หัวข้อ: ..สาวภูธร ย่องเงียบปั้ม (บ่) ฮ้าง..

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..สาวภูธร ย่องเงียบปั้ม (บ่) ฮ้าง..

เนื่องจากน้องหลินนิสัยบ่ดี เป็นเหตุให้มีคำสั่งต้องไปอบรม แต่น้องหลินหั่งเห็นว่าเป็นการพักร้อนเบิ่งเมืองกรุงอันศิวิไลซ์หลายกว่าค่ะ เดินทางไปฮอดเช้าวันที่ 26 กะเข้าห้องอบรมเลยค่ะ ฟังไป กะเหงานอนพร้อม แต่เบิ่งเผิน ๆ คือจั่งพยักหน้าเข้าใจยามวิทยากรอธิบายค่ะ อิอิ..

..สาวภูธร ย่องเงียบปั้ม (บ่) ฮ้าง..

และสิ่งที่ประทับใจที่จะบ่มีมื่อลืมเลยตลอดชีวิต คือวันที่ 27 สมเด็จพระเทพฯ
    เสด็จไปทรงถวายผ้ากฐินพระราชทาน ณ วัดภคินีนารถวรวิหาร ซึ่งอยู่ใกล้ ๆ
    กับโรงแรมที่น้องหลินไปอบรมพอดี หลังจากพักเบรกบ่าย น้องหลินกะหลอย...อิอิ
    น้องหลินบ่แน่ใจว่าเหมาะสมบ่ที่เอามาลง ถ้าเอื้อยอ้าย
    ทีมงานท่านอื่นเห็นว่าบ่เหมาะสมลบภาพนี่กะได้เด้อค่ะ
    ใจเต้นตุ๊บ ๆ จนย่านว่าคนข้าง ๆ จะได้ยินเลยค่ะ

ตามนั้นค่ะ

สะพานกรุงธน แม่น้ำเจ้าพระยา ตามประสาคนบ้านนอกบ่เคยเห็นเลยตื่นเต้นหลายค่ะ

คืนแรกของการไปพักเมืองกรุง อ้ายดุลย์ อ้ายต่วง อ้ายเอ๋ ให้การต้อนรับ
    อ้ายเอ๋ (บ่าวห้วยละโอง) ตัวแทนจุ้มสวนอ้อยกะมาแป๊บหนึ่งแล้วกะไป วีซ่าเบิดอายุหรือจั่งได๋คะ

หลังจากนั้นตลอดเวลาการเข้าคอร์ส (บุ๋ย) กะบ่มีหยังตื่นเต้นอีกค่ะ
    จนฮอดมื่อวันที่ 29 มีอบรมแค่ช่วงเช้าช่วงบ่ายกะว่างน้องหลินเก็บกระเป๋า
    ไปฝากไว้หมอชิตแล้วไปเยี่ยมยามปั้ม (บ่) ฮ้าง
    ผู้จัดการปั้มเพิ่นเชิญตั้งแต่มื่อแรกที่มาฮอด กทม. แล้วค่ะ

เห็นเพิ่นกำลังย่างปลาอีฮือ มะลุ๊กขุ๊กขุ่นอยู่ค่ะ เครื่องแบบผู้จัดการเต็มยศถอดแต่เสื้อนอก อิอิ

ฝ่ายแกงเห็ดละโงกกะพวมเด็ดใบส้มโมง น้องหลินถามว่ามีหยังให้ซ่อย “นั่งถ่ากินโลดพ่ะน่ะ”

เพียงอึดใจเดียวกะมีพ่อครัวรูปหล่อมาย่างปลาอีฮือแทน อ้าย ๆ น้องแพ้เครื่องแบบเด้อค่ะเด้อ

พอมีคนย่างปลาอีฮือแทนแล้ว เจ้าของบ้านกะหันไปได้ครกสาก ตำกุ้งใส่หมากกอกเหิ่ม เพิ่มอีกหนึ่งจานใหญ่

สักพักทหารรูปหล่อกะมาฮอด อ้าย ๆ น้องแพ้เครื่องแบบเด้อค่ะเด้อ....พร้อมใจกันแต่งมาคัก
    “ศุกร์บ่ายสิให้ใส่ชุดหยังล่ะหลิน หมากกอกทางเล็บสับซ้าน้อ..” เพิ่นว่า “เสาร์น้อยซั่นดอกอ้ายไผ๋ว่าศุกร์บ่าย”

เครื่องแบบหนุ่มออฟฟิสกะเท่ห์บ่แพ้กัน ครั้งแรกที่ได้พ้ออ้าย “หมากกะเบา” ลีลาม้วนผักกินขาดเลยค่ะอ้าย

เครื่องแบบยาม เบิ่งยามได๋กะยามเก่า กระเป๋าคาดพุง

อาหารการกิน ที่ผู้จัดการปั้ม (บ่) ฮ้างเพิ่นจัดหาไว้ค่ะ แซ่บ ๆ เบิดสู่แนว

ขอบคุณหลาย ๆ สำหรับทุกสิ่งอย่างค่ะอ้ายทุกคน
    ขอบคุณเอื้อยเด็กน้อย สำหรับตุ๊กตาเป็นตาฮัก กับจดหมายน้อย..
    โอกาสหน้าน้องหลินไปแบบบ่มีคำสั่งน้องหลินจะไปยามฮอดบ้านเด้อค่ะเอื้อย

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 08-09-2011 at 05:58. เหตุผล: จัดตำแหน่งภาพให้เหมะสมจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เสียดายเด้มื้อนั่นยากนำคนน้อยเลยบ่ได้ไปแหมะหลิน อ้ายอยากไปยุ
    มาเทื่อหน้าบ่ให้พลาดแน่ๆ ตอนนี้เลยส่งกลับบ้านไปแล้วอิอิอิิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ เชษ แฟมมิลี่แมน
    แน่ะ ใสว่า มา28-29 ออย อ้ายโลดเสยยุน้อ บัดได๋แท้ มา26ว่านี่แหม๋

อบอุ่นน้อจ้าพี่น้องบ้านเฮาสาวหลิน
    เห็นแนวกินแล้วสะออนจ้า อยากแฮงป่นกุ้ง
    มีตะผุบ่าวในเครื่องแบบมาน้อสาวหลิน
    สงสัยอ้ายพลสิกินข้าวแซบ จนได้ถอดเสื้อออก
    ย้านกระดุมกระเด็นใส่ตาน้องๆบ่อ้ายพล
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    หือเอ่ไปเบิ่งกะน้าปั้มบ่ฮ่างนี่แมะ ทันเคยไปยุ กะอบอุ่น ครับ ไปยามได๋กะอบอุ่น
    เอ่อั่นอ้ายปั้ม ไปลักซุดไผมาใส่อ้าย นี่อ้ายทำงาน เป็นตำรวจอิหลีติ ฮ่าๆๆ
    พ้อกันมา สิเคิ่งปีทันได้เห็นใส่ชุดทำงานให้เบิ่งจักเทื่อยุ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ปั้ม อาภัพ
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ อาวอ้วนเมืองยศ
    หือเอ่ไปเบิ่งกะน้าปั้มบ่ฮ่างนี่แมะ ทันเคยไปยุ กะอบอุ่น ครับ ไปยามได๋กะอบอุ่น
    เอ่อั่นอ้ายปั้ม ไปลักซุดไผมาใส่อ้าย นี่อ้ายทำงาน เป็นตำรวจอิหลีติ ฮ่าๆๆ
    พ้อกันมา สิเคิ่งปีทันได้เห็นใส่ชุดทำงานให้เบิ่งจักเทื่อยุ
    เบิดคำสิเว่า อันผุจอบกะจอบฮอดงานทำงานของกันโว้ย ก๊ากกกกกกกกก กะเบิ่งเอาไห้เต็มๆเลย อาวอ้วน ขอหัวแนเถาะ 55555555555555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวกรุงศรี
    บรรยากาศแบบนี้คุ้นๆเนาะจร้าเอ๊เคยเห็นยุไส
    แบบว่ามันจุ้นๆๆๆหนาจร้า :l-:l-

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    กับข้าวเป็นตาแซบแท้จ้า ปลาทู กุ้งฝอย น้ำตกบ่ อ้ายดุลย์เฮ้ดกับข้าวตาแซบน้อจ้า
    อยากกินฝีมืออ้ายดุลย์เด้ อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    หลินๆๆ..เอื้อยกะป็นอีกคนที่แพ้เครื่องแบบคือกัน..เห็นผู้ชายในเครื่องแบบยามได๋ใจสิละลายโลดแมะ..:l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

พบปะพูดคุย

ป้าดดดโธ่ หลิน มาโชคดีแถ่ะ มีแต่แนวแซ่บๆแหม กุ้งฝอยแฮงหน่ากิน

ผุ่บ่าวในเครื่องแบบ กรี๊ดดดดดดดดดดด หล่อคักหล่อว่า :l-