หัวข้อ: แจ่วเห็ด

พบปะพูดคุย แจ่วเห็ด

แจ่วเห็ดคนไกลบ้าน

แจ่วเห็ด
    ส่วนประกอบ

เห็ด พริก ผักชี ต้นหอมซอย น้ำปลา

แจ่วเห็ด

วิธีทำ

เอาเห็ดกับพริกมาย่างให้สุก ซอยเห็ด ตำพริก แล้วก็เอาเห็ดมารวมกัน
    ตำให้แหลก ปรุงด้วยน้ำปลา ผักชีซอย และกะต้นหอมซอยจ้า
    กินกับผักลวกเท่าที่สิหาได้

แจ่วเห็ด

LET IT BE...

ตะแซบหลายจ้า ให้จ้ำนำจักคำแนะเด้อจ้า
    ขอบคุณจ้าสำหรับสูตร เดี๋ยวสิส่งการบ้านเด้อจ้าได้เมนูเด็ดละจ้าบาดนี้
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18
    พี่น้องก็เล่นแบบนี้ประจำ อุปกรณ์ ทีอพาร์ทเม้นที่ Fullerton ไม่พร้อมสักเท่าไหร่ เมื่อไหร่ไปอยู่บ้านที่ Antioch คงจะอ้วนเพราะเมนูเห็ดๆ ชอบมากเห็ดปิ้งเห็ดย่าง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มห้วยสีทน
    สิลองเบิงจักเทื่อก่อนนา เป็นตาแซบยุตั่วล่ะ แต่ว่ามันสิแซบคือเห็ดไคบ่ล่ะหึย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ลุมพุก
    ฝันหั้ยกัย ปัยหั้ยถึง
    ข้าวฮ้อนๆ เด้ครับ แต่ผมบ่ฮู้ว่าเป็นเห็ดอิหยั่ง แต่ถ้าเห็ดปง เห็ดไค บ้านเฮาสิแซ่บหลาย
    เวลาย่างนี่หวมหวยๆ ชวนให้อยากกิน แต่ละหม่องก็เอิ้นบ่คือกันเนาะเห็ดก้อดาย
    แต่ว่าจานนี่ขอก่อนเด้อครับ เป็นตาแซ่บแหม

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    น่ากินจังเลยน้องหน่อย ผักสดๆกินแต่ผัก อิ อิ

ช่วงนี้พี่ปุ้ยจะพยายามกินข้าวให้น้อยลง กะว่าอาทิตย์หนึ่งกินข้าวสัก 3-4 ครั้งก็พอ
    อายุ 4xxx กว่านิลดเนื้อ กินผัก ผลไม้เนาะจ้า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    อาหารบ้านเฮาแต่หน้าตาอินเตอร์อีหลี ถ้าเป็นเมนูในร้านอาหารฝรั่งคิดว่าต้องมีฝรั่งได้ลองสั่งมากกินแน่นอนครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวน้อยยโส; 03-07-2010 at 12:10.

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    ขอบคุณสำหรับเมนูเด็ดๆจังซี่.....คั่นได้เห็ดเผาะ...คือสิแซ่บคักครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ใส่น้ำต้มปลาแดกนำเด้อครับ มันจั่งสิแซบ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    แจ่วเห็ดเป็นตาแซบอี่หลีคับผม มักกันกับผักสดๆแหมคับ แต่ว่าผักต้มกะบ่ติดอกหวา อิอิ