หัวข้อ: ร่วมอวยพรวันเกิดให้ pcalibration พี่ชายที่แสนดี

สุขสันต์วันคล้ายวันเกิดจ้าอ้าย...ขอให้มีแต่ความสุขความเจริญ สุขภาพดีตลอดปีและตลอดไปจ้าอ้าย

คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    มื้อนี้วันเกิดเจ้า เอาพรชัยมาส่ง

ประสงค์ใดขอให่ได้ สมด้ามดั่งหมาย

คันเจ้าคึดอยากได้ สรรพสิ่งเงินทอง

ให่หลั่งไหลมากอง เต็มห่องเฮือนของเจ้า

โชคดีให่หลั่งเข่า โพยภัยให่ไกลห่าง

พบแต่ทางก้าวหน่า นำพาเจ้าสุขสำบาย

อันหมู่โรคาไข่ หวัดไอไข่บ่สวง

ปวดแข้งขาเจ็บส่วง ให่หายสิ้นสู่อัน

อายุยืนยาวมั่น สุขสำราญการเป็นอยู่

สมประสงค์สู่ด้าน ให่ฝันเจ้าเป็นความจริง เด้อ สาธุ

....สุขสันต์วันเกิดจ้าอ้าย...

เครดิตผญา --- พ่อครูวิทิต ไชยวงศ์คต
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    อ้าว....วันเกิดเจ้าติอ้าย พี บ่มีหยังมาให้นำหมู่ดอก(ขนมเค็กกะโหลดบ่เป็น)
    อ้าวสมมติว่าเอาฝ้ายมาผูกแขนสั่นน่ะ ยื่นมือมาจ้า

ศรี ศรี มื่อนี้แมนมื่อดี
    อ้ายพี่(คนหล่อ)เพิ่นได้เกิดมา
    คนงามตา วาจาเว้าม่วน ( เพิ่นตอบกวนยุสุมื่อนำกะทู้ทั่วไป )

อ้าว......ลำผิดแล้วพี่ ...ขออภัยจ้า

เพิ่นน่าชวนนับถือคือคุณพี่ชายต่อไป
    ได้ห่วงใยน้องๆๆคือเจ้าของพุ้นตั่ว
    คำมวนนัวม่วนหูเพิ่นเขียนไว้ให้เบิ่งนำ
    ให้มีคำมีแก้ว แนวของล้ำค่า
    ให้มีหน้ามีตา เลื่อนขั่นใหญ่เป็นนายโต
    ให้อยู่สุขส่ำบายกายใจทุกเช้าค่ำ
    นางนำฝ้ายผูกแขนนี้มาผูกคุณพี่นาง
    นอนหลับให้เจ้าได้เงินพัน
    นอนฝันให้เจ้าได้เงินหมื่น
    นอนตื่นให้เจ้าได้เงินแสน
    แปนมือไปให้ได้แก้ว มณีโซติ
    โทษฮ้ายอย่ามาพาล
    มารฮ้ายอย่ามาผ่า ให้ตลอดลอดฝั่ง
    อายุหมั่นขวัญยืน อายุ วัณโณ สุขขัง พลัง สาธุ

อ้าว โหลดให้ได้แต่ในนี้หล่ะจ้า อันอื่นกะเฮ็ดบ่เป็น อิอิ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 29-11-2010 at 00:33.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    สุขสันต์วันเกิดเด้ออ้าย อย่าเมาเด้อมื้อวันเกิดนะ
    จาก......น้องวัฒน์

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

ขอความสุข ความหวัง ความตั้งใจ ความปลอดภัย ความสมบูรณ์พูนสุข

ในทุกหวัง ขอให้ดั่งสมปรารถนา โรคโรคาพยาธิ หลีกหนีพ้น เด้อครับอ้าย

ปราถนาสิ่งใด ให้สมแม้น เป็นหมื่นแสนคือใจว่า ขอเทวาคุ้มครองอ้าย

ให้แพ้พ่ายหากสิ่งบ่ดีครับผม สุขสันต์วันเกิดครับอ้ายพี

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

ขอให้ท่านและครอบครัว มีความสุข หลายๆเด้ออ้าย
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ หญ้านาง
    สุขประเสริฐเลิศดวงในปวงภพ
    ให้มาครบพรงามความทรงศรี
    พละยิ่งอายุยาวใดในปฐพี
    วรรณะศรีสุดพิลาสประสาทพร

สุขสันต์วันเกิดเด้อจ้า อ้ายพี

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ขอบคุณครับ..
    ผมขอน้อมรับด้วยความปิติ
    ทุกดำริห์คำอวยพรจงย้อนกลับ
    ทั้งคนรับคนส่งคงความหมาย
    ขอบคุณครับพี่น้องทั้งหญิงชาย
    ขอบคุณอย่างมากมายด้วยไมตรี
    ธุจ้าธุจ้าธุจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    ขอให้อ้ายสุขเทิงกายสุขเทิงใจ โรคภัยอย่าได้ข้อง แข็งแรงทุกมื่อเด้อครับผม..

Tags for this Thread