หัวข้อ: หนึ่งปีที่บ้านมหากับมิตรภาพอันล้นเหลือ

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ

หนึ่งปีที่บ้านมหากับมิตรภาพอันล้นเหลือ

ก่อนอื่นต้องบอกที่มาที่ไปของการพบเจอบ้านมหาก่อนนะครับ ก่อนสิได้มารู้จักบ้านมหากะย่อนว่าค้นหากลอนลำของ สาธิต ทองจันทร์
    แล้วหลังจากนั้นกะมาเห็นพี่น้องที่หน้ากล่องขอเพลง กะเลยลองมาคุยนำเพิ่น และได้เห็นกระทู้ต่างๆมากมาย อยากตอบกระทู้นำมู่
    กะเลยให้ดีเจช่วงนั้นเผิ่นซ่อยสมัครสมาชิกให้ นับว่าเป็นโชคดีอย่างมากที่ช่วงนั้นการสมัครสมาชิกยังง่ายยุ จักไผดอกหละครับสมัครให้

แล้วหลังจากนั้นกระได้พบพ้อมู่จากยโสบ้านเดียวกัน "สาวแมงงอดน้ำ" เป็นเพื่อนคนแรกๆ ที่ได้เห็นโตกันเป็นๆ
    จนได้ผูกเสี่ยวกันในที่สุด ช่วงนั้นกะเห็นกระทู้ส่วนมากมีแต่คุ้มสามเสนและปั้มฮ่าง เลยอยากพบอยากสัมผัส เหลียวเบิ่งเป็นตาม่วนฮ้าย
    จั่งได้ติดต่อขอพบปะ จนได้ไปพบพ้อและสัมผัส จั่งเป็นจุดเริ่มต้นได้รู้จักกับไผอีกหลายๆคน

6 หรือ 7 กรกฎาคม 53 วันแรกที่ไปพบปะพี่น้องบ้านมหาที่ปั้มฮ่าง
    หนึ่งปีที่บ้านมหากับมิตรภาพอันล้นเหลือ

สำหรับโลกไซค์เบอร์แล้วเรื่องการแชทนั้น ผมเคยคุยมาตั้งแต่สมัย Pirch98, IRC และ ICQ
    สมัยนั้นต้องขอเบออร์เพจ หรือขอที่อยู่เพื่อเขียนจดหมายส่งหากันแลกเปลี่ยนรูปถ่ายครับ ก็มีบ้างที่นัดพบกัน แต่กะน้อยมากๆ นั่นมันเมื่อปี 2540 มาแล้ว
    สองสามปีกะห่างหายจากการแชท จนมาถึงยุค HI5 กะมาเริ่มเล่นใหม่ กะยังบ่มีหม่องได๋คือบ้านมหา

สำหรับคำถามที่ว่าได้อิหยังแน่จากบ้านมหานั่นตอบได้บ่เบิดครับ หลายโพด แต่ว่ามีสิ่งที่ผมภาคภูมิใจที่สุด
    นั่นกะคือการได้ช่วยเหลือพี่น้องบ้านมหาเฮาสองคน คืออ้าย "บุรุษไร้ใจ" และ "บ่าวหนองคาย" ในการทำการทำงานครับ นั่นคือหนึ่งความภูมิใจที่สุด
    และในเรื่องเดียวกันนี้กะขอบคุณหลายๆ ไปยัง "บ่าวธนา" และน้อง "สาวอุบลคนงาม" ที่ได้ให้ที่หลับที่นอน ให้มาอาศัยอยู่ในบ้านนำกัน
    โดยที่เราเองนั้นบ่ได้เป็นญาติพี่น้อง บ่ได้รู้จักหัวนอนปลายเท้า(ตีน) กันมาก่อนเลย โดยบ่ได้รังเกียจและบ่ได้คิดเงินคิดทองเลยสักแดง
    นี่คือมิตรภาพอันยิ่งใหญ่อย่างหนึ่งของบ้านมหาเฮา

เนื่องจากผมเองเป็นคนสนุกสนาน มักเที่ยวมักเฮฮากะเลยได้พบพ้อกับคุ้มสามเสนที่เหนียวแน่น ได้รวบรวมพี่น้องบ้านมหา
    ที่อาศัยยุทางภาคตะวันออก ตั้งเป็น "คุ้มบูรพา" และแทบจะทุกครั้งที่ มีการนัดพบปะ หรือว่ามีสมาชิคจากต่างประเทศเดินทางมาเมืองไทย
    ผมเองกะบ่เกี่ยงที่จะเดินทางเพื่อที่จะไปพบปะ (ถ้าเพิ่นบอกและเพิ่นเอิ้น)

นอกจากการพบปะสังสรรค์เฮฮาแล้ว กะยังมีงานเพื่อสังคม งานบุญงานกุศล และบุญประเพณีอื่นๆ ที่บ้านมหาเฮาได้ร่วมกันเนาะครับเนาะ
    จั่งการเลี้ยงพระทำบุญปีใหม่ การเลี้ยงอาหารกลางวันเด็กนักเรียนพิการ กฐินที่จันทบุรี งานบุญแจกข้าวที่อดรฯ
    ที่พวกเฮาเดินทางไปซ่อยกันครับ และอีกหลายๆงานที่ร่วมสมทบทุนไปซ่อยเหลือทั้งทางตรงและทางอ้อม

กลับจากทอดกฐินที่จันทบุรี แวะกินปลาหมึกบ้านบ่าวธนาที่ระยอง

เขียนมายาวยืด 555 มีหยังให้อ่านพอจับใจความได้แน่ละหือ รู้แต่ว่าบ้านนี้มีมิตรภาพที่ดีต่อกัน ได้มีเพื่อนพี่น้อง
    และลุงป้าน้าอาที่ฮักกันมั่นแก่นหลายคนๆ ได้กินข้าวร่วมพา ได้นอนฮ่วมบ้าน เฮ็ดบุญนำกัน
    หวังว่าบ้านมหาแห่งนี้จะยั่งยืนตลอดไปพร้อมกับมิตรภาพที่ดีต่อกันครับผม
    :b-b:l-:,1-
    จากนี้ต่อไป กะสิขอเป็นหนึ่งในสมาชิกที่ดีของบ้านมหา มีหยังที่พอสิซ่อยเหลือได้
    กะให้ใช้ให้วานเด้อครับเด้อ สำหรับท่านได๋ที่อยากพบพ้อสนุกสนานม่วนซื่นนำกันกะติดต่อกันมาเด้อครับเด้อ
    บ่อยากเชื่อเลยว่านี่เป็นเพียงปีแรกที่เรารู้จักกัน
    :l-:b-b:,1-

หลังจากทำบุญเลี้ยงพระปีใหม่และงานสังสรรค์เล็กๆที่ระยอง ขอบคุณเวปมาสเตอร์ที่ให้เกียรติร่วมงาน

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย อาวอ้วนเมืองยศ; 26-04-2011 at 16:55. เหตุผล: เพิ่มเติมรูปภาพ แห่งความประทับใจ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    ยินดีที่ได้รู้จักอาวอ้วนเช่นกันจ้า (จั๊กแม่นอาวสิยินดีนำอยู่บ่กะซางดอก)
    อาวอ้วนเป็นคนคุยสนุกค่ะ ไผได้ใกล้ชิดหรือได้เว่านำ กะสิมีแต่เสียงหัวเราะ..นี่คือเสน่ห์ของอาวอ้วนค่ะ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ป้าด อาวอ้วน กะมีไดอารี่ นำเผิ่น ฮ่าๆๆๆๆๆ

เจอกัน ส้มผัสได้ ว่า อาวอ้วนคนนี้ ใจดี กับพี่กับน้อง มีสำมาคารวะ สิได้จีบเอาเป่งหลานเขย ยุ อิอิ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จ่าเหลือง; 27-04-2011 at 13:56.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ขอให้ม่วน -ฮักกัน ในบ้านหลังนี้ตลอดไปเด้ออาว....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    ยินดีที่ได้รู้จักเด้อจ้าๆๆๆๆ อาวอ้วนๆๆๆๆๆๆฯ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    อ้ายเห็นรูปอาวอ้วนเทือแรก อ้ายกะนึกว่าอายุ 50 ปีขึ้น เพราะเห็นถือแก้วเบียร์และเห็นเพิ่นออนตลอดเวลาครับ แต่พอมาเจอหน้าจั่งได้ฮู้ว่าบ่แมนแก่อายุครับ แต่แก่แดด 555

ดีใจที่ได้พ้อน้องครับ และกะดีใจสำหรับน้ำใจที่มีให้กันด้วยดีเสมอมา อ้ายสิเก็บไว้ในความทรงจำตลอดไปครับ ธุจ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    กะดีใจพอแฮงคือกันทางอ้ายกะดาย ได้ผ้อ ได้คุย แล้วกะม่วน แนวมันฮีต คอง เดียวกันเนาะ ขั่นผู้เผิ่นบ่อแม่น เผิ่นกะคือสิบ่อม่วนนำเฮาดอก อาว...อ้ายยกให้เจ้า...ใจสุดยอด
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    คือพากันปล่อยของใส่กันคักแท้มื้อนี้ ยินดีที่ได้รู้จัก ได้รู้จัก....................

ศิลปิน นักแสดง
    นางไหขวัญใจบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ noonam
    : แมนความ กจผ.เว้ามาเนาะจ้า

บ่เคยเห็นหน้า บ่เคยฮู้จักกัน เคยคุยกันแต่ห้องแชท แซวกันไปแซวกันมา
    บาดได้มาพ้อหน้ากัน คะเจ้าว่า ป้าดด ถืกคอกันคัก ปานเรียนอุนุบาลมานำกัน ไหน้ำ+ไหติ๊ก + อ๊อฟ จนได้มา ผูกเสี่ยวกัน ขอบคุณบ้านมหาค๊า :l-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย noonam; 26-04-2011 at 13:20.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    อิดสาอาวอ้วนเด้เนาะ...ได้พบได้พ่อหมู่คะเจ้าโตเป็นๆ จักมื่อได๋สิได้พ่ออาวอ้วนแล้วกะเอื้อยอ้ายน้องนุ่งโตเป็นๆคือเพิ่นแนดอกอิอิอิ