หัวข้อ: พรที่ดีที่สุด ในวันเริ่มต้นปีใหม่ 2554

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

รอบยิ้มพิมใจ พรที่ดีที่สุด ในวันเริ่มต้นปีใหม่ 2554

เนืองจากติดภาระกิจ เรื่องการงานปีที่แล้วไก่น้อยบ่ได้กลับบ้านช่วงปีใหม่ ปีนี้กะเลยจองคิวเจ้าของไว้ ยากปานได่กะสิเมื่อบ้าน (ย้อนอยากเบิ่งโปงลาง อิอิ )
    กะเป็นประจำทุกปีเนาะจ้า ปีใหม่หลายๆท่าน บ่ว่าสิเป็นคนรู้จักกัน หรือบ่รู้จักกันส่วนมากกะสิมอบ คำอวยพรดีๆให้กัน ซึ่งเป็นธรรมเนียม ประเพณีที่ดีๆที่ควรอนุลักษณ์ หรือเป็นแบบอย่างให้ลูก-หาสนรุ่นหลังเพิ่นได้สืบสานแนวดีๆของบ้านเฮาไว้เนาะจ้า
    สำหรับยุบ้านไก่น้อยเอง พี่สาวของไก่น้อยกะพาไหว้ขอขะมาพ่อกับแม่ และขอพรดีๆจากท่านในวันเริ่มต้นปี เป็นบรรยกาศที่อบอุ่นอิหลีจ้า ไปเที่ยวกับหมุ่กับพวก ไก่น้อยกะไปมาเมิดแล้วหละ แต่เทศกาลสำคัญๆขออุทิศเวลาที่เหลือให้กับครอบครัว คือว่าหละเนาะจ้า ไผสิเอาไปลองปฏิบัติเบิ่งกะบ่สงวนลิขสิทธิ์เด้อจ้า :l-

น้องสะไภ้ของขะน้อย เพิ่นกะไหว้ปู่-ย่านำกัน
    พรที่ดีที่สุด ในวันเริ่มต้นปีใหม่ 2554

ขอขะมาพ่อกับแม่ด้วยการล้างเท้าให้เพิ่นจ้า ( อย่าเอาไปล้างหน้าให้เพิ่นต่อเด้อหละ ฮิ้วว)
    พรที่ดีที่สุด ในวันเริ่มต้นปีใหม่ 2554

2หลานสาววัยรุ่นของขะน้อย เพิ่นกะมาไหว้ปู่กับย่า

สมาชิกใหม่ตัวน้อยๆของครอบครัวขะน้อยกับพี่สาวจ้า (ลูกสาวน้องชายขะน้อยเอง งงกับลำดับญาติเจ้าของแล้วหละ 555+ )

หลานสาวหลังจากไหว้ตากะยาย /ปู่กับย่า มาพากันมาเก็กสวย อินางคนกลางเพิ่นเตรียมโตไปเรียนต่อป.โทเมืองอเมริกาเดือนหน้าจ้า (บึ่ยย..เมืองไทยมีกะบ่เรียนดอกมัน)

เล็กๆน้อยๆเอามาฝากพี่น้องบ้านเฮานำกันเนาะจ้า การแสดงออกถึงความรักต่อบุพการีหรือผู้มีพระคุณเป็นสิ่งที่ดี ที่เฮาสามารถทำได้ และสร้างความสุขให้เพิ่นได้ดีที่สุดในตอนที่เพิ่นยังรับรุ้ได้ปกติ บ่มีประโยนช์ที่เฮาสิถ่าไปไหว้ตะกระดุกเพิ่นตอนยุในธาตุ ไผมีพ่อ มีแม่ที่ยังบ่เคยไหว้ท่านกะหาโอกาส ไหว้สาเด้อจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ยิ่งถ้าเอาส่วนที่สูงที่สุดของเฮา คือ หัว

ไปสัมผัสส่วนที่ต่ำที่สุดของผู้มีพระคุณ คือ เท้า

กะยิ่งทำให้ชีวิตรุ่งโรจน์ครับ ...เรื่องนี้เรื่องจริงครับ

ลองเฮ็ดเบิ่งครับ

แฮ่ม..น้ำล้างเท้าไปล้างหน้ากะได้ครับ หลวงพ่อที่เฮาเคารพ

กะเคยให้เพิ่นเอาเท้าเหยียบหัวแล้วเอาน้ำราดอาบอยู่ครับ

เพิ่นว่าแทงบ่เข้าซั่นครับ อันนี้บ่ค่อยเซือปานใด๋ ฮ่า ๆ ๆ ๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 12-01-2011 at 05:56.

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    ป๊าด..บู๊ย ใหญ่ไหม เจ้าคือมีกางเกงในขายาวใส่แท้ ลูกสาวซื้อให้บ้อ ฮ่า ๆ ๆ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    เป็นวาสนาครับที่ได้เฮ็ดแนวนี่....ปลื้มนำครับ:l-:l-:l-

ธุจ้า สาธุนำจ้าพี่ไก่น้อย อบอุ่นน้อจ้าพี่ไก่น้อยครอบครัวใหญ่
    ล้างให้เพิ่นแล้ว กะเอาน้ำล้างเท้าพ่อ-แม่มาอาบจ้า
    ขอบอกว่าขลังขนาดจ้า ปีนี้แพงบ่ไข้เลยจ้าไปยามบ้านงวดที่ผ่านมา แถมกลับมาโชคดีนำจ้า
    :l- แต่ว่าเฒ่าพ่อพี่ไก่น้อยคือสิบ่ร้องไห้คือเฒ่าพ่อแพงดอกมั้งจ้า
    จักแนวได๋ลูกล้างขาให้ ยังมาร้องไห้อยู่ ลูกเลยสิบาป
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

Tags for this Thread