หัวข้อ: พาบ่าวเซียงน้อยไปตึกแห สูบปลา กินก้อยปลา

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

พาบ่าวเซียงน้อยไปตึกแห สูบปลา กินก้อยปลา

มื่อนี่ วันที่2มค54.. กะได้นัดพี่น้องบ้านมหาไปตึกแห สุบปลา อยู่นาโคก (นาบ้านไปตึกกับบ่าวธนามื่อก่อนแล้ว)
    สมาชิกบ้านมหากะมี อ้าย บ่าวเซียงน้อย บ่าวนาแตกเขิบ บ่าวนิติกร คนบ้านบ้าน...
    และพี่น้องในหมู่บ้านอีกหลายคนครับ

ตามภาพเลยครับ
    บ่าวเซียงน้อยเพิ่นมากับน้อง ฮอดก่อนหมู่

พาบ่าวเซียงน้อยไปตึกแห สูบปลา กินก้อยปลา

ถ่ายภาพกันบ่าวนาแตกเขิบ (สมาชิกรุ่นเก่าบ้านมหา) พึ่งตามมา

เครื่องสูบน้ำเตรียมพร้อม

ไส่เสื้อโตนี้หากินหมานๆๆๆๆๆ 5555

พอเริ่มสูบ ปลากำลังเต้นครับ

พากันไล่คุบเอา

น้ำลดเกือบเบิดแล้ว ..ปลาซิวลงตมเบิดเลย บ่อได้เอาแนวมาส่อนไว้

ได้เคิ่งคุถัง พอได้จี่กิน..

หมอนี่ว่า มาเก็บนำกันแม๊....คาแต่ถ่ายรูปหลาย 555 เก็บก่อน ทางนี่สิเก็บภาพไปนำ

เลือกเอาปลาขาวมาล้าง อ้ายเซียงว่า อยากกินก้อยไส่มดแดงว่าซั่น ..

สมาชิกกะกำลังทยอยมา

มีต่ออีจักหน่อย....
    ถ้าภาพไดบ่องามอ้ายเซียงกะเอาออกโลดเด้ออ้าย

คนบ้านบ้าน บ่าวนิติกร มาฮอดแล้ว

ประชันความหล่อกัน 555

ปิ้งปลา ซุบหน่อไม้ส้ม

กำลังสิก้อยปลาครับ คั้นไส่มดแดงไว้แล้ว

ก้อยปลาเรียบร้อยแล้ว แซบบ่อแซบต้องถามอ้ายเซียงน้อย 555

เหลียวเห็นผักกระโดนกำลังถอดยอด พอดีกิน..

ลองผักกระโดนอ่อนๆ........

หลังจากกินปลาที่สูบขึ้นมาอิ่มแล้ว คึดอยากตึกแหอีก เลยหย่างลงไปเบิ่งหนองไต้ท่ง
    ป้าดดดด น้ำยังบ่อลดเลย ..(หนองนี้เคยตึกปีทีแล้วครับ ลงในกะทู้.)..

กะไปได้หนองสาพี่น้องนาข้างกันครับ

น้ำบ่อลึกปานได๋ดอกครับ เพียงปาก 555...สงการนต์พ้อกันหนองนี้

อ้ายเซียงสำรวจเบิ่ง ว่าหนองนี้พอได้ ..

ว่าแล้วกะได้ลงฮื้อหนามออกก่อนเลย

ซ่อยกันฮื้อ มันสิค่ำก่อน... แนวแก้หนาวกะเริ่มเบิดแล้ว 5555

หว่าน2-3 เทื่อได้แต่กิ่งไม้ ฮื้อบ่อทันเบิด

ซ่อยกันสางแห

หว่านแจนี่เบิ่งก่อน บัดเทื่อหมาน อิอิ

จอบบ้อนเบิ่งก่อนน๊า บัดเทื่อได้โตใหญ่....

จับแหลากเอากะหมานคือกันครับ จับคนละส้น...

พอได้กินแลงครับ

บ่าวเซียงน้อย กับ คนบ้านบ้าน นั่งถ้าลุ้นอยู่ขอบสระ

บ่าวนิติกรเก็บปลา ..เก็บภาพไปนำ

เอามาล้างตมออก มีแต่โตกำลังพอป่นครับ ...

สุดท้ายกะขอบคุณ อ้ายๆเด้อครับ ที่แวะไปเยี่ยมยามน้อง
    ถ้าบ่อประทับใจสงกรานต์แก้โตใหม่เด้อครับ หนองสาใหญ่ยังถ้า นำกะสิลดพอดีลง..

มื่อนั่นให้ปลาอ้ายเซียงไปป่นนำแม่นถือฮอดเฮือนบ่อบุ ย้นมันหลุดมือครับ 555
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนตระการ...; 07-01-2011 at 19:55.

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ดวงดาว The Star

ป้าดดดดดดด นี่หละบรรยากาสแบบนี่หละมักหลาย ก้อยปลาบ่ตกท้องมาหลายปีแล้ว กินกับยอดกะโดนเข้ากันดีปานหยัง.. เสื้อบ้านมหานี่หากินหมานตั๊วหละ สิได้บอกบ่าวจัยใส่ยุดอกยามไปหาปลา จั่งสิบ่ได้กินแห้ว...

.. อ้าย 2 คนที่มาทีหลังแหมะ..ไปกินข้าวป่าแต่งโตว่าแม่นไปเอาบุญเนาะ.55..

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    สูบปลาหยัง มีฮอดปลาทูนอบาดนี่ ป้าดๆๆๆเป็นตาแซบ:l-:l-:l-

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    อะปร้าดดด ตาสะออนปลาค่อ ทางเมืองอุบลเนาะ เป็นตาป่นแซบขนาดจ้า

ปล..ขอบคุณภาพที่น่าประทับใจเด้อจ้า บ่าวเอ๋ ผุบ่าวไปยามกันกะเป็นตามวนอีกแบบเนาะ จ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ...ขอบอกว่าประทับใจแฮงหลายครับไปกินก้อยปลา,จี่ปลา,นาบ่าวเอ๋คนตระการในครั้งนี้ ซึ่งสมัยปัจจุบันหาแทบไม่ได้ครับบรรยากาสแบบนี้

...ขอขอบคุณบ่าวเอ๋คนตระการเป็นอย่างสูงครับในการประสานงานนําพาซึ่งความม่วนชื่น อิ่มหนําสําราญ แบบไม่มีวันลืม

...ขอขอบคุณบ่าวนิติกร,คนบ้านบ้าน,บ่าวนาแตกเขิบ ที่มาร่วมพูดคุยและกินก้อยปลา,จี่ปลา และแบกลังมาพร้อม อิอิ

...ขอขอบคุณพี่น้องไทบ้าน และญาติบ่าวเอ๋ที่มาต้อนรับและอํานวยความสะดวกในทุกๆด้าน ช่วงเย็นเผิ่นพาไปต่อคาราโอเกะในเมืองตระการฯอีก เสียดายพลขับติดเข้าเวร 6 โมง เลยกลับก่อน (ได้ข่าวว่าเสี่ยวคนบ้านบ้านร้องเพลงถึงเที่ยงคืน อิอิ)

...สุดท้ายนี้บ่าวเซียงน้อยเองก็ขออวยพรให้บ่าวเอ่คนตระการ,พี่น้องไทบ้าน,ญาติบ่าวเอ๋รวมทั้งทุกท่านที่ไปร่วมงานในวันนั้น จงประสบแต่ความสุข ความเจริญตลอดปีและตลอดไปเด้อครับ สงกรานต์พบกันใหม่ ครับผ๊ม
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    ไปหากินข้าวท่งนาสูบหนองปลาแนวเป็นตาม่วนแท้ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    คือได้น่อยแท่ครับ...สู้ผมกะบ่ได้กลับบ้านไปสูบปลาเมิ่ดน้ำมัน 20 ลิตร ได้ปลาตั่งว่า 20 โล....
    คุ้มบ่ครับ....บ่แม่นเมิ่ดแค่น้ำมันเด้ครับ จับปลากันแล้วมาเบิ่งขวดเหล้าเป็นถุงปุ๋ย 5555555

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

พบปะพูดคุย

ไส่เสื้อโตนี้หากินหมานๆๆๆๆๆ 5555

บ่าวเอ๋นิ เบิ่งดีๆก็หล่อเด้ เสียอย่างเดียวอายุห่างกัน ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

Tags for this Thread