หัวข้อ: วันเกิดของผม วันเจ็บของแม่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    สุขสันต์คล้ายวันเกิดเด้อจ้า อ้ายพล
    ขอให้อ้ายพล มีความสุขหลายๆ
    คิดหวังสิ่งใดขอให้สมปรารถนาทุกอย่างเด้อจ้า
    ปล.ท่าอ้อนแหม๋ตาฮักหลาย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    สุขสันต์วันคล้ายวันเกิด ครับอ้ายพล ขอให้อยู่ดีมีแฮง อย่าเจ็บ อย่าไข้ เด้อ เป็นที่รักของน้องๆ บ้านมหาตลอดไป

Happy birthday to you คับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    วันเกิดของลูก วันเจ็บของแม่ทำบุญตักบาตรแนเด้อวันเกิดน่ะพี่น้อง
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    เห็นแล้วอิจฉาครับ เพราะผมบ่อมีแล้วคืออ้ายพล เพิ่นไปแต่ผมได้3-4 เดือน ของผมแฮงเจ็บก่ออ้ายพลเด้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    เป็นลูกที่ประเสริฐหลายค่ะ ที่บ่ลืมบุญคุณพ่อแม่

ขอไห้มีความสุขความเจริญ ทั้งผู้เป็นพ่อแม่และลูก เด้อค่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ โก๋ดง
    ๐ อย่าลืมลำนำรักในตักแม่
    อย่าลืมแม้เพียงวันเจ้าฝันหาย
    อย่าลืมมืออุ้มชูมิดูดาย
    คือความหมายคุ้มขวัญวันเกิดเรา

สุขสันต์วันเกิดนะครับ อ้าย พล รูปหล่อ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    สุขสันต์ในวันเกิดนะจ๊ะ หลานพลจ๋า ทุกคำพูดของหลานถูกต้องจัริงแท้
    ไม่มีอะไรในโลกนี้ จะมายิ่งใหญ่เท่ากับ พระคุณแม่ เนาะจ้า
    ป้าขอให้หลานจงมีแต่ความสุขความเจริญ ให้ชีวิตมีแต่สดใสรุ่งเรือง
    ขอให้มีอายุยืนยาวนาน สุขภาพร่างกายที่แขงแรง ร่ำร่ำ รวยรวย
    ขอให้มีเงินเต็มห้อง ให้มีทองเต็มบ้าน ตลอดกาลนานเทอญ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวกระสัง
    สุขสันต์วันเกิดครับอ้ายพล วันเกิดของลูกเกือบคล้ายวันตายแม่
    จำได้ตอนที่แม่คลอดน้อง แล้วผมซักผ้าถุงที่แม่คลอดเลือดเยอะมากตอนที่ซักผ้าถุงให้แม่
    รู้สึกสงสารแม่มากเพราะชุ่มไปด้วยเลือดแม่คงเจ็บมาก
    วันนี้วันเกิดกะขอให้มีความสุขหลายๆครับ
    แล้วก็ขอให้คุณแม่สุขภาพแข็งแรงนำครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด

อวยพรวันเกิดให้อ้ายที่นับถืออีกคนจ้า

ศรีศรี มื่อนี้แมนมื่อดี
    ท่านนายพล (พล พระยาแล) เพิ่นได้เกิดมา
    ตัวสาวหล่า สิมาว่าให้พร
    ให้ฮักดวงสมร มิ่งมิตรเมียแก้ว
    มื่อนี้แล้ว นางได้นำฝ้าย มาผูกแขนอ้าย
    นอนหลับ ให้เจ้าได้เงินพัน
    นอนฝัน ให้เจ้าได้เงินหมื่น
    นอนตื่น ให้เจ้าได้เงินแสน
    แปนมือไป ให้ได้แก้วมณีโชติ
    โทษฮ้าย อย่ามาพาล มารฮ้ายอย่ามาผ่า
    ให้อายุหมั่น ขวัญยืน
    อายุ วัณโณ สุขขัง พลัง สาธุ

สุขสันติ์วันเกิดเด้ออ้าย

สุขสันต์วันคล้ายวันเกิดคับอ้ายพลลลลลลลลลลลล ให้อ้ายพลสุขกายซำบายใจ ร่างกายแข็งแรง บ่มีโรคมีภัยมาเบียดเบียน ร่ำๆรวยๆเด้อคับบบบบบบบบบบบ

เบิ่งแล้วท่านั่งมาคือสาวแอบแท้ละอ้ายพล อิอิอิ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

Tags for this Thread