หัวข้อ: ไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    งัว ที่กล้ามใหญ่ๆพี่ปุ้ยเบิ่งสารคดีแมะน้องจำปา เพิ่นถ่ายดีเอ็นเอ งัว
    กล้ามนิใหญ่มากๆ เบิ่งแล่วเป็นตาย่าน อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    อ้างถึง.. เอิ่นบ่คือกันน้อจ้าทางฝรั่งเศสกับเบลเยียม
    วัวโตผู้เอิ่น Taureauแมะจ้าทางเบลเยียม
    ส่วน boeuf เนื้อวัวจ้า
    ขอบคุณจ้าสำหรับความรู้เรื่องภาษาเทือไปทางพุ้นสิได้รู้จ้า

Taureau=โตโร้ ทางหนิส่วนใหญ่เขาจะใช้เอิ้น งัวนักสู้ คืองัวทางสเปนเขาโชว์หั่นหล่ะจ้า :l-

...เอื้อยมิก ติดตามเบิ่งตอนต่อไปเดี๋ยวกะเห็นจักติ่ง(หู)ดอกค่ะ

..เอื้อยปุ้ย ข่อยกะได้แต่ไปเบิ่งหล่ะค่ะ งัวขะเจ้าโตใหญ่อีหลีค่ะ กะบ่ฮู้คือกันค่ะว่าขะเจ้าเอาหยังให้งัวกิน งัวจั่งโตใหญ่ขนาดนั่น อิอิ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จำปา; 19-03-2011 at 17:35.

Membership renewed สัญลักษณ์ของ ไม่สวยแต่เร้าใจ
    ไส้กรอกห้อยโอ้นโต้นปานหม่ำชัยภูมิเนาะ เหอ ๆ มีซุ้มขายไวน์บ่จ้า ถ่ายมาให้เบิ่งแน
    คนไม่มีหัวใจ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    มีหลายซุ้มยุค่ะ ซุ้มขายไวน์กะดายมีทุกรูปแบบ แต่บ่ได้ถ่ายรูปค่ะ ผุได๋มักชิมเขากะจะเทไส่แก้วน้อยๆให้ชิมค่ะ แต่ผุข้าบ่ได้ชิมค่ะมักเลาะ เลาะจนขาลาก

ว่าบ่ถ่ายกะได้มาสองอั่นหนิล่ะค่ะ
    เบียร์สด พะนะ อิอิ แอบถ่ายขะเจ้า

อั่นหนิเหล้าดองสมุนไพร(จักหัวอีหยังบุ๊)

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    คือกันกะอยู่ที่อัง_กฤษ เลยจ้าหลานจำปาจ๋า มีวัวมีควายมีม้า มีกระทิง มีแกะมีแพะ มีหมา แต่
    กะมีหลายสานพันธ์ แบบนี่หล่ะจ้า แต่ป้ามีวัวที่หลานเอามาให้เบิงจ้ามักมันมีขนฟุยๆดีเนาะจ้า
    ซื้อเอาไปเลี้ยง บ้านเฮาที่เมืองไทยได้บอนอ อิอิอิอิ