หัวข้อ: สำนึกบ้านเกิด

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1
    หือ... ฅนภูไทขออาสาลงแข่งกีฬาในฮ่มเด้อครับ 55555 ถนัดคัก เป็นกิจกรรมที่ดีครับ ขอสนับสนุน ฅนภุไท บ่ได้ไปอุบลมาสองสามปีแล้ว(ตะก่อนไปปีละสามสี่เทื่อ) เว้าแล้วกะอยากไปอีกเด้เน๊าะ ประทับใจมิตรไมตรีที่ไทอุบลมีให้ โดยเฉพาะสาวอุบลประทับใจบ่เคยลืม 55555

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    เอ่ไผผ่านยโสให้ติดรถไปนำแน่เด้อครับ เหอๆ พอดีเลยทันมีรถเมือบ้านยุแมะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    อยากไปเด้ แต่ว่าสิไปดวลแก้วยุหนองคายครับผมอิอิอิ พ้อกันเด้อพี่น้องบ้านดงเกษม
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007
    เอ๋า กระทู้นี้ คือบ่ถึกลบ หือ คือว่าห้ามตั้งกะทู้แนวนี้ บาดผมตั้ง ลบปั๊บโลด เอิกส์ ๆๆ
    ดีๆๆครับ งานแนวนิ งาน รร ผม มัก เอาเครื่อง ทำน้ำเย็น มาทางเขื่อง จั๊กโต แหน่เด้อครับ
    เป็นบุญ หลายๆๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    เอ๋...อ้ายอยากไปยามทุกคนสิเริ่มไปแต่บ้านขามเปี้ย...บ่าวนิติกร....ละกะไปบ้านเอ๋.คนตระการ.ต่อด้วยบ้านบ่าวธนายูโพธิ์ไทร...ต่อด้วยบ้านบ่าวเซียงน้อย...ต่อด้วยบ้านศักดิ์..ศรีเมือง...ศรีเมืองใหม่ไปเค้าท์ดาวบ้านจ่าเหลืองบ้านนาจาน(สำนึกรักบ้าเกิด)ป้าดมาเป็นตาหม่วนแท่
    มาเด้อครับพี่-น่องบ้านมหา มาต้อดกินแบบสัญจรครับ...ส่งท้ายปีเก่า...ต้อนรับปีใหม่....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    อยากไปนำยุเนาะจ้า ไปนำรถผ้าป่าคือสิม่วน คึดฮอดสมัยต๊ะโดนๆเนาะ

ฝ่ายเทคนิค ควบคุมการแสดง
    Mr.ขวัญใจสื่อมวลชน
    สัญลักษณ์ของ ทิดรส มักม่วน
    มักหม่องที่ว่า...ฟรี นี่หละครับอ้าย

ฮือๆๆๆๆๆๆๆๆๆ เราหรือคือทางผ่าน

เป็นกำลังใจไฮ่เด้อครับ
    ฅนฮักบ้าน สืบสานประเพณี
    และวัฒนธรรมพื้นบ้าน
    ของคนอีสานบ้านเฮา

ฝ่ายเทคนิค ควบคุมการแสดง
    Mr.ขวัญใจสื่อมวลชน
    สัญลักษณ์ของ ทิดรส มักม่วน
    เรียน พ่อ แม่ พี่ น้อง สมาชิกบ้านมหา ครับ

เจ้าของกระทู้นี้ ... เผิ่นแค่ต้องการบอกข่าวไฮ่ทุกท่านฮู้

เผิ่นบ่ต้องการ การบริจาค ใดๆ ทั้งสิ้นเด้อครับ

ยกเว้น.. น้ำใจ อย่างเดียวครับ

ขอบคุณครับผม

ควร บ่ ควร แล้วแต่จะพิจระณา ครับผม
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ทิดรส มักม่วน; 02-12-2010 at 19:52.
    ฅนฮักบ้าน สืบสานประเพณี
    และวัฒนธรรมพื้นบ้าน
    ของคนอีสานบ้านเฮา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ อิ่มอัมพร
    แนะ เราหรือคือทางผ่าน
    อ้ายจ่า ขอไปลงยโสนำแหน่จ้า
    เป็นตาม่วนเนาะจ้า อยากไปนำเด้
    ป๋าสะเบาะ ป๋าสะบ๊อ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    อนุโมทนาสาธุนำผู้เอาผ้าป่าไปทอดเด้อครับ ให้เดินทางปลอดภัยทั้งไป-กลับ

..อยากไปนำเพิ่นยุดอก แต่กะซงยากๆนำงาน...