หัวข้อ: จำได้ บ่ ตอนเรียนประถม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ teerapat

บ้านมหาโพสต์ จำได้ บ่ ตอนเรียนประถม

ผุ้ใหญ่หาผ้าใหม่ ให้สะใภ้ใช้คล้องคอ
    ใฝ่ใจเอาใส่ห่อ มิหลงใหลใครขอดู
    จะใคร่ลงเรือใบ ดูน้ำใสและปลาปู
    สิ่งใดอยู่ในตู้ มิใช่อยู่ใต้ตั่งเตียง
    บ้าใบถือใยบัว หูตามัวมาใกล้เคียง
    เล่าท่องอย่าละเลี่ยง ยี่สิบม้วนจำจงดี

ยังจำกันได้อยู่บ่ครับ หรือว่าลืมกันหมดแล้ว เอามาให้นึกถึงความหลังตอนที่ต้องออกไปท่องหน้าชั้นเรียน.....

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    อั่นนี้เคยท่องอยู่ครับ จำได้อยู่

:l-ได้ท่องอยู่จ้า ตะกี้คือจังจำยากๆจ้า กว่าสิท่องได้กะดาย
    ท่องแล้วๆครูถามว่ามีไม้ม้วนจักอัน กะกุมนับว่าซั่นจ้า ปึกคัก
    ขนาดเพิ่นบอกอยู่ว่า" ยี่สิบม้วนจำจงดี"
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    ยังจำได้อยู่ค่ะ แม่นควมน้องแพงว่าล่ะจ้าแต่กี้มาท่องยากคั่กแท้
    จนถืกแส้ครูจั่งจำได้ ย้อนควมปึกล่ะคือ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนนครผำ
    ทุกมื่อนี่ เพิ่นบ่อยากให้เด็กน้อยท่องดอกคับ ย่านไม่มีเวลาไปเรียนอังกิด คอมพิวเตอร์ และไปหาดิ้นขอรับ 55555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวทุ่งศรีฯ
    บล็อก
    1
    บ่าวทุ่งศรีฯ กะเกิดทันคับ
    (บ่อยากบอกเลยว่า แ..่.. แล้ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ จ่าเพลิง
    จำได้ครับ ผูัใหญ่หาเมียใหม่ 55555555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กะทิสด
    ...มดเอ๋ย ..มดแดง....เล็กๆ เรี่ยวแรง....แข็ง..ขยัน.....ใครกล้ำกลาย..ทำร้ายถึงรังมัน.....ฯลฯ...
    ... เห้นกวางย่างเยื้อง...ชำเลืองเดิน....ฯลฯ...
    ....2.. /2-1- 2 / 2-2-4 / 2-3-6 /2-4-8 / ฯลฯ....

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ แมงงอดน้ำ
    จอมเทียน เมืองพัทยา
    มดเอ๋ยมดแดงนิ มันรุ่นได๋น้ออ้ายกะทิสด บ่แม่นหนังสือรุ่น จันทร์เอ๋ยจันทร์เจ้าขอข้าวขอแกงพุ้นติ เคยเห็นยุในห้องสมุดดอกหวา ครูบอกว่ารุ่นก่อนๆเรียนแบบนี้ รุุ่นแมงงอดมี มานี มานะ วีระ ปิติ ชูใจ แต่กะได้ท่อง ผู้ใหญ่หาผ้าใหม่ยุคือกันจ้า

Tags for this Thread