หัวข้อ: กิมจิ..(ส้มผักเกาหลี)

น้องขามป้อม (ส่งเกือบเวลาเท่ากันเลยจ้า อิอิอิ)

ได้เมนูแล้ว หมูผัดกิมจิ ขอบใจน้องหลายๆค่ะ
    ไว้พี่เฮ้ดแล้วจิเอามาส่งให้ชิม อิอิ
    LET IT BE...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู
    รสชาติคือผักดองของญี่ปุ่นบ่จ้า
    บ่เคยกินกิมจิจักเทือจ้า

คุณใบไม้สีชมพู ผักดองญี่ปุ่นออกหวานๆค่ะ
    กิมจิรสชาติคล้ายๆส้มผักบ้านเฮา แต่มีกลิ่นขิงกับกลิ่นพริกเพิ่มมาค่ะ
    LET IT BE...

ตาแซบน้อจ้า...ได้กินกับข้าวต้มร้อนๆในเช้าอากาศหนาวแบบนี้คือคักจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Thadjunior
    เฮ็ดเป็นตากินแท่ล่ะ บ่คือกิมจิเสี้ยนบ้านเฮาเนาะ
    ..........
    กิมจิเสี้ยน หรือ ส่มผักเสี่ยน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ชอบทาน แล้วก็ชอบทำเหมือนกันค่ะ สำหรับกิมจิ
    เพราะว่าไม่ทานหวาน พอไปซื้อทานมันออกหวานๆ ทุกที เลยต้องลงมือทำเอง

เห็นแล้วก็อยากหม่ำจัง ช่วงนี้ขี้เกียจมากมาย เขวี้ยงมาทางนี้สักโหลจ้า อิอิ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    อื้อฮือ มาคือโฮยบักพริกหลายแถะล่ะ สิบ่เผ็ดบ่หือ

ไสเบิ่ง ๆ ขอซิมเบิ่งแน กินกับข้าวเหนียวได้บ่ครับ

พอดีมีแจ่วแมงดา แต่ยังขาดส้มผักซั่นดอก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    น่าอร่อยแท้จ้า ส่งมาให้น้องแอน กินกะข้าวต้มร้อนๆสักถ้วยเด้อพี่ ตอนนี้คนทางนี้กำลังท้องหิวแต่แนวเปรี้ยวๆแหม:l-:l-:l-

Tags for this Thread