หัวข้อ: แมงบ้งบนต้นขามป้อม

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

รอบยิ้มพิมใจ แมงบ้งบนต้นขามป้อม

แมงบ้งบนต้นมะขามป้อม

มื้อวันก่อนไปลูกหินย่างไปเบิ่งต้นมะขามป้อม เบิ่งเพิ่นเสียบต่อกิ่งมะขามป้อมอยู่ดีดี.. กำลังว่าสิเอามือไปพิงต้นกะเจอกับสายตา.....แปลกๆ มองมา.....อะจ๊ากกกกกกกกกกก.เบิ่งจ้า...เพิ่นเนียนบ่ ลูกหินหละนึกว่าต้นไม้ ว่าสิเอามือไปแปะ..อะจ๊ากกกก!!!! ...เห็นแล้วกะอดเก็บภาพมาฝากพี่น้องบ่ได้ ว่าแต่ไผ๋มีวิธีขับไล่เพิ่นบ้างบ่ บอกแน๊จ้า :l-

แมงบ้งบนต้นขามป้อม

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ยี้ๆๆๆ แมงบ้งมาคือตัวใหญ่แท้ ยี้ๆๆๆ
    เอาแบบตัวเขียวๆน่าฮักๆ อาศัยใบกล้วยนั่นหนาพอได้อยู่ คึ คึ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    หยึ๊ยยย..เห็นแล้วกะขนคิงลุกเนาะจ้า..นี้ล่ะคือการแฝงโตของสัตว์เพื่อให้เข้ากับสภาพในการดำรงค์ชีวิต..เนียนนนนอิหลีจ้า..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    บ่ต้องกลัวครับเอื้อยลูกหิน ถ่าจักคราว บ่โดนเพิ่นกะสิเข้าดักแด้กลายเป็นแมงกะเบี้ย(ผีเสื้อ) เอง ไม่ต้องไปไล่เพิ่นดอกครับ

ขอถามหน่อยครับ ที่เอื้อยลูกหินว่า "เบิ่งเพิ่นเสียบต่อกิ่งมะขามป้อม" เพิ่นเสียบพันธุ์อะไรครับ ถ้าพันธุ์ดีๆ ผมจะไปขอซื้อมาปลูกบ้างครับ

ตอนนี้อยากได้มะขามป้อมพันธุ์อินเดีย ลูกใหญ่ๆ เพิ่นบอกว่า หวานดี ไม่ฝาดเหมือนมะขามป้อมพันธุ์ไทยครับ

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ แมงงอดน้ำ
    จอมเทียน เมืองพัทยา
    หืยยยย คือเป็นตะย่านแถะแม่นแมงบ้งกาบบ่นิ โ๊อ๊ยๆ ขนคีงลุก

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    โอ้ยน้อ จั่งแม่นถ่ายรูปได้เป็นตาย่านคัก บรึ๋ยๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ยุนำต้นหมากขามหวานกะโตแบบหนิล่ะพี่ลูกหิน แต่ก่อนมักปีนต้นหมากขามหวานปีนขึ้นไปกินเทิงต้นเทิงหง่า แซบหลาย ยังบ่ทันได๋ตากะเหลือบไปเห็นแมงอั่นนี่ล่ะค่ะ โอ้ย.....หัวใจตกต้นหมากขามก่อนโตคนอีกอีกค่ะ ฟ้าวลงแบบมีสติหน่อยหนึ่ง อิอิ ย้านตายกว่าย้านแมงบ้งยุค่ะ

ฮังที่แมงบ้งเข้าเป็นดักแด้เพื่อจะเป็นผีเสื้อกลางคืน กะอันตรายเด้อค่ะถ้าไปจับ เคยมาแล้วค่ะ ขนพิษของบ้งเต็มเลยค่ะ เอาผมถูออกตั้งหลายมื้อจั่งออกค่ะ เข็ดเลยค่ะ ย้ามสิขึ้นต้นไม้กะหาเบิ่งขี้แมงบ้งตามพื้นดินก่อน คับบ่มีขี้กะบ่มีโต ปลอยภัย

ออกมาทะแม้คือไปถายไกล่แท่ บ่ย่านมันโดดใส่ตี่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    กลัวมากเลย แมงบ้ง พี่ลูกหินระวังเด้อจ้า

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    มื้อคืนกะฝันเห็นแมะจ้า แมงบ้ง ต้นหมากขามป้อม โอยบ่ได้หลอนตะในรูปเด้อจ้า พี่หิน นอนหลับฝันพ้อกะยังหนะกกะเดี๋ยมยุแมะ ตาย้านคัก บรึ่ยย ..

ปลขอบคุณเด้อจ้า ที่เอารูปมาให้เบิ่งจ้า

Tags for this Thread