หัวข้อ: ส่อยแนครับ

ศิลปิน นักเขียน สัญลักษณ์ของ maanoy

ส่อยแนครับ

สมัยก่อนมีหนังเรื่องหนึ่ง....เป็นหนังไทย..ชื่อเรื่องพรหมจารีสีดำ...ถ้าเว้าภาษาอิสานซัดๆตรงสิอ่านว่าจังได๋...อิอิ

Re: ส่อยแนครับ

........ฮ้วยยยยยยยยยยอ่านว่าจั่งได๋น้อนิ.......ข่อยกะบ่ค่อยสันทัดปานได๋แมะ.......อิอิอิ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน

พรหมจารี = ในพระพุทธศาสนาหมายถึงผู้ตั้งอยู่ในธรรม มีเว้นจากเมถุนเป็นต้น เช่นภิกษุสงฆ์

สี = หมายถึง ถู, ครู่, ครูด, รู่, ชัก เช่น สีซอ

ดำ = หมายถึง มุดลง ในคำว่า ดำน้ำ หรืออีกความหมายนึง คือ ปลูกข้าวกล้า, เรียกนาชนิดหนึ่งซึ่งใช้ถอนต้นกล้ามาปลูกว่า นาดำ, คู่กับ นาหว่าน ซึ่งใช้หว่านเมล็ดข้าวลงในนา

สรุปแล้ว...เอาความหมายแต่ล่ะอย่างมาผสมกัน พรหมจารีสีดำ หมายถึง หลวงพ่อสีซอดำน้ำ...หรือ หลวงพ่อสีซอดำนา....

ฮ่าๆๆๆๆ.......สิบอกให่เด้อ... Re: ส่อยแนครับ Re: ส่อยแนครับ Re: ส่อยแนครับ Re: ส่อยแนครับ
    ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif

ศิลปิน นักเขียน สัญลักษณ์ของ maanoy

555555555555555555555555โอ้ยน้อ..เจ้ากะด๋าย....จะแมนมั่วเนาะ...มั่วหน้าฮ้านกะกล้ามั่วยังมามั่วตอบข่อยอีก..
    ..................เว๋ย...เว้าถึงฮอดพระพุทธเจ้า...บาดสรูปหลวงพ่อมุดน้ำพะนะ...เอ้าเลาห่มจีวรับถือบาตรมุดนำบ่อล่ะ
    ....................................................

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน

เอิ๊กๆๆๆๆ.....ข่อยกะว่าแมนมันถืกคักๆนี่แหล๋ว....ตรงโตปานนั่นเน๊าะ Re: ส่อยแนครับ Re: ส่อยแนครับ
    ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แป้งป๋อง

ฮ่วย เฉลยถะแมะ อยากฮู้เด้บัดนิ

55555555555555 เฉลยจังได๋ดีนอนี่นอ...
    เอ้าซั้น..ใบ้ให้..เป็นโตย่อ..พรหมจารีสีดำ...ถ้าเป็นภาษาลาวกะอ..........................ต.......................ล......

หือ แม่นหยัง อ ต ล ข่อแปลบ่อออก แม่นเสี่ยงไว้เฮ็ดหยัง เฉลยมาเถาะ
    เสียดายความดีที่มีให้
    เสียดายหัวใจและเวลา
    เสียดายที่ที่โดนหลอกตลอดมา
    เสียดายคุณค่าความจริงใจ

cherchalong
    Guest

555555555555ออ.....กะอี...ละเนาะ...ตอเด้...

พอๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ พอแล้ว อย่าแปลตอ มันบ่อดีปานได๋
    เสียดายความดีที่มีให้
    เสียดายหัวใจและเวลา
    เสียดายที่ที่โดนหลอกตลอดมา
    เสียดายคุณค่าความจริงใจ