หัวข้อ: ไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา

มีรูปภาพประกอบ ไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

ช่วงปลายเดือนกุมภาที่ผ่านมา ได้มีโอกาสไปเบิ่งชาวนาทางเมืองฝรั่งเศสเขาจัดการแสดงโชว์ต่างๆของชาวนา
    เริ่มตั้งแต่สัตว์เลี้ยง และอาหารการกิน เขาจัดกันทุกปีค่ะอยู่กลางเมืองปารีส สถานที่กะคล้ายๆเมืองทองทาง กทม.ล่ะค่ะ แต่ผึ่งมีโอกาสไปเบิ่งเทือแรก
    ค่าเข้าชมผู้ใหญ่กะ 10 ยูโร เด็ก 8 ยูโร ค่ะ ปีนี่จัดตรงกับวันที่ 19-27 กุมภาพันธ์
    เปิด 9 นาฬิกา ถึง 1ทุ่ม ค่ะ..มาเบิ่งกันเลยเนาะค่ะ

ป้ายทางเข้าชมงานค่ะ
    ไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

คนกะพากันไปแต่เช้าค่ะเพราะงานมีหลายอาคารตามที่เขาติดป้ายบอกล่ะค่ะ

ไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

พอเข้าประตูงานกะพอโตอั่นหนิก่อนหมู่เลยค่ะ บ้านเฮาเอิ้นว่าหยังน้อค่ะ บ้านขะเจ้าเอิ้น มูตง mouton

หนิ มูตง ถืกตัดขนค่ะ ไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

วั่งหั่นเป็น มูตง ขาว บาดหนิเป็น มูตง ดำ ไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

ส่วนเผิ่นหนิผัดดำแต่หน้า แต่โตขาว ไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

หนิกะ มูตง อีกแบบค่ะมีเขานำ

หนิกะอีกแบบอีกพันธุ์ค่ะ อิอิ หน้าดำเคิงขาวเคิง

ป้ายห้ามสูบยาใกล้ และห้ามจับห้ามลูบ เพราะหยังกะคงฮู้น้อค่ะ อิอิ

บัดหนิกะมาหาน้อง งัวน้อยค่ะ บ้านเผิ่นเอิ้น โว veau

พ่อพันธุ์แม่พันธุ์

โตหนิเผิ่นน้ำหนักตันหก ค่ะ

หน้าตาเผิ่นหล่อบ่ค่ะ อิอิ

ยังมีอีกหลายยุค่ะ เดี๋ยวจะทะยอยเอามาสู่เบิ่งเด้อค่ะไปเที่ยวงานมหกรรมชาวนาของชาวฝรั่งเศส

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จำปา; 17-03-2011 at 00:36.

อย่าให้รอนานเด้อจ้า ลักเอางัวน้อยไปตุ๋นใส่ไวน์แดงได๋จ้า
    ขอบคุณจ้าที่แบ่งปันภาพ
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

พบปะพูดคุย

บ้านเฮาเอิ้น แกะ บ่อแม่นตี่ จำปีอั่นโต มูตง น่ะ

ทางเกาะเอิ้น Sheep (ชีพ) ขั่นโตน้อยๆ ลูกแกะเพิ่นก่าเอิ้น Lamb (แลม) พะนะ :l-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เมษา; 17-03-2011 at 03:07.

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    งัวบ้านเพิ่นขนหลายเน๊าะค่ะ สมว่าอยู่เมืองหนาวอีหลี เอามาเบิ่งอีกแหน่ค่ะเอื้อยจำปา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    ป้าดดดดด จัดงานในห้าง สุดยอดอีหลีคับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา

มาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ

[CENTER][COLOR="DarkGreen"][SIZE="3"]
    งัวน้อยอีกสายพันธุ์ค่ะ ขนยาวสีน้ำตาล

งัวใหญ่โตผู้เอิ้น เบอฟ boeuf

งัวโตแม่เอิ้น วาช vache หนิเป็นแม่งัวพันธุ์เนื้อค่ะ นมเลยบ่ใหญ่แต่กล้ามใหญ่ มาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ

หนิค่ะงัวสายพันธุ์ให้น้ำนมเลี้ยงคน นมใหญ่ มาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ

ผู้สาวเลี้ยงงัว มาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ

เผิ่นหนิชนะการประกวดประปี 2011 ค่ะ ได้สายสะพายพร้อมโล้ มาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ กำลังจะออกโชว์ความหล่อมาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ

ออกมาแล้วค่ะ แต่ถ่ายภาพบ่ชัดมาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ

หย่างมาโดนเริ่มหิวแล้วค่ะ ไปหาแนวกินก่อนค่ะ เห็นหน้าร้านแล้วเป็นร้านขายแซนวิช ที่ขึ้นชื่อ

มาเบิ่งใกล้ๆค่ะว่าเขาขายอีหยัง ห้อยตอกต้อนยุ มาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ ใส้กรอกแห้งค่ะทางบ้านขะเจ้ากินแบบนี่ค่ะ แบบสดกะมี แต่เฮ็ดแบบแห้งๆเพื่อไว้กินโดนๆ

หม่องหนิคนเริ่มมาหลายแล้วค่ะ หย่างบ่สะดวกเดี๋ยวพาไปเบิ่งหม่องใหม่เนาะค่ะ

ก่อนไปเบิ่งอาคารต่อไปพาไปเบิ่งไก่ก่อนค่ะลืม ๆมาเบิ่งกันต่อเลยค่ะ ไก่แจ้ ก๊อก coq สัญลักษ์คนฝรั่งเศสค่ะ

พบปะพูดคุย เรียนภาษาในตัว

งัวใหญ่โตผู้เอิ้น เบอฟ boeuf
    งัวโตแม่เอิ้น วาช vache
    งัวน้อยเอิ้น โว veau
    แม่นเด้น้อจ้าพี่จำปี(จำปา) ทางฝรั่งเศส:l-

หมายเหตุ เอิ่นบ่คือกันน้อจ้าทางฝรั่งเศสกับเบลเยียม
    วัวโตผู้เอิ่น Taureauแมะจ้าทางเบลเยียม
    ส่วน boeuf เนื้อวัวจ้า
    ขอบคุณจ้าสำหรับความรู้เรื่องภาษาเทือไปทางพุ้นสิได้รู้จ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    นี้ถ่าบ่บอกเอื้อยกะคึดว่าแม่นแกะเด๊ะนี้..ขนงัวบ้านเพิ่นดกอิหลีเนาะจ้า..

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สาวชัย
    ตาสะออน คนทางนี้เนาะจ้า มหกรรมชาวนายังมีคนไปเบิ่งหลายปานนี้ แถมจัดในห้างพ้อม สะดวกสบายดีเนาะจ้า ผุสาวเลี้ยงงัวกะงามจ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เบิ่งรูปจนว่าสุดหม่อง บ่เห็นแม้ใบหูผู้นำเที่ยวหน่ายคนเว่ยย..
    มองต่าง..อย่างปลง