หัวข้อ: ตักบาตรเทโวเขื่อนอุบลรัตน์ 53

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3

ตักบาตรเทโวเขื่อนอุบลรัตน์ 53

หลังจาก ที่ปล่อยให้แฟนา นุ แฟน ถ่ามาหลายมื้อแล้วมื้อนี้หลังจากตัดต่อภาพเสร็จฮ้อนๆ กะได้เวลาอันเหมาะสม มาคับมาเบิ่งบรรยากาศเอาบุญตักบาตรเทโว นำกัน มื้อหลังออกพรรษา 24 ต.ค.53 ณ วัดพระบาทภูพานคำ อุบลรัตน์ เมียงขอนแจ่น..
    ....นี่คือโรงทาน ที่หน่วยงานมาฮ่วมเฮ็ดบุญนำเพิ่น สาวๆมาตัก เมนู มีผัดหมี่โบราณใส่กระหลอก(จอกใบตอง)กับโจ๊กฮ้อนๆ
    .........หมอนี่(เสื้อขาวยกซด) กะมาซ่อย ทานซือๆ อิ่มบุญ อิ่มท้องนำ 55..
    ....ในงานมีตะไลยักษ์เปิดงาน โคมลมใหญ่...
    ..พอประมาณจัก 8 โมงขบวนกะแห่ลงมาจากข้างบนพระใหญ่สมมุติว่าเป็นสวรรค์ชั้นดาวดึงส์ ลงมาฮอดเมืองมนุษย์..นำหน้าโดยพระอินทร์ พระพรหม กับเหล่านางฟ้า เทวดา
    ...พระอินทร์ ปีนี้เด่นมากคับ เป็นเพื่อนผมเอง(เพิ่นเป็นคุณครู) เขียวเหมิดโตเลย อ.แอ้
    ...องค์พระใหญ่จำลอง...
    ...พ่อแม่พี่น้อง มาทำบุญกันหลายคับปีนี้ (หือแม่นเพิ่นหนีน้ำมากะบ่ฮู้)
    ......บรรยากาศ โดยรวมกะถือว่า ออกมาดี อิ่มเอิบกันถ้วนหน้าคับ เอาบุญมาฝากพ่อแม่ พี่น้องบ้านมหาเฮา สุคนคับ ผู้ได่หล๋อยมาแน รายงานโตแนเด้อคับ..
    ..สุดท้ายเอาฮูปเขื่อนฯงามๆมาฝากคับ ช่วงนี้กำลังเร่งระบายน้ำคับ ผู้ได๋อยู่ท้ายเขื่อนฯกะอดเอาแนจักน่อยคับ
    ***สุดท้ายกะขอขอบคุณเจ้าของพื้นที่กับพี่น้องบ้านเฮาที่มาเอาบุญนำกัน ผู้ได๋บ่ได้มาพ้อกันใหม่ปีหน้าคับผม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    บุญใหญ่เนาะครับ อนุโมทนาสาธุครับผม...
    ขอบคุณที่เอาบรรยากาศงานบุญมาฝากกันครับ...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    อนุโมทนาบุญ...สาธุ......สาธุ......สาธุ...ครับผม...
    ขอบคุณที่เอาบรรยากาศงานบุญมาฝากกันครับ...

มีโอกาส เป็นตาไปเที่ยวเนาะครับ........

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ขออนุโมทนาสาธุนำเด้อเพื่อนเด้อ เฮาบ่ได้ไปนำส่งใจไปนำเพื่อนกะได้ดอกเนาะ อิ อิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18
    เกิดมาทั้งชีวิต มีโอกาศตักบาตรเทโวครั้งเดียว ขอบคุณมากค่ะที่นำภาพงานบุญที่สวยงามมาแบ่งปัน ขออนุโมทนาบุญด้วยค่ะ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    เกิดมายังไม่เคยตักบาตรเทโวเลย เป็นตาสะออนบุญทางขอนแจ่นเนาะจ้า อนุโมทนา สาธุนำเด้อจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    น้องกุ้ง กะไปตักบาตรเทโว คือกันจ้า
    แต่บ่ได้ไปเขื่อนอุบลรัตน์ ไปตักบาตรเทโว
    ที่อำเภอพล ทางบ้านยายของน้องกุ้ง จ้า

Tags for this Thread