หัวข้อ: เกษตรพอเพียงกับการทำผักสวนครัว

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ขอบคุณอ้ายใหญ่ครับ แต่ว่าดินผมบ่ดีแมะอ้าย สวนจริงกะไปเบิ่งมาแล้ว สิลองเบิ่งหรอกครับ จักแปลง
    แต่ว่าหญ้าขี้นหล๊ายหลายแมะของผมนะ หญ้าคาพร้อมสิคือบ่หืออ้าย ขึ้นมาเบิ่งยุวังน้ำเขียวให้แน่นาผุมีประสบการณ์นั่นแมะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    อ้ายหนุ่มคับ ขอรบกวนถามแหน่คับผม ระบบน้ำอ้ายใซ้น้ำหยังคับ มีรายระเอียดจักหน่อยบ่
    ขอบคุณอ้ายหลายๆคับผม ถ่ายรูปมาให้เบิ่งนำแหน่คับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    อ่านแล้วรู้สึกประทับใจกับการดำรงชีวิตด้วยความพอเพียงครับ อีกบ่กี่ปีผมกะสิกลับไปใช้ชีวิตที่บ้านเฮาจังซี่หละครับ ขอบคุณกระทู้ดีๆครับ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    สะออนตะไคร้กับใบสาระแหน่ งามอีหลีท่าน สุดดด ยอดดดดด
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    สิปรึกษายุอ้าย แต่ตอนนี้ยังบ่ทันฮอดเวลา
    ยุในเมือง เก็บทุนก่อน โงคืนบ้านยามได๋พุ่นหละ..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เห็นสะระแหน่ของป๋าแล้วผมละอยากกินก้อยเด้ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

ดีครับป๋ากินเพื่ออยู่ครับ มีดินทำกินกะดีแล้วครับ บ่ต้องไปกู้ไปโกงเขา
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    สุดยอดครับอ้าย ถ้าเฮ็ดหยังเฮ็ดจริง รับรองมีตลาดรองรับแน่นอนครับ แต่ผุลางคนสิมองข้ามเงิน 5 บาท 10 บาทครับ มันรวยช้าพะนะ

กะเลยคิดอยากรวยทางลัด ลงลิฟต์ครับ แทงงวดละแสน ตอนนี้กำลังสิได้แก้ผ้าหย่างครับอ้าย 55555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เขมราฐ
    อ้างฮอด : อ้ายเซียงสีผีเป้า // สาธุเด้อ ขอให้ผมได้มีโอกาสกลับไปทำแบบนี้ที่บ้าน ได้เลี้ยงดูสองเฒ่า ไว ๆ ครับ

ขอให้ผันเป็นจริง ไว ๆ เด้อค่ะอ้าย... มีคนซ่อยสานฝันล่ะยังล่ะเนี่ย

กะบะทันมีล่ะเนาะ หาอยู่ อิอิอิ รู้สึกว่า ใกล้สิพ้อแล้วล่ะจ้า อิอิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ดีคักๆปูกพืชผักสวนคัวที่เปนสมุนไพแนวนี่หล่ะครับที่เพิ่นมีที่มีทางยุซุมื่อนี่...มันกะคือการเก็บเล็กผสมนอ่ยดีๆนี่หล่ะครับพี่น่องแต่ต้องใจเย็นๆ เก็บเทื่อละนอ่ยมันหั่งคอ่ยหลายดอกครับ

ศึกษาหาความรู้
    ขอบคุณครับที่แนะนำ ข้อมูลดีๆ ไปลองปลูกเบิ่งก่อนน่ะ

Tags for this Thread