หัวข้อ: ลาบปลาตอง..แบบไทอำนาจ

ลาบเหนียวปลาตอง..แบบไทอำนาจ

เบิ่งเซ่าเลิกงานไปอยากกินแนวดิบๆครับ :l- แวะตลาดหม่องเก่านั้นหละเพราะจำได้ว่า เคยเห็นคะเจ้าขูดเนื้อปลาตองขายยุ ยังมียุครับ โลละ240 ซื้อเบิดโลคือสิกินบ่เบิดเนาะเลยเอาเคิ่งโลกะพอ ร้อยซาวพะนะ
    ได้มาหละกะใส่ครกตำเลยครับ ตำไปเรื่อยๆมันสิเหนียวจนดึงสากบ่ขึ้นพู้นหละครับ ต้มน้ำปลาแดกเลยครับบ่านนี้
    พอน้ำปลาแดกพออุ่นๆกะตักใส่ครกครับ ใส่เถื่อละ2ทัพพีแล้วตำไปเรื่อยๆ พอเริ่มเหนียวกะตักใส่อีกครับ หละกะตำไปเรื่อยๆ เฮ็ดจั่งซี้ดู๋ๆครับ จนเนื้อปลามันฟูขึ้นมาประมาณเคิ่งหนึ่ง แล้วกะเหนียวจนซิดบ่ออกจากทัพพีกะพอแล้วครับ
    ตักใส่หม้อน้อยไว้คนลาบครับบาดนี้ หั่นหอมแดง ต้นหอม ผักชี ใบบักกูดใส่ลงไปครับ ข้าวขั่ว ผงนัว พริกป่น น่ำปลาใส่ตามลงไปครับ คนให้เข้ากัน
    แล้วหละครับ แบ่งคั่วนำจักหน่อยหนึ่ง มันสิแซบอีกแบบหนึ่งครับ กินกับใบผักหนอกครับ มาๆกินข้าวนำกันครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวทิพย์คนอำนาจเจริญ; 09-07-2010 at 05:09.
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

กินนำแนะจ้า บ่มักจ้ำเด้จ้าทางนี้ คุ้ยอย่างเดียวจ้า
    ขอแบบสุกแล้วเด้อจ้า ย้านพยาธิจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    คือสิเข้ากันดีเนาะอ้ายทิพย์ กับ บัก 12 ปีเฮาแม่ะ อิอิ ขอสุกแบบสุกเนาะแพง กินดิบเป็นซงคึดๆๆอยุ่

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ว้าว ๆ นาน ๆ มาเทื่อ มีของดีมาฝากเน๊าะค่ะอ้ายทิพย์ บ่ได้พ้อกันสิพอปีแล้ว คือซงคิดฮอดคิดเถิงแท่ล่ะค่ะ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ซิมนำจักถ้วยใหญ่ๆแหน่เด้อท่านเอ้ย
    ข้าวเหนียวนำโลเดียวกะพอครับคือสิแซบซั่นดอกว๊า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    ฮ่วยแนวแซ่บเด้นี่เอามาส่งแหน่เด้อ อ้ายบ่าว หือลาบยุไสสิไปกินนำ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    อ่านคำบรรยายแล้ว(เบิ่งภาพบ่ได้)กะน้ำลายไหลหิวข้าวเลยจ้าอ้ายทิพย์
    ขอแบบสุก ขอย้ำว่าสุกๆเด้อค่ะจั่งสิได้คุ้ยแบบบ่คิดซั่นดอกจ้า ผักหนอกพร้อมว่าติ...น้ำลายไหล

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านเดียวกัน
    เกษตรวิสัย ร้อยเอ็ด
    เป็นตาแซบเนาะลาบเหนียวปลาตอง บ่ไ้ด้กินดนแล้ว ส่งมาทางร้อยเอ็ดแนเด้อ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy
    โตน้อยโพดครับ อยู่นี่ต้มฉลามโลนันครับ :l-:l-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลูกทุ่งคือสายเลือด
    บ้านฝาง อ.กระนวน จ.ขอนแก่น-เชียงใหม่
    สุดยอดเลยคับผมมมมมมม อิอิ

เห็นแล้วอยากคุ้ย คือสิแซบ อิอิ

Tags for this Thread