หัวข้อ: "...กาลครั้งหนึ่ง เมื่อชายโสดอยากกินแกงไก่..."

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England

อิอิอิอิ หลานกบินทร์เอ้ยหลานฮัก

อิอิอิอิ หลานกบินทร์เอ้ยหลานฮัก กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวกบินทร์ อิอิอิอิ หลานกบินทร์เอ้ยหลานฮัก
    เป็นตาหลูโดนหลายยุครับ คุณป้า....อั่นเรื่องคิดฮอดบ้านนั่นบ่ป่านใด๋ดอกครับ.....
    อั่นเรื่องบ่มีแม่บ้านนิตี๊เป็นตาหลูโดนคัก...หนาวปีนี้ข่าวว่าสิหนาวหลาย...
    คือคิดยากนำเจ้าของแท่น้อครับคุณป้า...บ่รู้ว่าผ้าห่มน้อยผืนก่า ยังสิห่มอุ่นดียุคือเก่าบ่น๋อ........??
    อั่นคนฮักนั่น คั่นบอได้มื่อนี่ กะสิพ้อมื่อหน้า

จั๊กมื่อดอกน่าหลาน คงสิบอต้องรอดนดอกจ้า คั่นใจหลานประสงค์แล้ว

ป้าก็อยากสิซ่อยหาให้อยู่ดอกจ้า อิอิอิอิ เอาจังซี่บอหลาน มักสาวฝารั่งบอ

รับรองกอดอุ้มหุ่มมิด อุ่นขนาดเลยหล่ะ อิอิอิอิอิอิอิอิ หลานกบินทร์เอ้ยหลานฮัก:l-:b-b

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England

อิอิอิ หลานมะเหมี่ยวจ๋า

อิอิอิ หลานมะเหมี่ยวจ๋า กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ มะเหมี่ยว อิอิอิ หลานมะเหมี่ยวจ๋า
    ป้าชุด จ่งไว้ถ่าหลานมะเหมี่ยวนำแนเด้อจ้า 5555 เป็นตาแซบจ้า แกงไก่ใส่หน่อไหม้ส้ม แม่นบ่จ้า

ป้าบอกินเบิ๊ดดอกจ้ากะสิแบ่งสิปั๋นเอาไว้ให้กินอยู่ดอกจ้า มาฟ้าวมากินเด้อหลานเดี๋ยวสิเบิ๊ดก่อน แกงไก่ ใส่หน่อไม้ส้ม ของมัก อิอิอิ หลานมะเหมี่ยวจ๋า:l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    กินคนเดียวเป็นหม้อ ๆ คือสิหาผุสาวยากอยู่เด้อ 555

ผุสาวกะหาในนี้ล่ะบ่าวเอ้ย หาไปเรื่อย ๆ คือแทงกบนี่ล่ะ

จักหน่อยกะสิพ้อเองดอก ให้ได้กบโตใหญ่ ๆ เด้อ อิอิ

...อ้ายพล คือเว่าเป็นตาบ่หมายแท่ หาไปเรื่อยๆ คือแทงกบพะนะ
    ประเภทหากินนี้ ผมสิคือแหน่แต่ซิดเป็ดนิหล่ะ...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ผู้ก่อการรัก
    ป้าดดดดดดดดดดด แกงไก่หลายแท้ บ่มีคนกินเป็นหมู่ตริ

คนบ้านเดียวกัน ทำกับข้าวเก่งแท้ อิอิ ..

..อย่าปากดังเด้อเอื้อย ผมกะเพิ่งเฮ็ดเทือแรกนี้หล่ะครับ (กินได้อิหลี บ่เบื่อครับ)...

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ thedon
    ขอจองดากไก่เด้อครับ คันบ่ได้กินดากไก่เคียดคัก อิ อิ

ดากผมตัดถิ่ม โยนลงถังแล้วครับอ้าย บ่ได้ใส่...ผมบ่มักดากป่านใด๋แหมะ......

[QUOTE=เพ็นนี;311628]บ่ได้อยากกินแกงไก่ซ่ำได๋ดอกจ้า
    แต่อยากมาสมัครเป็นแม่บ้าน...สั้นดอกจ้า

เฮือนชานบ้านช่องกะบ่มี เรือกสวนไร่นากะบ่มี
    ช้างม้ากะบ่มีขี่นำเพิ่นดอกจ้า...
    แต่ใจรัก พะนะ เอิ้กๆ

เฮือนชานบ้านช่องกะบ่มีคือกัน เรือกไร่นาสวนกะบ่มี ช้างม้ากะบี มีแต่หมากับแมวผุเฒ่าเพิ่นเลี้ยงไว้ มา...มาอยู่นำกันสิพากินเกลือ คือสิเค็มคักกว่าแกงไก่ยุดอก....

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนพนมไพร
    หลูโตนคนกะหลูโตน อยากกินแกงไก่ใส่หน่อไม้ส้มผุ้นละ หลายกั่ว คนเอาไว้ก่อนหล่ออยู่หาแม่บ้านบ่อยากดอก ขั่นประกาศแล้วยังบ่อทันมีคนสมัคร กะประกาศแถมหม้อต้มไก่นำอีกกะได้

คือสิลดแรก แจกแถมคักแท่อ้าย...ว่าแต่เล๊าะๆ หม่องอ้ายอยู่บ่มีติ๊ครับ..?
    กินเหล้าคำใหญ่ป่านนี้ เพิ่นสิเอาบ่หล่ะ...