไม่คาวครับ ถ้าเป็นบ้านเฮาก้อย ดิบ กินได้ สบายๆ ครับ แต่บ่แม่นปลาทะเล เขาเลย ไม่นิยมเอามาทำ ซาชิมิ คือ ปลาทะเลครับผม..เอาแค่ทาเกลือแล้วกะย่าง ครับแต่ก็มีหลายๆรสชาดเสริฟ คือกันครับ

ไปตามรอย จักพรรดิ์ญี่ปุ่นกินปลาย่าง มาครับ

แต่ สึโก่ย มาก แค่ทาเกลือกะแซบแล้วครับ

Bump: ตบท้ายด้วย ข้าวต้มปลา อายูนี่หละครับ รสชาดดั้งเดิมมากๆ บอกได้ คำเดียว ว่า สึโก่ย มากครับ นี่หละครับอิงธรรมชาติ แบบพอเพียง คักๆ ครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย admin; 07-10-2010 at 08:08.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ขอบคุณมากจ้า นำภาพมาให้เบิ่ง
    ญี่ปุ่นเมืองจับปลาได้อันดับต้นๆของโลก
    ขนาดสิวางบักพริก ยังจัดวางอย่างงามเลย
    ปลาคงสิสด หวานแซ่บหลายแท้เลยเน๊าะจ้า
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เกะโระ(แม่ฮวก)ใจดี
    ลักไปเที่ยวอีกแล้วติ มหาเหลิม ผุใดเฝ้าวัดให้เจ่า เดี๋ยวซิพาลูกน้องไปลักไก่เจ่ามาต้มส้มยุ อิอิอิ คือมีแต่ไปเที่ยวไปหากินแท้ คือบ่หาผุสาวหาเมียให้มันใดแน เฒ่าแล้วเด้อ ก๊ากกกกกกกกกกกกก

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ป๊าดดดด ตามรอยจักพรรดิ์ไปกินปลาย่าง เป็นตาแซบแทะ เนาะ จ้า ขอบคุณหลาย วีก้างมาทางพี้แน่เด้อ 555+
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ไก่น้อย; 08-10-2010 at 23:53.
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    โอ่ว มักปลาอายูย่างคือกันค่ะ แซบอิหลีคือปิ้งปลาเข็งบ้านเฮาเนาะ ดนๆมาเทื่อนึงกะคุ้มตั้วะล่ะ..ได่พาพี่น้องเที่ยวนำพร้อมเนาะ..
    มองต่าง..อย่างปลง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    ช่วงที่ไป ญีปุ่น อาหารที่พอสิกินได้กะเมนู ปลานี้หล่ะครับ.....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2
    เป็นตาแซ่บเนาะปลาบ้านเพิ่น รสชาติสิคือปลาค่อปลาเข็งบ้านเฮาบ่อฮึ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    คือมาเป้นตาแซบแท้อ้าย เดี่ยวไปย่างกินยุบ้านก่อน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง
    ขอบคุณสำหรับภาพงามๆๆ ที่เอามาสู่เบิ่งจ้า อ้าย กินเผื่อ แนเด้อจ้า
    บ่ซั่นกะ ดึกก้างข่วมทะเลมาทางเกาะสมุยแนกะได้ จ้า อิอิอิอิ
    เมนูปลากินแล้ว ไม่อ้วน จ้า ตาแซบ คัก

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mirika
    เว้าเรื่องปลาอิปุ่น มีแต่แนวแซบๆเด้อ ส่วนมากจะย่าง กินกัน บ่อใส่หยังกะแซบ ย่างซือ มื่อนี้กะทอดปลาคาเรอิ เนื้อนุ่ม เกล็ดกะบ่อมี กินฮอดกระดูกได้ โอ้ยแซบๆๆ