หัวข้อ: บอกข่าวงานทำบุญ บ้านอ้ายปั้ม (ปั้ม อาภัพ)

ฝ่ายเทคนิค ควบคุมการแสดง
    Mr.ขวัญใจสื่อมวลชน
    สัญลักษณ์ของ ทิดรส มักม่วน

บอกข่าวงานทำบุญ บ้านอ้ายปั้ม (ปั้ม อาภัพ)

เนื่องจาก อ้ายปั้มฮ่าง เผิ่นได้เฮ็ดงานบุญแจกข้าว

เพื่ออุทิศส่วนกุศลไปหา คุณพ่อจันทา แถลงการณ์

ในวันเสาร์ที่ 5 มีนาคม 2554

ณ.บ้านเลขที่ 5 หมู่ 1 ต บ้านม่วง อ บ้านดุง จ อุดรธานี

และ ร่วมสักการะ สถานที่ศักดิสิทธิ์ คำชะโนด ตำนานผีจ้างหนัง

นอกจากนี้ท่านจะได้พบพ้อกับศิลปินรับเชิญจากข้าวจี่เร็คคอร์ด

นำโดย... พงศ์ ทินการ , กรุ่ง รุ่งนิรันดร์ ,เสียงพิณ ริมโดม

และศิลปินรับเชิญอีกมากมาย

จึงมาบอกข่าวไฮ่พ่อแม่พี่น้อง สมาชิกบ้านมหา ทุกๆท่านฮู้กันโดยทั่วกัน

สำหรับสมาชิกที่ต้องการเดินทางไปร่วมงานบุญในครั้งนี้

กรุณาแจ้งความประสงค์ได้ที่เวปบอร์ด

หรือที่ หนุ่ม นอนนา 085-9552616

เพื่อสิได้จัดเตรียมรถให้ทุกท่านได้มีหม่องนั่งกันทุกคนครับ

ออกเดินทาง วันศุกร์ที่ 4 มีนาคม 2554 เวลา 20.00 น.

สถานที่ขึ้นรถจะแจ้งอีกครั้งหนึ่งครับ

เดินทางกลับ วันอาทิตย์ที่ 6 มีนาคม 2554 เวลา 15.30 น.

หมายเหตุ *** งานนี้บ่มีค่าใช้จ่ายใดๆทั้งสิ้นครับ

บอกข่าวงานทำบุญ บ้านอ้ายปั้ม (ปั้ม อาภัพ)

ขออภัยที่บ่ได้มาบอกข่าวด้วยตัวเองเด้อครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนตระการ...; 27-01-2011 at 21:39. เหตุผล: แก้ชื้อเจ้าของงาน เพื่อบ่อให้สับสน
    ฅนฮักบ้าน สืบสานประเพณี
    และวัฒนธรรมพื้นบ้าน
    ของคนอีสานบ้านเฮา

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    แม่นหยังก็ทิด คือจั่งว่าฟรีว่าติ อิอิ มักๆๆๆแนวนี้ อยากไปเด้ อุดรนี่บ่อทันเคยไปเลย..

ขอยกย่องครับอ้ายปั้ม เป็นลูกที่บ่อลืมหน้าที่ ถืงแม้ท่านสิบ่ออยู่แล้วกะได้เฮ็ดบุญนำไปให้คุณพ่อ ขอให้งานบุญของท่านจงประสบความสำเร็จลุล่วงเด้อครับ สาธุ ขออนุโมทนาบุญนำครับ... ]

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    .. เมื่อท่านเสียไปแล้ว การทำบุญอุทิศส่วนกุศลให้ท่าน ถือว่าได้ทำหน้าที่ลูกที่ดี

... อยากไปนำเด้ เคลียร์งานจะของก่อนเด้อ ...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ปั้ม อาภัพ
    เสริมคับ วันศุกร์ ที่ 4 กะสิเป่นงานบวช น้องชายหล่า สิบวชกอนมื่องาน ไผสะดวกกะเรียนเชิญเด้อคับพี่น้อง

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    สิไปก่อนวันที่ 4 พุ่นละครับ 5555 แม่นบ่พ่อหุด 55

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวธนา
    ผมกะสิเดินทางไปนำคนนึงเด้ออ้ายปั้ม ศิลปินรับเชิญ สิพอมีคิวว่างให้ ธนา พรพระใส ขึ้นเวทีแนบ่น้อ ย่านแต่ขึ้นเวทีแล้วดนตรีเพลงบ่มีนำมูคืองานคุ้มบ้านบูรพาเด้ อิ อิ อิ แล้วงานกะสิเลยเมือหนองคายเลยหละ ใผสิไปเที่ยวหนองคายนำข้าน้อยกะเรียนเชิญเด้อครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    ขอให้งานบุญจงประสบความสำเร็จลุล่วงด้วยดีเด้อครับ

สาธุ ขออนุโมทนาบุญนำครับ...
    ]
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนบ้านบ้าน; 27-01-2011 at 19:10.

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ป้าขอสาธุบุญนำหลานเด้อจ้า คั่นป้าอยู่ที่เมืองไทยนะป้าก็คงสิได้ไปเฮ็ดบุญนำหลานยุดอกจ้าแต่ป้าอยู่ไกลมาก ขอสาธุอนุโมทนาบุญนำหลานเอา ขอให้มีแต่ความสุขกายสุขใจหลายๆเด้อจ้า สาธุ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ น้าสัก เสือหวาน
    อยากไปนำอยู่ดอก ครับ แต่ใกล้มื้อก่อนขั่นเคลียร์งานได้ สิไปนำอยู่ ตอนนี้ยังบ่รับปากเด้ออ้ายปั้ม

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    เอ่ คั่นบ่ไปนำกะย่านเสียตำแหน่งเด้บาดนี่แมะ ขาเลาะจั่งเฮาสิพลาดยุบ้อหือ บ่ต้องบอกต้องจองดอกเนาะครับสำหรับผมแมะ เป็นที่ทราบกันดีเนาะ อิอิ