หัวข้อ: พะโล้ไข่ไก่

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28

พะโล้ไข่ไก่

ลองเฮ็ดพะโล้เบิ่งซะก่อนน้า เก็บไว้กินได้หลายมื้อจ้า
    หน้าตาพะโล้ไข่ไก่
    พะโล้ไข่ไก่

เครื่องปรุง
    1.ไข่ไก่
    2.น้ำตาลทรายแดง
    3.เกลือ
    4.ผงพะโล้และเครื่องเทศ
    วิธีทำ
    1.ต้มไข่ไก่ให้สุก แกะเปลือกออกระวังอย่าให้ไข่ขาวแตก
    พะโล้ไข่ไก่

2.ตั้งหม้อเคี่ยวน้ำตาลให้งวดเกือบไหม้ เติมน้ำลงไป ใส่เครื่องเทศและผงพะโล้ เติมเกลือลงไป
    พะโล้ไข่ไก่

3.ใส่ไข่ไก่ที่ปลอกไว้ลงไปต้มให้นานจนไข่ไก่กลายเป็นสีน้ำตาล จะได้พะโล้ไข่ไก่ที่อร่อยแล้วค่ะ
    พะโล้ไข่ไก่

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวบ้านแต้; 29-11-2010 at 05:08. เหตุผล: แก้คำผิดค่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ น้องไอซ์
    แลนมากินก่อนมุเลย ย่านมันเบิด อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    เฮ็ดง่ายเนาะพะโล้ไข่ แต่กะบ่ได่เฮ็ดจักเทื่อมีแต่ซื้อกินคับผม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    กินแต่ไข่หลาย มันสิไค่คือเจ้าของกระทู้เด้อครับ
    ธุจ้าแซวซือๆเด้อครับธุจ้า

Tags for this Thread