หัวข้อ: ไปช่วยพี่น้องที่น้ำท่วมมาครับ......

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวผู้ดี

ไปช่วยพี่น้องที่น้ำท่วมมาครับ......

ผมนั่งทำงานอยู่กะมีฮัลโหลมาบอกว่าน้ำท่วม อ.ปักธงชัย หมู่เพิ่นชวนเอารถไป
    ซ่อยขนของไปให้พี่น้องที่เดือดฮ้อน ผมกะเลยตอบตกลงแบบบ่อต้องคิดเลยครับ ตอนแรกกะว่าจักมื้อ2มื้อ ไปเห็นแล้วกลับมาลางาน 1 อาทิตย์ ย่านเค้าไล่ออกกะปานนี้ แต่กะไปครับ น้ำใจของคนไทยที่รวมกันหลายกว่าน้ำที่กำลังท่วมอยู่ตอนนี้ซำครับผมว่า เลยเอารูปมาให้พี่น้องบ้านเฮาเบิ่งครับ
    ไปช่วยพี่น้องที่น้ำท่วมมาครับ......
    รูปบ่อค่อยหลายครับ บ่อมีเวลาถ่ายครับผม............

ธุจ้า ขออนุโมทบุญ กุศลในครั้งนี้ขอให้อ้ายมีแต่ความสุขเด้อจ้า
    ขอบคุณจ้าที่ช่วยเหลือเพื่อนคนไทยนำกัน ยามเพิ่นตกทุกข์ได้ยากจ้า
    ขอพรคุณพระคุณเจ้าให้น้ำลดไว้ๆเด้อจ้า เห็นใจพี่น้องทุกท่านจ้า
    เมื่อ10กว่าปี ที่แพงไปเรียนอยู่นั่น กะเคยท่วมจ้า แต่บ่หนักเท่าครั้งนี้จ้า
    เบิ่งในยูทูบ เห็นบ้านที่เคยพักอยู่น้ำท่วมสูงคัก
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    เบิ่งข่าวสุมื่อกะเป็นตาอิโตนชาวบ้านเฮาเนาะ น้ำท่วมข้าวเบิด
    ข้าวของกะเสียหายไปกับน้ำ....

บ้านเพ็นนียุเทิงโคก ตั้งแต่น้อยๆจนเติบใหญ่กะบ่เคยเห็นน้ำท่วมขนาดนี่เลย
    นอกจากพายุมาหอบเอาหลังคาไป..เบิดลมพายุกะนำหาเก็บ

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    ดีใจและปลื้มนำกับ..น้ำไสใจจริงกับความช่วยเหลือเพื่อนร่วมชาติครับ..ปรบมือซวดๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2
    บุญกุศลครั้งนี้ขอให้อ้ายพบแต่ความสุขความเจริญเด้อจ้า น้ำใจของพี่น้องคนไทยบ่อเคยเหือดแห้ง

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ปลื้มใจนำพี่น้องคนไทยครับที่ซ่อยเหลือกกัน มีโอกาสกะอยากสิไปแนวนี้บ้าง
    อยากเห็นพี่น้องบ้านเฮามีกิจกรรมแนวนี้หลายๆครับผม
    ได้ข่าวว่ามื่อนี้ทางจุ้มสวนอ้อย และคุ้มคนฮักบ้านเพิ่นกะสิออกเดินทางไปซ่อยเหลือพี่น้องทางโคราชคือกันครับ กะขอนุโมทนาบุญนำเพิ่นครับผม

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เห็นภาพแล้วกะเอิบอิ่มใจครับ คนไทยบ่เคยถิ่มกันน้ำใจแบ่งปันกันเสมอครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ปร๊าดด เห็นแต่เพิ่นว่าเจ้าชายขี่ม้าขาวมาส่อยเนาะ อั่นนิ เจ้าชายขี่หยังน้อนิ..ฮ่าๆๆ เข้ามากะทู้นี้เป็นพองๆในอกจั่งได๋บุ อิ่มอกอิ่มใจนำพี่น้องไทยเฮาจ้า.. มักน้ำใจพวกเพิ่นเด้เนาะ..สู้ๆๆ..คนไทยเฮา.. รักกันๆๆค่ะ...
    มองต่าง..อย่างปลง

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    เบิ่งภาพแล่วก็ประทับในน้ำใจพี่น้องเฮาชาวไทย ซอยกันคนละไม้คนละมือเนาะจ้า
    ภัยน้ำท่วม ปุ้ยเจอสภาพนี่มาก่อนช่วงน้ำท่วมกรุงเทพปี 34-35 จำบ่ได้แล่วลำบากคักๆ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty
    อ้ายๆๆๆๆๆ ถ้าสิไปอีกชวนแหน่เด้อค่ะ