หัวข้อ: พี่น้องบ้านมหาเยี่ยมยามคุ้มบูรพา

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ

พี่น้องบ้านมหาเยี่ยมยามคุ้มบูรพา

เมื่อวันที่ 7 พฤศจิกายน 53 ที่ผ่านมา หลังจากพี่น้องบ้านชาวบ้านมหาได้ร่วมทำบุญทอดกฐิน
    ณ.อำเภอเขาสอยดาว จังหวัดจันทบุรีแล้ว ก็ได้เดินทางมาเยี่ยมยามคุ้มบูรพา (เผิ่นว่าสิมาตีคุ้มบูรพาเป็นเมืองขึ้นวะซั่นว่า)

บ่เว่าหลายยายห่างแนาะพี่น้องเนาะ มันสิเคิก ไผเป็นไผแน่กะมาเบิ่งเอาโลดเนาะครับ

พี่น้องบ้านมหาเยี่ยมยามคุ้มบูรพา

อาหารการกินกะมีแม่ครัวจากคุ้มบูรพาที่ไม่ได้เดินทางไปกฐิน มาทำอาหารใว้รอถ่ามู่
    สาวเพ็นนี สาวคนงามเมืองโพนทองและน้องๆ บ่าวบาน สาวอุบล(เจ้าของบ้าน)

นี่แม่นแม่ครัวอีกผุนึ่งเด้อครับ สาวแมงงอดน้ำ คนงามทางคุ้มบูรพา

นักร้องหนุ่มรูปหล่อ ขอร้องเพลงแน่เด้ออ้าย เดี๋ยวสิบ่ได้ร้อง พะนะว่า

นอกจากร้องเพลงแล้วกะแม่นมั่วหน้าฮ้าน ข้าวบ่กินกะได้ พะนะว่า สำหรับดีเจแฟนฉัน

ด้านดีเจพล พระยาแล หลังจากที่อิ่มแล้วกะบ่สนใจแม้สองสาวสวยมานั่งใกล้ กะขอร้องเพลงอย่างเดียว สาวหน่อยเมืองอุบล กับสาวสุกะเลยได้คุยกันยุสองสาว

นั่นๆ เพลงผมเด้อเพลงนี่ ฝากใว้กับแฟนๆ แน่เด้อ คนกรุงลูกอีสาน เจ้าของบ้านฝ่ายชายเพิ่นว่า

กินข้าวกินน้ำอิ่มแล้วกะได้เวลาสิอ่วยเมือ กทม.แล้วเนาะครับบาดนิ ของฝากของต้อนกะแม่นน้ำปลาร้าต้มเด้อคนละขวดสองขวด อิอิ

ปิดท้ายด้วยป้าแดง ผู้ควบคุมงานและอยู่เบื้องหลังในครั้งนี้(เพราะว่าป้าเพิ่นนั่งสาดดนบ่ได้ เลยได้นั่งโซฟายุทางหลังครับ อิอิ)

ท้ายที่สุดนี้ ทางคุ้มบูรพาก็ยินดีต้อนรับพี่น้อง พ่อลุงแม่ป้าอาอาว ทุกคนทุกคณะที่สิเดินทางมาเยี่ยมยาม มาตุ้มโฮม มาม่วนนำกันเด้อครับผม ขอบคุณบ่าวกึ่ม(หนุ่มหนองคาย)มาเตรียมสถานที่รอ สาวอุบลที่ไปตลาดซื้อแนวอยากแนวกินและพ่อครัวแม่ครัวทุกท่านที่ ทำกับข้าวรอต้อนรับ พี่น้อง
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย อาวอ้วนเมืองยศ; 08-11-2010 at 09:55.

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    เปีนตาหม่วนตางันแท้น้อครับผมคุ้มนี้แหมแห่งบวกคุ้มสามเสนเข้านำอีก555บ่อยากพรากเลย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    ..ขอบคุณบ้านมหา ..ดอทคอม..ที่เฮ็ดให่คนบ้านเฮาได้ทำบุญนำกัน

เห็นหน่าพี่-น่อง แล่วดีใจครับ....ออนซอนบ้านเจ้าภาพ สามัคคีคือพลัง.........

:b-b:b-b:b-b

ตอนนี้เป็นตากล้องเนาะน้องอาวอ้วนฯ
    เลยบ่ค่อยมีรูปนำ กิ้วๆๆ อิอิอิ
    LET IT BE...

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    อนุโมทนาบุญด้วยคะ ไม่ได้ไปก็ฝากใจไปด้วยจ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ขอขอบคุณ พี่น้องทีมงานคุ้มบูรพา คุ้มสามเสน และฅนฮักบ้าน ที่ร่วมงานบุญครั้งนี้

ขอบคุณสำหรับมิตรภาพอันดี ในการต้อนรับจากคุ้มบูรพา ฮ่าๆๆๆๆๆ ม่วนกุบ...

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    อาหารการกินเพียบ กินฟรี นอนฟรี อาทิตย์หน้าสิไปเยี่ยมอีกเด้อครับ สิเอาไปหลายกั่วเก่าพุ่นล่ะ เลี้ยงดีปานนี้แมะ 5555

ศิลปิน นักแสดง
    นางไหขวัญใจบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ noonam
    อ๋อยยยยยยยยยยยคือบ่มีฮูปน้อบาดนิ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ม่วนเนาะ บ่ได้ไปนำ คาไปทอดกฐิน พาคุณแม่เที่ยว

อนุโมทนาบุญนำเด้อจ้า
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    พากันมาฮอด กทม.จักโมงละครับผุเพิ่นไปมื้อวานนี้

ผมว่าสิตามไปยุแต่ว่าย้านขับรถกลับมาบ่ไหว ย้านเจ้าของฮากก่อนครับ

แนวเวลามันมีหน่อยเนาะครับไปฟ้าวๆฮอดแล้วกะสิได้กลับแล้วเลยบ่ไปแหมะอาว อย่าว่าน้องเด้อครับอิอิิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า