หัวข้อ: งานบุญทอดเทียนโฮม ต.ดู่ อาจสามารถ ร้อยเอ็ด....

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

งานบุญทอดเทียนโฮม ต.ดู่ อาจสามารถ ร้อยเอ็ด....

เซียงเหมี่ยงฯ สิพาพี่น้องบ้านมหา ชมงานบุญทอดเทียนโฮม ของ ต. บ้านดู่ อาจสามารถ ร้อยเอ็ด เป็นงานประเพณี ประจำปีช่วงระหว่างพรรษา จัดโดย อบต. บ้านดู่ ซึ่งเป็นประเพณี จัดมาทุกปี งานใหญ่ระดับตำบล 11 หมู่บ้าน แห่ถวาย วัดคุ้งดงเมืองจอก บ้าน น้องออมสิน เซียงเหมี่ยงฯ เป็นเขยบ้านเผิ่นมากะหลายฟ้าหล่าปีแล้ว แต่ว่าบ่มีโอกาสได้ชมงานเลย บ่เคยได้กลับบ้านช่วงเผิ่นจัดงาน ปีนี้มีโอกาส พอดี กะเลยได้เก็บภาพบรรยากาศ ฝากพี่น้องบ้านมหา ปีที่แล้วว่างเว้นไปปีหนึ่งมีเหตุติดขัดทำให้บ่ได้จัดงาน ปีนี้จัดตามปกติครับ...
    ตามเซียงเหมี่ยงมาครับผมสิพาชมงาน...
    ปีนี้ฝนฟ้าตกรับงานบุญพอดี ขบวนแห่เลยช้านิดหนึ่งจากตอนแรกกำหนดเริ่มต้นตอน 8 นาฬิกา แห่บ่ไหวตกหนักหลาย เลยเริ่มเกือบ 9 นาฬิกาแล้วครับ...
    พอฝนหยุดตกขบวนแรกที่เข้ามาคือ บ้านโหง่ เริ่มตั้งขบวนก่อน...

งานบุญทอดเทียนโฮม ต.ดู่ อาจสามารถ ร้อยเอ็ด....

นางเทียน บ้านโหง่ สวยบ่ครับ...

ขบวนแห่ครับ ผู้เฒ่าผู้แก่ หนุ่ม สาวสำน้อย ร่วมขบวนกันทุกครอบครัวครับ...

ขบวนหย่าว สีสันของงานครับ ฮ่าๆ ขบวนบ้านโหง่เป็นขบวนน้อย ๆ เพราะว่าชาวบ้านมีบ่กี่หลังคาเรือน...
    ...

จากขบวนบ้านโหง่ มาเบิ่งขบวนบ้านน้องออมสิน รอตั้งขบวน สาวถือป้าย พี่สาวออมสินเอง ลูกสาวอีแม่ป้า ฉวยบ่ค๊าบบบ...

อีกชุด สาวสำน้อยถือป้าย...

เริ่มตั้งขบวน...

เบิ่งไปเรื่อยเด้อครับภาพหลาย...
    น้องหน่อยนางเทียน...

เจ้าเมือง...

ขบวนฟ้อน...

เดี๋ยวมาต่อครับ มีอีกหลาย มีคลิป ขบวนฟ้อน มาให้เบิ่งนำครับผม ขอเวลาบีบไฟล์ อัพโหลดก่อนครับ...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์; 26-10-2010 at 11:46. เหตุผล: แก้ไขลิงค์ครับ...

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    ชุ่มฉ่ำแท้น้อครับออกพรรษาปีนี้ ทางผุ้นน้ำบ่ท่วมเนาะครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    นางเทียนกะงาม คนถือป้ายกะงาม น้องเซียงเมี่ยง..ไสล่ะเซียงเมี่ยงน้อยไปเล่นทางได๋ล่ะจ้า..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    เป็นตาม่วนแท้เนาะ.. ..เห็นภาพแล่วสะออนหลายจ้า...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    สาวอาจสามารถผุ้งามน้อจ้า(555555ยกเว้นน้องเด้อจ้า)
    เป็นตาม่วนน้อจ้างานแห่เทียนจ้า ทางบ้านน้องมีแต่บุญบังไฟจ้า
    บ่มีงานแห่เทียนแหมจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ต่อ ๆ ครับผม...
    ต่อไปนี้เบิ่งเรื่อย ๆ เด้อครับ บรรยายบ่ค่อยถืกจำบ่ค่อยได้ว่าของบ้านได๋แหน่ ปน ๆ กันครับ...

เจ้าเงาะกะมา...

ข้าวจี่กะมีครับอิ่มกันทั้งหมู่บ้านครับ...

จำลองขบวนแห่นาค...

ขบวนฟ้อน...

ขบวนบ้านลิ้นฟ้า...

เผิ่นเกาะกระแส กับแก้ราคาแพง ตัวนี้ชาวบ้านเพิ่งจับได้ครับ กำลังจะส่งใต้หวัน แต่ว่าพอดีตรงมื่องานบุญ เลยเอามาแห่สาก่อน ฮ่า ๆ ...

เผิ่นจ้างหมอลำซิ่งมางันกับแก้ครับ ...

สังเกตเบิ่งไมค์เผิ่นเด้อครับ ฮ่า ๆ ๆ ...

รู้สึกว่าหมอลำฝ่ายหญิง ซิภูมิใจกับไมค์ อย่างแฮงครับ ฮ่า ๆ ๆ ...

เอ้าหย่าว.......

ขบวนฟ้อน อีกขบวน บ้านลิ้นฟ้าครับ...

นำทีมโดยพี่หมู สาวสวย pretty boy ประจำหมู่บ้าน

อันนี้เผิ่นจำลองเอาวิถีชาวบ้านมาแห่...

สาวนางเทียนเผิ่น...

อย่าฟ่าวหนีเด้อครับ ยังมีอีกหลายชุด เดี๋ยวทยอยเอาลงเรื่อย ๆ ครับ...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์; 26-10-2010 at 12:38. เหตุผล: แก้ไขลิงค์ครับ...

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เป็นตาม่วนคัก..ผุ่สาวกะงามๆๆๆ อิอิ........ขอบคุณเด้อท่านเซียงที่เอามาแบ่งปัน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    ขอบคุณบ่าวเซียงหาแนวงามๆมาให้เบิ่งนำ คนอิสานบ้านเฮาเฮ็ดหยังกะม่วน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    เป้นตาม่วนแท้ละอ้าย โฮ้วๆๆๆ ฮิๆๆโฮ้วๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    น่าสนุกหลายเนาะ ท่ามกลางสายฝน

Tags for this Thread