หัวข้อ: ไส้ขี้ฮวก...อิ อิ อิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ม๋าน่อย
    บล็อก
    2

บ้านมหาโพสต์ ไส้ขี้ฮวก...อิ อิ อิ

ลูกซายยายหนูเพิ่นแต่งงานกับลูกสาวคนเมืองกรุงเทพ

ยายหนูเพิ่นได้ลูกสะไภ้คนไทยว่าซั่นเถาะ

มื้อหนึ่งลูกซายยายหนูพาเมียไปเยี่ยมแม่ (ย่า)

ยายหนูไปหาซ่อนฮวกมาเฮ็ดสู่กินพะนะ

ลูกไภ้เห็นเพิ่นกะถามว่า "แม่ๆ นี่ตัวอะไรคะ"

ยายหนูกะตอบว่า "มันคือลูกฮวก"

ลูกสะไภ้ "แล้วแม่กำลังทำอะไรมันคะ"

ยายหนู "ไส้ขี้ฮวก"

ลูกสะไภ้ "ยี๊ แม่ไส่ขี้หนูไม่กินนะแม่"

ยายหนู "ถ้ามึง บ่อไส้ขี้ กู กะบ่อกิน"

อิ อิ อิ อิ อิ อิ อิ อิ

(เพื่อเป็นการเพิ่มอรรถรสให้อ่านเป็นภาษาอิสานเด้อพี่น้อง)
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ม๋าน่อย; 30-10-2010 at 15:32. เหตุผล: พิมพ์ผิด

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ต้องโทษลูกซายเลาน้อน้อง แต่งงานกะสาวกรุงเทพ
    สงสารอิหล่าเป็นใภ้อีสาน
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    ลูกใภ้กับย่า พากันจ้ำ "หมกขี้":b-b
    โอ๊ยไผกะต้อง ใส่ขี้ ใส่ผักอีตูู่ นำหละหมกฮวก
    ลูกใภ้กะสั่วเนาะบ่ฮู่จัก ลูกอ๊อด

:*- ธุจ้า หมาน้อยเด้อจ้าที่ให้ยายเป็นดารานำ อิอิ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    เข้ามาหัวนำแนเด้อค่ะ

ยายๆบ่อยากดอกจ้า คั่นเขาบ่ให้ไส้ขี้กะดาย....เฮ็ด2หมกตั๊วเนาะ

หมกหนึ่งยายกะใส้ขี้ ไส้(ใส่)ผักอิตูหอมๆ แล้วไปนั่งกินอยู่นอกซานคนเดียว บ่ต้องเอิ้นไผ
    อีกหมกกะบ่ไส้ขี้ ใส่ผักอิตู่ให้เขานำแหน่หละสิได้หอมๆ แล้วกะหาให้เขาพากันกิน2คน อยู่ในบ้านอย่างดีโลดจ้า555++
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ศิลปิน นักเขียน สัญลักษณ์ของ maanoy
    ลูกไภ้ยายหนูไปตลาด นัดไปเห็นกล้วยสุกเลยถามพ่อค้า

กล้วยหวีเท่าไหร่ค่ะ
    พ่อค้า..หวีละ6ครับ
    ลูกใภ้ยายหนู่ ฉันให้สี่เอาไหม ?

พ่อค้า.. ฮ้วยคุณนาย อย่ามาเว้าเล่นๆเด้อ ข่อยเอาจริงเด้ออิอิอิอิ

Tags for this Thread