หัวข้อ: พี่มิค..เข้ามาให้เสียงแหน่จ้า...เป็นห่วง....

พี่มิค..เข้ามาให้เสียงแหน่จ้า...เป็นห่วง....

ตื่นเช้ามา...นั่งกินกาแฟ เปิดเบิ่งข่าวทางช่อง...BBC...เบิ่งข่าวแล้วเกิดคึดฮอดพี่สาวขึ้นมาทันที...เข้ามาให้เสียงแหน่อิแม่ข่อย...

ในข่าวซึ่งเกิดขึ้นตอนนี่ ได้เกิดแผ่นดินไหวในทะเลประเทศญี่ปุ่นแรงสั่นสะเทือน8.9
    และเวลานี่ได้เกิดคลื่นยักษ์สึนามิสูง10เมตรซัดเข้าฝัง เป็นจังใด๋มาให้ข่าวแหน่จ้าพี่....
    เพราะติ๋มจำบ่ได้ว่าพี่อยู่หม่องใด๋ ได้ยินแต่ว่าเอื้อยซื้อบ้านใกล้ทะเลแหม๋...เพิ่นว่า....
    คึดถึงมากจ้าพี่ เป็นห่วงตลอดเวลา
    ขอคุณพระคุณเจ้าคุ้มครองให้ประชาชนชาวเจแปน อยู่รอดปลอดภัยทุกคนเด้อจ้า....

เอ็มน้องมื้อนี่เดี้ยงงงงจ้า ออนบ่ได้....หมุนติ้วววๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ติ๋ม เปอร์โย; 11-03-2011 at 14:25.
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    พระเจ้า คิดฮอดพี่มิคคือว่าล่ะค่ะพี่่ติ๋มบาดนี่เป็นจั่งได๋แหน่น้อ.......เป็นห่วงเป็นใยค่ะ

พี่มิค..เข้ามาให้เสียงแหน่จ้า...เป็นห่วง....

ส้ม..เพื่อนรัก
    เธอเป็นไงบ้างน้อเพื่อนรักที่สุด เมื่อวานเราเพิ่งคุยกันเองอ่ะนะ
    ส้มอยู่ใหน ออนไลนมาหาเราหน่อยนะเพื่อนรัก เป็นห่วง/คิดถึงที่สุด

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    คุณพระคุณเจ้าคุ้มครองน้องสาวและครอบครัวครับธุจ้า

ข่าวBBC ว่าวัดแรงสั่นสะเทือนได้8,9ริกเตอร์....ข่าวอินเตอร์เน็ตว่า8.6ริกเตอร์...สิจักริกเตอร์กะส่างแรงอยู่ดีหั่นหละ....
    คลื่นสึนามิเป็นตาย่านคักพี่น้องเอ้ยยย...เป็นห่วงพี่สาวและครอบครัวเด้ ผู้ใด่ออนได้กะเข้าไปแหน่มาส่งข่าวแหน่จ้า....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

Banned

บล็อก
    4
    ดูข่าวเหมือนกันค่ะ...ขอให้ปลอดภัยนะคะ..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    เทิงสึนามิ เทิงไฟใหม่ เมืองอิปุ่น กะดาย

ฮู้แต่ว่าเอื้อยอยู่ไกล้ทะเล จักว่าแม่นอยู่เมืองได๋
    จั่งได๋ กะขอให้ปลอดภัยเด้อจ้า เอื้อยฮัก ....
    ----เอมกะคือบ่เห็นออน หือละ...
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

คุณพระรักษาจ้า

ธุจ้า สาธุ ขอให้คุณพระคุณเจ้าคุ้มครองพี่มิคและครอบครัวให้ปลอดภัยแหน่เด้อจ้า เป็นห่วงคือกันจ้า จั่งได๋กะส่งข่าวหาพี่น้องแหน่เด้อจ้าเอื้อย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    เป็นห่วงเด้อครับเอื้อยมิค กับพี่น้องบ้านมหา ทางเจแปน กับพี่น้องคนไทยนำ ให้โชคดี
    ปลอดภัยทุกๆท่านเด้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ธุจ้า ธุจ้า ธุจ้า ขอให้พี่มิกและครอบครัว พร้อมทั้งทุกๆท่านที่อยู่เจแปน ปลอดภัยเด้อค่ะ

Tags for this Thread