หัวข้อ: ถามข่าวบ่าวโรงงาน

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1

ฟังเพลงออนไลน์ ถามข่าวบ่าวโรงงาน

[WMA]http://www.file2go.com/dl.php?fi=21426s2[/WMA]

ถามข่าวบ่าวโรงงาน
    คำร้อง/ทำนอง thedon
    ร้องไกค์ มีน จารุนันท์ หลานสาวอ้ายวร คนบ้านบ้านครับถามข่าวบ่าวโรงงานถามข่าวบ่าวโรงงาน

อากาศเปลี่ยนแปลงคึดฮอดแฮงและห่วงใย
    บ่าวคนไคที่อยู่ในเมืองคอนกรีต
    ก่อนเรานั้นเคยอยู่ใกล้ชิดแนบสนิททุกวันเวลา
    ด้วยเหตุความจนทำให้ห่าง
    ขีดเส้นทางสองเราจำพรากกัน
    อ้ายไปอยู่กรุงเทพแดนสวรรค์
    เป็นบ่าวโรงงานหาเงินทำโอที

คืนนี้ดวงดาราเจ้าลอยเด่น
    ลมเย็นโชยมาจากท้องทุ่งนา
    คึดฮอดเสียงแคนอ้ายเป่าแทนวาจา
    ว่าสองเฮาสัญญาจะฮักบ่เสื่อมคลาย

(ลำ)ลมหนาวฮ้ายกายมาวี่ๆ
    หนาวอีหลีเด้อจ้าห่มผ้าแหน่เด้อชาย
    ใจข้างซ้ายงอยน้องไว้ผู้เดียว
    อย่าสิไปแลเหลียวสาวอื่นคันอยู่ใกล้
    ให้ฮู้ไว้ใจน้องยังคอยพี่ๆเด้อคอยพี
    ให้เที่ยงตรงถี่ลี่อ่วยข้างอย่าสิมี
    สงกรานต์ปีนี้นางถ่าอ้ายหม่องเก่า
    ที่อ้ายเคยหยอกเย้าป๋าแป้งให้นวลนาง
    ยามได๋ว่างน้องจะคอยโทรหา
    คุยกันบางเวลาบ่รบกวนงานดอกเด้ออ้าย

สุขกายซำบายดีน้องส่งใจ
    ให้เจ้านายเพิ่นฮักแพงเด้ออ้ายจ๋า
    กินข้าวก็ให้ตรงเวลา
    เก็บเงินส่งมาให้พ่อแม่ที่รอคอย
    ฟ้าครึ้มเฆมฝนโปรยกระหน่ำ
    เย็นฉ่ำน้ำเจิ่งนองท้องทุ่งนา
    ยังรอวันอ้ายคืนกลับมา
    มั่นคงสัญญาที่เกี่ยวใจทุกคืนวัน

(ลำ)วันฝันไกล้เป็นจริงแล้วเด้อพี่
    สองปีบอกน้องจะฟ้าวต่าวหวน
    กลับมาซ้วนความฮักหมั่นหมาย
    อย่าให้เก้อเด้อชายปล่อยนางฝันค้าง
    รอมื้อสร้างร่วมเรียงเคียงหมอน
    บ่าวโรงงานเมืองนีออนกลับคืนคอนมาฮ่อมซ้อน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ร้องได้เพราะมากเลยครับ เป็นกำลังใจให้ครับ หมอลำสาวคนใหม่แห่งวงการ สู้ๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    เสียงดีครับผม เป็นกำลังใจให้ครับ สู้ ๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    น้องสาวอุบลคนเก่ง เสียงดีแฮง..ซวดๆแนพี่น้อง..อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1

ซวดๆครับ คนอุบลคอนเฟิร์ม
    เวอร์ชั่นเต็มสิคลอดยามได๋ครับอาจารย์ดอน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    คือบ่มีเพลงถามข่าว สาวโรงงานแนเนาะค่ะ อาจารย์ดอน.........

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวทัว นครพนม
    บล็อก
    2
    ม่วนครับม่วน เนื้อเพลงกะดี เสียงกะดี สิติดตามเด้อครับ +1 กำลังใจครับ