หัวข้อ: ...จากใจทีมงานบ้านมหาโปรโมชั่น...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนีห่าว
    มาใหม่ครับ ทางต่างประเทศสิหาฟังได้จังได๋น้อครับบาดนิเพลงบ้านมหามีแต่เพลงม่วนๆๆครับ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ขอบคุณอ้ายวินเช่นกัน ที่มาเติมฝันให้พี่น้องบ้านมหา ขอเป็นกำลังใจให้นะคะ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    บ้านมหากะสิครบ5ปีแล้ว หรือว่าถ้าเอางานนี้ มารวมใส่กับงานครบรอบ5ปีบ้านมหากะแฮ่งสิเข้าท่าดีเด๊ครับผมว่า..หรือทุกท่านว่าจั่งไดน่อ..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ขอบคุณหลายๆเด้อจ้าญาอ้ายบ่าวข้าวจี่
    อีกแรงใจที่เติมแรงฝัน...เพลงหลายเพลงลูกหินกะทันมีจ้า
    เพลงน้องแนนกะทันมีจ้า คุณยายจ๋า คั่นมีเชียร์อย่างแฮงๆๆ จ้า
    (อิอิ เปิดกันตรึมสำนึกรักบ้านเกิด 555555555+ คุณยายหนู)
    เรื่องจริงเน๊าะ กันตรึมนี่มื้อใด ลูกหินขึ้นฮ้านแล้วบ่ได้เปิด
    เป็นไม่มีแบบเว้าต่อบ่ได้อีหลีจ้า คั่นบ่เปิดกันตรึมไหว้ครูก่อน
    จั๊กเพลง 2 เพลง อิอิ ..................ว่าแต่อีกเพลงนึงเด้อจ้า
    ลูกหิน รออยู่จ้าอ้าย เปิดตัวปีหน้าน๊อจ้า ลดน้ำหนักจัก 2 ขีดกะน๊า
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    แม่นเด้หละเนาะ งานเปิดโตอัลบั้มเดอะสตาร์ไปจัดพร้อมกันกับงานวันก่อตั้งเวบบ้านมหากะดี.. ให้รวมเป็นงานเดียวกัน..บ่อยากคึดเลยว่าสิยิ่งใหญ่ปานได๋ เนาะพี่น้อง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กะทิสด
    ...ดีใจนำพี่น้องซุคนๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆเด้อจร้า......

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    ภูมิใจในควมเป็นฅนอีสานบ้านเฮา
    ชื่นชมในควมเป็นน้ำหนึ่งใจเดียว
    เป็นกำลังให้ไทพี่น้องบ้านมหาเฮา
    และขอบคุณสำหรับมิตรภาพและควมรู้สึกดีๆ ค่ะ
    เพื่อสร้างสรรค์และสานต่อ ขอเป็นแฮงน้อยๆ พอได้ซ่อยสืบสานเด้อจ้า
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ เชษ แฟมมิลี่แมน
    ขอบพระคุณครับทุกแรงใจ ที่ให้มา และกะสิเป็นกำลังใจให้กันและกันตลอดไปครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจอบบ้อน
    แวะมาอ่านครับ....บ่ได่เข้าบ้านมหาดนเติบแล้วคิดฮอดสู่คนเด้อ..........บ่าาวจอบบ้อน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    เป็นความคิดที่ดีครับอ้าย ถ่าผมนำแนเด้อใกล้สิได้เมือแล้ว