หัวข้อ: ประสบการณ์ดีๆ ชน 4 คันรวดของขะน้อย

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

โกรธแล้วน่ะ ประสบการณ์ดีๆ ชน 4 คันรวดของขะน้อย

... เฮ้อ..!!! ถอนหายใจดังๆแน่เด้อจ้า หลังจากที่ไปทำบุญมามื้อนี้ จากความฟ้าวที่สิต้องกลับมาเฮดงาน ให้ทันช่วง6โมง จากปากช่องฮอดสูงเนินบนถนนมิตรภาพ มื้อนี้ไก่น้อยกะได้ประสบการณ์ดีๆ (แม่นบ่ฮึ ) เนื่องจากช่วงนั้น เจ้าหน้าที่เพิ่นตั้งจุดสะกัดหยังบุนิ บนถนนมิตรภาพช่วงใกล้ๆทางสิเข้า อ.สีคิ้ว รถของขะน้อยกะขับมาเลนส์ขวามด้วยความเร็วประมาณ 90-100 กม/ชม. รถตู้สีฟ้าคันหน้าของขะน้อยเกิดเบรคกะทันหัน รถของขะน้อยกะเลยต้องเหยียบเบรคแบบลากล้อ พร้อมกับหักพวงมาลัยออกด้ายซ้าย (แนมแล้วว่าพ้นแน่นอน (พุ้นแหล่ว ..)
    แต่บ่เป็นเช่นนั้น เชฟโลเลตคันงามตามตู๊ดรถขะน้อยมาอย่างแฮง กะเฉี่ยวเอาดากรถขะน้อย โดนกันชนอย่างจัง แล้วกะแฉลบ ไปชนกะรถซูซูกิตู้สีฟ้าอย่างจัง ซูซูกิสีฟ้ากะบ่น้อยหน้า ชนกะรถตู้โตโยต้าสีขาวเต็มดากคือกัน
    โชคดียังเป็นของบักแหล่ลูกชายขะน้อยเพิ่นบ่ตำไผ (เดชะบุญพึ่งเปลี่ยนล้อมาตอนต้นเดือน ดีสด์เบรคทำงานได้ดีม๊าก ) สรุปแล้ว รถในที่เกิดเหตูทั้ง 4 คัน กะต้องพากันยกบวนไปโรงพักสีคิ้ว

โตโยต้าคันสีขาว มาจาก อ.อาจสามรถ ร้อยเอ็ดพี่พี่น้องกลับจากทำบุญคือกัน :l-
    ประสบการณ์ดีๆ ชน 4 คันรวดของขะน้อย

สภาพบักแหล่ลูกชายขะน้อยหลังโดนเสยก้น ตาน้อยหลุดเลย คำอิแม่
    ประสบการณ์ดีๆ ชน 4 คันรวดของขะน้อย

หลังจากที่ตำกันชนท้ายบักแหล่ขะน้อยแล้วเพิ่นกะแฉลบไปชนซูซูกิสีฟ้าต่อ พังอย่างคักเลย นางงามเชฟโลเลต เมิดสภาพเลยพี่น้อง อย่างมุ่น

โสเล่กันถ่า ตำราจเพิ่นมาเคียร์สถานะการณ์ มือขะน้อยกะสั่นพับๆ ขากะสั่น ตกใจแมะเหว่ย :l-

มาเคียร์ที่สถานีตำรวจ กะตกลงกันได้ด้วยดีค่ะ ขะน้อยขอค่าเสียหายเพิ่นไป 3 พัน รถเชพเพิ่นกะต่อเหลือ2พัน และเพิ่นกะขอให้ส่อยเสียค่าปรับให้เพิ่น 400 กับอ้ายจ่าเพิ่นให้ส่อยหยอดกล่องผ้าป่ายุโรงพักอีก 100 เหลือยุพันห้า ฮ่าๆๆ ถือว่าส่อยๆกันเนาะจ้า ฟาดเคราะห์ไปที่เหลือกะแล้วตะเพิ่นสิเคียร์กัน ขะน้อยเลยขอโตกลับก่อน เทือสิแล้วกะหิวข้าวปาเข้าไปเกือบ สามทุ่ม เนาะ

สภาพบักแหล่ขะน้อย แต่ไฟหลอดน้อยกะ1.3พันแล้ว ค่าเฮดสี ค่าเคาะอีก ฮ่าๆๆโอยย พันห้าสิพอบ่น่อ อิอิ ประสบการณ์ดีๆ ชน 4 คันรวดของขะน้อย

จั่งได่กะตามเนาะพี่น้อง รถพังมันซ่อมได้แต่คนพังมันหาอะไหล่บ่มี ไคยุจ้า ชน4คันบ่มีผู้ได่ได้รับอันตรายจักคน ของเสียหายกะซ่อมไปเนาะจ้า
    เรื่องนี้กะสอนให้รู้ว่า ไผเป็นตำรวจกะอย่าตั้งด่านยามมื้อแลงหลายมันทัศนะวิสัยมองยาก ฮ่าๆๆ (อย่าบอกเพิ่นมาจับขะน้อยเด้อหละ อิ อิ)
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ไก่น้อย; 15-11-2010 at 04:43.
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    ไคยุจ้าน้องไก่น้อย โตน้องบ่เป็นหยั่งตี้เนาะ รถพังบ่เป็นหยั่งดอกหล่าส่อมได้ยุ แต่คนเจ็บนี้กะบ่ไหว
    ดูสภาพการณ์แล้วถึอว่าบ่รุนแรง ขอบคุณหลวงพ่อที่ไปเฮ็ดบุญนำโลดจ้าเอื้อยเป็นห่วงยุเด้อ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ไปสะออนงานบุญเพิ่นแมะจ้าพี่ข้าวต้มมัด เช่าพระมาร่วม10องค์ในรถ จั่งแม่นเจิมคักจ้า ไคแน่ยุพี่บ่มีไผเป็นหยังตกใจสื่อๆจ้า ฟ้าวรวบรวมสติเว่นำเพิ่นแหล่ว จ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    บ่มีหม่องเคาะพ่นสี...มาห่มบักมี้เด้อครับ...ซ่างกะมี เครื่องมือกะครบ..แต่ว่าพอบ่น้อ 5 พัน ..555
    คนบ่เป็นหยังถือว่าโชคเข้าข้างอยู่เด้อ..

ขวัญเอ้ยขวัญมาจ้าไก่น้อย คือน้องข้าวต้มมัดว่าแหละจ้า
    โชคดีที่ไก่น้อยบ่เป็นหยังค่ะ
    LET IT BE...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    คนบ่เป็นหยังกะดีคับ อุบัติเหตุเกิดได่ทุกเวลา ขับรถระวังคนข้ามถนนระวังรถคับผม

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    เอื้อยผมปลอดภัยดีแม่นบ่ เฮ้อออ ถือว่าฟาดเคราะห์เน่อะครับ เป็นห่วงพี่สาวเด้อครับ ขอให้ปลอดภัยทุกเส้นทางครับ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ทำลายสถิติพี่แม็กกี้เลย น้องไก่น้อย ของพี่เคยชนแค่ 3 คันรวด พี่เป็นคนชนท้ายสุด อิอิ

บุญรักษาเนาะ

พี่แม็กกี้ตอนกลับจากไปทำบุญที่หนองคาย แล้วก็ไปไหว้พระที่เมืองเวียงจันทน์ ก็เกือบเจอเหตุการณ์แบบนี้เหมือนกัน รถหมุนรอบถนนเลยจ้า แต่ดีที่ไม่ทันไปชนใครเค้า หรือเสียบเสาไฟฟ้า คนขับเค้าเก่งอิอิ ...

โชคดีที่ปลอดภัยค่ะ ตำรวจนี่แหละตัวดีมักทำให้เกิดอุบัติเหตุบ่อยๆ ชอบมาตั้งนักด่านอะไรเนี่ย
    เมื่อวานที่ กทม ก็ชนกัน 13 คันรวด เพราะตำรวจกั้นทางนี่แหละ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    เอื้อยไก่ปลอดภัยดีน้อค่ะ มาเด้อขวัญเอ๊ย....มาอยู่กับเนื้อกับคีง
    หลินใส่ 88 เต็มที่เลยค่ะ 10 X 10 อิอิ....

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ถือว่าฟาดเคราะห์ล่ะอิแม่ข้อยเอ้ย นั่นล่ะเฮ้ดบุญหลายน้องหล้า.. แต่ว่าบักแหล่เอื้อยแม่ะ พอสิได่นั่งเท่ห์ๆอีกอยู่บ่อน้อ กลับงวดหน่านิแม่ะ
    มองต่าง..อย่างปลง

Tags for this Thread