หัวข้อ: พ่อทองเจริญ ดาเหลา ฝากมาต้อนพี่น้องบ้านมหา.com ทุกท่านครับ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ พ่อทองเจริญ ดาเหลา ฝากมาต้อนพี่น้องบ้านมหา.com ทุกท่านครับ

สวัสดีครับพี่น้องสมาชิกบ้านมหา และผู้มักในเสียงลำสุคนครับ
    มื้อนี้ดีเจเต็มฯ มีของฝากจากคุณพ่อทองเจริญ ดาเหลา และคุณแม่บุญช่วง เด่นดวง
    เป็นเสียงลำม่วนๆครับ เมื่อต้นเดือนเมษายน 2554 ที่ผ่านมานี้
    ดีเจเต็มฯ ก็ได้เดินทางไปเยี่ยมยามท่านฯทั้งสอง และได้รับ VCD ชุดใหม่มาสู่พี่น้องบ้านมหาได้รับฟังนำกันครับ
    พ่อ กับแม่ ตั้งใจฝากมาให้พี่น้องบ้านมหาโดยเฉพาะเลยครับ

ความยาว 51 นาทีแต่ดีเจเต็มฯ ขอตัดเอามาสู่พี่น้องฟังบางส่วนเท่านั้นเด้อครับ(12 นาที)
    ช่วยกันอนุรักษ์ไว้ต่อไปครับ อยากฟังแบบเต็มๆ ก็อุดหนุนสินค้าดีมีคุณภาพเด้อครับพี่น้อง

พ่อทองเจริญ ดาเหลา ฝากมาต้อนพี่น้องบ้านมหา.com ทุกท่านครับ

พ่อทองเจริญ ดาเหลา ฝากมาต้อนพี่น้องบ้านมหา.com ทุกท่านครับ

เป็นทั้งห้องเรียน การเรียนรู้สำหรับผู้อยากศึกษาทั่วไปครับ

นักศึกษาจากสถาบันต่างๆ แวะมาศึกษาหาความรู้บ่ได้ขาดครับ
    ส่วนดีเจเต็มฯ แวะมากินข้าวนำประจำเลยครับ

เพื่อบ่ให้ไฟล์มีขนาดไฟล์ใหญ่เกินไปจึงแบ่งออกเป็นสองไฟล์ครับ เป็นเพียงบางตอนเท่านั้น

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=ZDHyg0-Nkr4

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=tffr_nQA_HE

VDO ชุดนี้ ได้รับอนุญาตให้โพสในเว็บบ้านมหา.comเท่านั้น

ขอขอบคุณเจ้าของผลงาน ที่เอื้อเฟื้อ VDO ชุดนี้

ขอบคุณจ้าอ้ายเต็มฯ ม่วนคักจ้าอ้าย
    ตกมาปีนี้แพงคือซงฟังลำม่วนแท้หรือจ้า

แพงหล่าฟังลำซงม่วนๆติว่า บ่แม่นใกล้สิเฒ่าแล้วบ้อหล่า...เอื้อยบ่ซงม่วนแล้ว...ม่วนคักๆหนี่แหล่ว..55++

เพื่อนเต็ม อย่าว่าคร้านเด้อเพิ่น หามาลงอีกแหน่แนวดีๆ....อย่ากั๊กไว้แหม๋หละ...อิอิอิ

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    -ขอบคุณดีเจเต็มครับ ที่ได้นำแนวม่วนๆ ศิลปบ้านเฮามาต้อนพี่ต้อนน้อง
    ละกะขอบคุณที่ได้เดินทางไปเบิ่งความเป็นอยู่ของ คุณพ่อและคุณแม่ท้ั้งสองแล้วกะมาเว่าสู่พี่น้องบ้านมหาเฮาฟังนำครับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

เรื่องฮิตน่าอ่าน ขอบคุณจ้า

ขอบคุณหลายๆ จ้าอ้าย ขามป้อมบ่เคยเบิ่งการแสดงของเพิ่นทั้งสองดอกจ้า
    แล้วกะวาดภาพบ่ออกพร้อมว่าการแสดงของเพิ่นสิออกมาเป็นแนวได๋
    แต่พอได้มาเบิ่งการแสดงชุดนี้ บอกได้เลยว่า ศิลปการแสดงของเพิ่นสุดยอดอิหลีจ้า
    เบิ่งแล้วบ่อยากลุกหนีไปไสเลย ม่วนคักทั้งการร้อง การลำ การฟ้อนของหมอลำแต่ละท่าน
    รวมถึงการฟ้อนเกี้ยวของหมอลำฝ่ายชายกับฝ่ายหญิงกะลื่นไหลไปได้ดี อ่อนซ้อยไปเบิดเลยจ้า

ปล. หรือแม่นสิเริ่มเฒ่าคือทองแพงกับพี่ติ๋มแล้วดอก อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    หื่อออ..ยังบ่ทันเฒ่าดอกย้อนโย๊ะๆใส่ซื่อๆนี้..ฮ่าๆๆ..ขอบคุณดีเจเต็มเสี่ยว.อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ม่วนหลายจ้าอ้ายเต็ม เอามาลงอีกเด้อครับ

เทิงฟังเทิงย่อน

อ้ายเต็ม มีผลงานของคุณแม่ กฤษณา บุญแสน บ่ครับ ผมมักหลายคันมีเอามาลงแหน่ครับ

ขอบคุณครับ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ตอบ...เซียงสีผีเป้า
    อ้ายเต็ม มีผลงานของคุณแม่ กฤษณา บุญแสน บ่ครับ ผมมักหลายคันมีเอามาลงแหน่ครับ

มีอยู่ครับ 2 แผ่น เคยได้รับเมื่อครั้งไปยามบ้านแม่กฤษณา บุญแสนครับ
    อยู่ร้อยเอ็ด ลำม่วนดีครับ เป็นอาจารย์สอนที่ วิทยาลัยนาฏศิลป์ร้อยเอ็ดนำพร้อมครับ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    หน่อยเบิ่งได้แต่รูปแหม๋จ้าอ้าย ฟังลำบ่ได้เสียดายๆๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เต็มใจให้เธอ
    ตอบ...เซียงสีผีเป้า

มีอยู่ครับ 2 แผ่น เคยได้รับเมื่อครั้งไปยามบ้านแม่กฤษณา บุญแสนครับ
    อยู่ร้อยเอ็ด ลำม่วนดีครับ เป็นอาจารย์สอนที่ วิทยาลัยนาฏศิลป์ร้อยเอ็ดนำพร้อมครับ
    ผมกะหัวตะฮู้นี่ล่ะครับว่าเพิ่นสอนอยู่นาฏศิลป์นำ คั่นฮู้แบบนี้ กะง่ายขึ้นครับ

เพราะว่าผมกะเล่นดนตรีไทยมาตั้งแต่มัธยม เป็นลูกศิษย์อาจารย์ วิริยะ ทองดี โรงเรียนจันทรุเบกษาอนุสรณ์ เกษตรวิสัย ซึ่งอาจารย์ผมเพิ่นกะคุ้นเคยกันกับวิทยาลัยนาฏศิลป์พอสมควร เคยให้อาจารย์ จีระพล เพชรสม เพิ่นแต่งเพลงระบำประจำโรงเรียนให้ เดี๋ยวสิลองโทรไปถามอาจารย์เบิ่งครับ

ว่าแล้วคันบ่รบกวนอ้ายเต็มเกินไป กะลงสองแผ่นที่ว่านั่นให้ฟังแหน่เด้อครับ

ขอบคุณหลายๆครับ

ฮู้แต่ว่าเป็นคนร้อยเอ็ดคือกันครับ
    ผมมักหลายเพิ่นลำม่วน เสียงดี

Tags for this Thread