หัวข้อ: ซวนน้องไต้จินูน...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มหน้าลาว

กระพริบตา ซวนน้องไต้จินูน...

อ้ายนี่เดินออกหน้า งามตานำก้นพี่
    แงงใส่โคกที่ลี่ บ่อนมองไว้ตั้งแต่เว็น
    เห็นใบทัน(พุทรา)มันส่อย ฮอยจินูนอ้ายซอมเบิ่ง
    คักล่ะน้อค่ำนี่ สิซวนน้องมาสั่นเอา
    จินูนแดงกำลังท้อง มองดูเห็นฮอดไข่
    มาไวไวถะแม้หล่า อย่ามัวซ้าสิบ่ทัน
    พอไปเถิงหม่องหั่น โพน กกทันเอียงคอเบิ่ง
    ป้าดถีโธ ว่าแม่นมีหน่อยหน่อย จนใบก้านก่องระเน
    อ้ายเลยจุดขี้ไต้ ไฟฮุ่งพอแลเห็น
    นางกะพือผ้าแง่งลง เลาะโพนจนอ้อม
    อ้ายนี่ซอมดูน้อง ดีใจซมซื่น
    แม่นจั่งใด๋กะต้องได้ จินูนคั่วแน่นอน
    พั่วเอ้ยพั่วดอกซ้อน อยากนอนฮ่วมเฝือแฝง เด้น้อ
    แงงจินูนไปนำ เทิงอยากหอมนางน้อง
    อ้ายเลยลองไปใกล้ใกล้ เทิงแงงไฟให้น้องอุ่น
    ใจเลยอดบ่ได้ โยนขี้ไต้ถิ่มใส่โพน
    แก้มคนเอ้ย ซ่างมาหอมแท้น้อหล่า เจ้าไปกินหยังมา ซ่างหอมกุ้มเอาหนี่
    ฮ่า ฮ่า ฮ่า หยังเป็นหยังเถาะมื้อนี้ จินูนท้องแน่นอน 5555ฮิ้ว ๆๆๆๆ
    ซวนน้องไต้จินูน...:l-:l-:l-ซวนน้องไต้จินูน...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย หนุ่มหน้าลาว; 24-03-2011 at 22:48.

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ..ให้มันได้คึดต่อเด้อไปไต้แมงจินูนกะดาย..อย่าถือคุเปล่าโงมาเด้อ..5555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    โยนขี้ไต้ใส่โพน มันสิบ่ไหม้โพนบ่ล่ะอาว ย้านบ่ได่แมงจินูนมาป่นนั่นนา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    ไปไต้โคกได๋ล่ะบ่าวต่าย จินูนนั่นแมะ อิอิอิ ขอกินนำจักขั่วแนเด้อๆๆๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์

แมงจินูน แมงกินูน

มักหลายครับ ผญา ชุดนี่ แต่งได่ม่วนอีหลี หลับตากะคึดเห็นภาพนำแมะโดยเฉพาะภาพตอนนั่นแมะ หยังเป็นหยังเถาะมื้อนี้ จินูนท้องแน่นอน 5555ฮิ้ว ๆๆๆๆ

ขออนุญาติคัดลอกส่งให่มู่อ่านนำแนเด้อครับ ขอบคุณครับ

ชื่อ แมงกินูน
    ชื่อสามัญ scarab beetlc
    ชื่อวิทยาศาสตร์ Holotricheasp.
    Order colcoptera
    FAMILY Searabaeidae

ลักษณะ

แมงกินูนเป็นแมลงปีกแข็งขนาดกลางรูปร่างป้อมหนวดเป็นรูปใบไม้มีขนปกคลุมเล็กน้อย ส่วนหัว อก ขา มีสีน้ำตาลเข้ม ปีกสีน้ำตาลอ่อนกว่าไม่ค่อยเป็นมัน ปีกคลุม ส่วนท้องแต่ไม่ถึงท้องปล่องสุดท้าย อกปล้องที่สองมีขนยาวปกคลุม ขนาดลำตัวยาวประมาณ 22-25 มิลลิเมตร

คลิ๊กอ่านต่อทั้งหมด สัตว์โลก world animal

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Thadjunior
    สุดยอดเลยหนุ่มนาลาว เจ้าแมะ
    ข่อยติดตามผลงานเจ้ามานี่ ขอยกโป้ให่เลย
    สมัครเป็นศิษย์ถ่ายทอดภูมิปัญญา แนถ่อน อ้ายเอ้ย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ข่อยบ่ไปนำเด้อค่ะ ย้านหนามบักกะทันเกาะ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ดอกมันปลา
    ถ้าป่นจินุนอยู่เด้อจ้า สิได้กินบ่
    คาตะไปอยากสาวยุนั้น
    ผู้ถ้าสิป่นกะถ้ายุเด้อจ้า55555

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ว้าย แมงจี่นูน กินเข้าไปได้ไงอ่ะ 5555

ไส ๆ เอามาซิมแน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มหน้าลาว
    ขอบคุณ คนภูค่าว ที่ให้ภาพประกอบพร้อมทั้งให้ความรู้ทางวิชาการยอดเยี่ยมครับคนภูค่าว
    ส่วนว่าสิเอาไปให้หมู่อ่านนำกะตามสบายครับ ม่วน ๆ นำกันครับ
    บ่าวยางตลาด บ่าวเคน อ้ายพล พระยาแล 555 มาม่วนนำกันครับมีแฮงใจสิได้เขียนต่อครับ
    Thadjunior บ่หาญว่าสิให้เป็นศิษย์ดอกครับ แต่ว่าอยากม่วนนำกันกะยินดีครับปรึกษาหารือกันได้ครับ 555
    ฝากอีเมลมากะได้ครับยินดีแลกเปลี่ยนความรู้ครับผม ขอบคุณที่เป็นกำลังใจครับ

จำปา ข้าวต้มมัด มะเหมี่ยว ดอกมันปลา
    มาแมะหล่าสิพาไปไต้เบิ่ง สิพาไปโคกอีเลิ้ง กินูนเหลี่ยมผั่นแฮ่งหลาย
    ดีบ่ดีอาจสิได้ กินูนไข่กำลังมัน
    เอามาคั่วปันกัน แบ่งทุกคนเอาเมือบ้าน
    แต่บ่หาญสิไปแหล่ว แนวซายเดียวผุญิงสี่
    คันขีนบ่ได้อีหลี สิเอาบีเสี่ยวแก้ว ไปนำแหล่วจั่งสิหาญ ยังว่า 5555