หัวข้อ: บ้านไผ๋ยังมีแหน่...เบิ่งแล้วคิดฮอดบ้านบ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวธนา
    หลาปั่นหลอดเปลี่ยนไป๋.....จากล้อกงไม้เป็นล้อแมคจักรยาน นี่หละวัฒนธรรมสมัยเก่า+สมัยใหม่ของแท้

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    บ่ได้เห็นดนแล้วคือกันครับ...คิดฮอดตอนไปลักทาวกินดักแด้แม่ตู้เด้เนาะเห็นใต้ลางเฮือนแบบนี้แล้วแมะ...ขอบคุณเด้อครับภาพบรรยากาศแบบเก่าๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ เขยผู้ไท
    กาฬสินธุ์ , อยุธยา
    อยู่บ้านกะมีหลายอยู่ครับผม...กี่ตำหูก(ทอผ้า)ยังมีเฮ็ดอยู่ครับ โดยเฉพาะบ้าน(เกิด)แม่ผม บ้านโพนครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    โห้วววววววว ซิ่นขั่น อย่างดีตั๊วะนี
    ขอบคุณหลายๆครับ

ศิลปิน นักแสดง
    นางไหขวัญใจบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ noonam
    ป้าดดดดดดดดดดดดดด แม่ป้านวล นางอยากได้เด้ ซิ่นขั่น งามแท้ละจ้า
    เฮ็ดแนวได๋น้อ สิได้ซิ่นงามๆๆไปสมมา แหม่ย่า ฮิ้ววววววเฮ็ดบ่เป็นคือสิได้ซื้อเอาเนาะจ้า

ศิลปิน นักแสดง นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ดีเจป้านวลม่วนโสตาย
    สวัสดีครับพี่น้องบ้านมหาทุกๆท่านครับ ผมบ่ทันได้กลับ กทม กะเลยได้พาเฒ่าแม่ไปเลาะอีกกะเลย
    เอารูปมาฝากอีกครับ ผมกลับบ้านครั้งนี้สุดคุ้มอิหลีครับ มื้ออืนพ้อกันที่กทมครับ(04/01/54)

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England

อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋

อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวธนา อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋
    หลาปั่นหลอดเปลี่ยนไป๋.....จากล้อกงไม้เป็นล้อแมคจักรยาน อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋ นี่หละวัฒนธรรมสมัยเก่า+สมัยใหม่ของแท้
    อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋

ป้ามาเบิงอีกรอบหนึ่ง วงล้อใน บอคือแต่กี้อิอิอิ ในเปลี่ยนไป๋:l- เก่งเนาะจ้า หัวดีแท้เอาล้อจักยานมาใส่

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    เขาเอิ้นหยังนวลบ่เห็นดนแล้วเอิ้นกี่แม่นบ่ หาเบิ่งยากครับทุกมื้อนี้
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    เอื้อยคนงามลักไปบ้านกะบ่เอิ้นน้องน้อจ้าสิได้ไปเที่ยวนำจ้า ว่าแล้วอันอยุ่กี่ขอจักผืนแหน่เด้อจ้า...จะแม้นเพิ่นทองามจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ตะกี้ตะก่อนเคยไปแง่ให้ผุสาวยุครับอิอิอิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า