หัวข้อ: ..บ่าวลาว เกี่ยวข้าวซ่อยสาวไทย (อีสาน)..

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..บ่าวลาว เกี่ยวข้าวซ่อยสาวไทย (อีสาน)..

หลังจากหันหลังให้เมืองกรุงอันแสนศิวิไลย์ มาเป็นสาวภูธร
    วิถีชีวิตกะต้องแบบสาวภูธรทั่วไปค่ะ หลังสู้ฟ้าหน้าสู้ดิน
    เฒ่าแม่ป่วย เลยได้ขอแรงผู้บ่าวลาว แรงงานพลัดถิ่นมาซ่อยเกี่ยวข้าวซ่อย

..บ่าวลาว เกี่ยวข้าวซ่อยสาวไทย (อีสาน)..

ข้าวนาหว่านค่ะ จะเฮ็ดนาดำกะบ่มีคนซ่อยไถซ่อยคราด
    ฮวงใหญ่กว่าข้าวหมากกล้าหน่อยหนึ่ง

ความงามเล็ก ๆ น้อย ๆ ข้างคันแทนา

หนุ่ม ๆ ฝั่งซ้าย ข้ามมาขายแรงฝั่งไทย ค่าแรงวันละ 200 บาท กินข้าวกับนายจ้าง
    3 มื้อ นายจ้างจ่ายค่า ตม. ให้พร้อมค่ะ มื่อล่ะ 20 บาท แต่ว่าลงเกี่ยวแต่ฟ้ายังบ่สางเลยค่ะ

ท้องฟ้าหน้าหนาว สีฟ้าสดไส ต่างกับ ท้องฟ้าหน้าฝนลิบลับ
    ภาพนี้น้องหลินแอบมานอนเล่นหลบแดดใต้ฮ่มไม้
    ฮ้อนคักแหน่ค่ะ

ผลงานของหนุ่ม ๆ ค่ะ เกี่ยวข้าวแล้วภายในมื่อเดียว รวมทั้งค่ากับข้าว ค่าแรง ค่าตม.
    น้องหลิน จ่ายไปประมาณ พันกว่าบาท แต่ผลสัมฤทธิ์ของงานเกินคุ้มค่ะ

กระทู้ต่อไปตอนนวดข้าว เก็บขึ้นเล้าค่ะ โปรดติดตาม

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    สงสัยงานนี้น้องสาวข่อยสิได้พ้อเนื้อคู่ทางฝั่งลาวแล้วบาดเนี่ย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เกี่ยวเสร็จแล้วเอิ้นอ้ายไปขายซ่อยเด้อครับน้องหลิน555555

ค่าจ้างถูกเด้ละเนาะ ทางบ้านอ้าย330พุ้นนะตอนนี้แย่งคนงานกันพร้อม
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    ป๊าดดดดดดดดดดดดเอื้อย...ผู่บ่าวลาว..เป็นตาขยัน มั่น แท้หน้อจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนีห่าว
    อายเด้อครับเกิดมายังบ่เคยเกี่ยวข้าวเลย จ้างอย่างเดียวครับ(ส่งเงินให้แต่พ่อกับแม่)นากระเฮ็ดบ่เป็น:b-bแก้ปวดแก้เมื่อยครับ:l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ข้าวฮวงน้อยแต่มันกะยืนให้เกี่ยวดีเนาะ ดีกั่วมันล้ม ก่วยกันคือข้าวนาอ้ายพลแหม๋ อิอิอิ

บรรยากาศดีเนาะน้องหลิน เห็นกอผักกะแยงแล้ว คึดฮฮดบ้าน

ตะเป็นเด็กน้อย คันย่างไปพ้อกอผักกะแยงจัดการ "นั่งเต็ง" จนว่าซ่งดำเหมิด อิแม่ตีประจำ

ขอบคุณครับ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ผุบ่าวบ้านมหาหายไปไหนหมดน๊า ต้องให้น้องหลิน อิมพอร์ตผุบ่าวมาแม๋
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ป้าดดดโท้.... แรงงานสั่งจากนอก ...555

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ขอให้ได้ข้าว ผลเต็มเม็ดเต็มหน่วยเด้อหลานหลินจ๋าคนงาม อยากจีบผู้บ่าวลาวแท้เด้อิอิอิอิ
    หลานหลินจ๋าจีบแทนให้ป้าแน ได้บอจ้า เหอ เหอ เหอ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    บ่อมีผู้สาวลาวมานำแหน่ พอสิได้เบิ่งแหน่น้อ..
    เฒ่าแม่เป็นจังได๋น้อครับ หายวัน หายคืนนะครับ...

Tags for this Thread