หัวข้อ: มีใครเป็นอย่างนี้บ้าง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด

มีใครเป็นอย่างนี้บ้าง

มื่อนี้ได้เบิ่ง วิดีโอย้อนหลังที่บ้านเมื่อหลายปีก่อน อดคิดฮอดบ้านบ่ได้ค่ะ
    แมนสิได้เห็นพี่น้องบ้านเฮาไปยามบ้านแล้วกะถ่ายรูปสวยๆมาให้เบิ่งตลอดกะตาม แต่มันกะบ่อคือบ้านจะของที่เฮาใหญ่มา
    อยู่เมืองนอกกะบ่ได้ลำบากหยั่งดอกค่ะ สามีกะชื้อฮอดบ้านให้พุ้นหล่ะแฮ่งคิดฮอดบ้านคือเก่า :l-

โชคดีที่ยังมีเวฟบ้านมหาพอได้เข้ามาฟังเพลงพอได้หายเหงา ได้โสเหร่นำหมู ได้เขียนกลอน เขียนข้อความ

:*-ขอขอบคุณเวฟบ้านมหาหลายๆเด้อค่่ะ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    หลานข้าวต้มมัดจ๋า ป้าก็เป็นคือกันกับหลานข้าวต้มนั่นหล่ะจ้า ตอนเมือบ้านก็ถ่ายวีดีโอเอากลับมาไว้เบิง พอได้ยามได๋แล้วก็วาดภาพ เอาว่าเฮาอยู่บ้านเอาจ้า คิดฮอดหลายคิดฮอดแฮง คิดฮอดบ้าน
    คิดฮอดพี่ป้าน้าอา พ่อใหญ่แม่ใหญ่ผู้เฒ่า เด็กเล็กเด็กน้อย เบิ๊ดสุคนในหมู่บ้านเลยคือกันจ้า
    อดใจถ่าเอาเนาะจ้าจั๊กมื่อ ดอกเฮาก็คงสิไดกลับคืนเมือบ้านของเฮาเนาะจ้า ขอให้สู้ๆไว้เด้อหลานรัก ป้ามาขอเป็นกำลังใจให้จ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย chudhancock; 09-12-2010 at 16:52.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนีห่าว
    คิดฮอดบ้านคือกันครับแต่กระต้องอดทน หัวใจไทยอิสานไปไสกระคือเก่าครับเอื้อย
    ตราปได๋ที่ยังได้กินอาหารอิสานอยู่ ถือสะว่าอยู่บ้านเฮาเด้อครับเอื้อย:l-

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เป็นแฮงใจคนไกลบ้านครับ ตอนเข้ามากรุงเทพฯ ใหม่ ๆ ยามมื่อแลงเขียนแผนผังคุ้มว่าบ้านไผแน ๆ พอกุ้มมื่อครับ เข้าใจความรู้สึกนี้ดีครับ ย่อนเหตุผล ย่อนบุญวาสนาที่ให้เฮาจากบ้านจากเมืองมา เป็นบุญวาสนาที่เฮาได้มาพ้อกันในเว็บบ้านมหาครับ

และกะเป็นบุญวาสนาที่เฮาได้พ้อกันโตเป็น ๆ ครับ เป็นความทรงจำที่ดีหากเฮาเก็บภาพความประทับใจไว้โดน ๆ และระลึกถึงกันและกันครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    ถึงอยู่ไกล แต่ใจยังอยู่ใกล้
    ในใจเรา เรารู้สึกได้ จ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    :b-bดื่มเพื่อลืมเศร้าครับ ฮือๆคิดฮอดบ้านคือกันครับ:b-b

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    พี่ปุ้ยกลับจากทำงาน มาถึงบ้านกินข้าว อาบน้ำ เบิ่งโทรทัศน์ข่าวสารต่างๆ
    ก่อนนอนต้องแวะบ้านมหาทุกครั้งจ้า งั้นนอนบ่หลับ เพราะบ้านมหา
    เป็นส่วนหนึ่งการดำเนินชีวิตคนไกลบ้าน วันหยุดก็บ่ได้ไปไสเพราะพี่ปุ้ย
    บ่มักออกไปข้างนอกถ้าไม่จำเป็น พักผ่อนนั่งเล่นบ้านมหาแค่นี้ก็พอแล้วค่ะ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    ขอเป็นแรงใจให้สำหรับคนไกลบ้านทุกๆคนเด้อจ้า..เหงาจั่งได๋กะยังมีพี่น้องบ้านมหาคอยให้กำลังใจเสมอนะค่ะ..:l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ขอจองในใจ

แรงใจไม่มีวันหมดจ้า

:l- ส่งรอยยิ้มให้ด้วยมิตรไมตรี คิดถึงบ้างเราโน๊ะ ตอนนี้ก้อหน้าเกี่ยวข้าวแล้ว
    ไม่ได้มีโอกาสกลับบ้านเลยเหมือนกันหล่ะ ทำงาน ๆ เงิน ๆ ส่งให้ท่านใช้นี่หล่ะ
    ใช้แล้วคิดถึงท้องทุ่งนา อากาศบริสุทธิ์ คนบ้านนอกมีแต่น้ำใจและจริงใจกลับไป
    บ้านโน้นบ้านนี้เรียก " มา ๆ กินข้าวกินน้ำก่อน คุยกันก่อน ไม่ได้เจอซะนาน ..."