หัวข้อ: ปุ้ย แอบขโมยภาพที่ท่านโพสต์ไว้

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

เขียนไดอารี่ ปุ้ย แอบขโมยภาพที่ท่านโพสต์ไว้

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=z4rBdma5LGA

ปุ้ยเห็นภาพแต่ละท่านโพสต์ไว้ ดูแล้วได้บรรยากาศ
    การทำมาหากิน ความเป็นอยู่ ความอบอุ่น ของอีสานบ้านเฮา
    เฮ็ดให้คิดฮอดบ้าน
    ปุ้ย แอบขโมยภาพที่ท่านโพสต์ไว้ปุ้ย แอบขโมยภาพที่ท่านโพสต์ไว้

ไผจะว่าจังใด๋ขออภัยมา ณ ที่นี้ ธุจ้า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ดู MV จบน้ำตาไหล ไม่รู้ไหลด้วยเหตุใด๋ ....คิดฮอดบ้านเฮาน้อ ...ขอบคุณค่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    โอ้ย...ฮือๆๆๆๆ ผมคิดฮอดบ้าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    ขอบคุณมากมาย..ค่ะพี่ปุ้ย สิ่งดีดีที่มามอบให้ไท อีสานทุกคน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    สุดยอดครับเอื้อยปุ้ย ขอบคุณที่เอาแนวดีๆมาแบ่งปันอีกครับรวบรวมภาพประเพณีอิสาน
    การทำมาหากินแบบบ้านๆของเฮาได้ดีครับ(มีน้องนานาด้วย)อิอิอิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    กรี๊ดดดมีรูปของหลินนำ 2 รูป อิอิ

ขอบคุณค่ะพี่ปุ้ย..ม่วน ๆ เอาอีก ๆ

เอาไปเลย เต็ม 10

ปล. รูปในกระทู้ของหลินถ้าเข้าตากรรมการ (พี่ปุ้ย) หลินอนุญาตเต็มที่ค่ะ

บ่มีลิขสิทธิ์....

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ซึ้งใจจ้า เบิ่งบ่ทันจบน้ำตากะไหลจั่งเสี่ยวเด็กน้อยว่า
    แม้นอีสานบ่ได้เป็นบ้านเกิดแต่อีสานคือเมืองนอนมามากกว่า 20 ปี
    ดีใจที่ได้อยู่บนผืนแผ่นดินนี้จ้า
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    เบิ่งแล้วคิดฮอดสมัยแต่เก่าก่อนเนาะจ้า สมัยนี้กะมีภาพแบบนี้อยู่เนาะจ้า

คิดฮอดบ้านหลายเห็นบรรยากาศแบบนี้จ้า แต่ตอนนี้กะอยู่บ้านนะแต่กะคิดฮอดคือเก่านั้นล่ะเนาะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    ดีดีดี....ม่วนคับ ผู้โพสต์อย่าเทิ่งโพตส์ เทิ่งไห้เด้อล่ะ..ย้อนคึดฮฮดบ้านแฮงงงงงงง...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    คือมาม่วนแท้ ภาพกะเฮ็ดได่ดีคับคือมาก

Tags for this Thread