หัวข้อ: ma..เหมี่ยว.. อยากถามอีกแนจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย

คำถาม และรอคำตอบ ma..เหมี่ยว.. อยากถามอีกแนจ้า

ช่วงนี่กะว่างจากการทำงานเนาะจ้า มีเวลานั่งหน้าคอมฯสุมื่อ(บ่มีแนวสิเฮ็ด)กะแวปเข้าบ้านมหา นั่งอ่านนั่นอ่านนี่.....แวปเข้าห้องแชทเข้ามายามได๋กะบ่พ้อพุได๋จักเทียพี่น้องบ้านมหาแล้วกะเพื่อนๆห้องแชทพากันไปลี่อยู่ใสเหมิดน้อ :l- :l- คึดฮอดสุคนๆๆยุเด้อจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ขอจองในใจ
    ค่ะ มะเหมี่ยว คนเก่า ๆ หายไปคนใหม่ ๆ ก้อเข้ามา มันเป็นสัจจะธรรมค่ะ
    คนที่เราเคยรู้จัก คนที่เราเคยรัก คนที่เราคุ้นเคย ยามนี้ต่างมีที่ไปกันแล้ว
    เมื่อคิดถึงยามใดก้อเข้ามาหา แล้วนึกถึงภาพบรรยากาศเก่า ๆ ที่เราเคย
    แชทกะเพื่อน ๆ ได้ทำให้ได้รับความสุขสนุกสนาน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ห้องแชทบ่มีคนกะไปห้องสถานีวิทยุบ้านมหาเด้ครับ อ่านนำจนบ่ทัน
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ โก๋ดง
    อันว่ากลุ่มบุคคลที่เข้าห้องแชทนั้น กะหมายความว่า วัยยังรุ่นอยู่
    แต่ส่วนมากสิยุกล่องขอเพลงเด้อหลายคือบ่าวจัยว่า นั้นล่ะ กลุ่มห้องนี้ รุ่นได บ่ออยาดเว้าคิดเอา 555555555555555555555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ teerapat
    แม่น อยู่ครับเข้าห้องแซท บาดเทื่อได๋ มองเห็นแต่ชื่อเจ้าของผู้เดียว บางเทื่อ ยังตกใจทั้งที่เมื่อก่อนมีคนอยู่ห้องแซทตลอดเวลา เว้าแล้วกะคิดฮอดความหลังเด้ เนาะ....

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ แตนน้อย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ teerapat
    แม่น อยู่ครับเข้าห้องแซท บาดเทื่อได๋ มองเห็นแต่ชื่อเจ้าของผู้เดียว ....
    :l- ตื่นจะของบ้ออ้าย มื้อได๋อ้ายเข้าไปกะชวนแตนเด้อจ้า จะได้มีสองชื่อ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ช่วงนี้งานหลายจ้า มะเหมี่ยว บ่ได้หลับได้นอนแม๊ะ
    เดี๋ยวจบงานก่อนเด้อ สิเข้าไปจอบต่อ อิอิ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ถ้าเจ้แม็กบ่อมีเวลา คืออื่นๆบ่อต้องพูดถึงละครับ อิอิ...

ถ่าอยู่ว่างๆมะเหมี่ยวกะคุยเล่นอยู่บ้านบ่าวจัยกะได้เด้อครับ ทางไฮ 7...