หัวข้อ: ..หมอนสม๊อค ของดีที่บ้านฉัน 2..

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..หมอนสม๊อค ของดีที่บ้านฉัน 2..

แรกเริ่มการเฮ็ดหมอนสม๊อคในบ้าน

น้องเขมฯ แม่ ๆ ป้า ๆ เพิ่นพากันต่างคนต่างเฮ็ด

บางคนเก็บไว้ บางคนกะขายแหน่แล้วแต่ว่าจะขายได้ ปีที่แล้วน้องเขมฯ

เลยชวนให้เพิ่นพากันรวมกลุ่มกัน เฮ็ดซ่อยกัน ตั้งราคาขายราคาเดียวกัน

ให้รายได้กระจายให้คนอื่นนำ น้องเขมฯ แค่เป็นพี่เลี้ยงให้เพิ่นอยู่ห่าง ๆ

อย่างห่วง ๆ :l-ผ่านไป 1 ปี มีหน่วยงานมาขอเบิ่งงานนำเพิ่นเป็นความภูมิใจลึก ๆ

ที่บ่อาจเก็บไว้คนเดียวได้ค่ะ เลยเอามาแบ่งปันให้พี่น้องเบิ่งนำค่ะ

..หมอนสม๊อค ของดีที่บ้านฉัน 2..

พอมีการรวมกลุ่ม การพัฒนากะเกิดค่ะ จากที่มีลายหมอนแค่ 2-3 ลาย

เพิ่นกะพากันคิดลายใหม่ ๆ พัฒนาลายใหม่ ๆ ขึ้น สุดยอดอีหลีค่ะ ..หมอนสม๊อค ของดีที่บ้านฉัน 2..

การบริหารจัดการกันภายในกลุ่มเพิ่นกะซ่อยตั้งกติกากันเองค่ะ

รวมไปฮอดการแบ่งงานกันเฮ็ดเพิ่นกะตั้งกติกากันเองนำค่ะ

จากการร่วมแรง ร่วมใจของกลุ่มเพิ่นเฮ็ดให้มีชุมชนอื่นสนใจมาเบิ่งการเฮ็ดงานของเพิ่นค่ะ

พี่น้องที่สนใจอยากหัดเฮ็ดเพิ่นกะยินดีสอนนำเด้อค่ะ หรือจะมายามให้กำลังใจเพิ่น

เพิ่นกะยินดีค่ะ ก่อนกลับอาจจะได้หมอนสม๊อคเป็นของฝากกะได้เด้อค่ะ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    สวยงามอิหลีครับน้องเขมฯ
    แล้วราคาละครับ เพิ่นขายกันจักบาทพอสิบอกได้บ่ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    งามตั้วล่ะน้องหลิน ความสำเร็จของความเป็นน้ำหนึ่งใจเดียวกัน..........

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    งามแท้ๆครับ ขอเป็นหนึ่งกำลังใจให่ครับผม

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ว้าวว สวยๆๆ อยากได้หมอนหัวจายสีโอโรสสส
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    งามครับน้องหลิน

แต่ที่สำคัญคือ คนที่ไปชวนให้เพิ่นรวมกลุ่มกันนี่กะสำคัญครับ ดีใจนำพ่อแม่พี่น้องครับที่มีเจ้าหน้าที่ดีๆคือน้องหลิน

สาธุนำจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    เห็นแล้วคึดพ้อสมัย 10 ปีที่แล้ว มะเหมี่ยวเฮ้ดเทิงหมอนสม๊อคเทิงหมอนฟักทองเต็มตู้เลย อิแม่เลากะได้เอาไปร่วมงานบุญนำบ้านเวลาเพิ่นมีงานบุญงานบวช แต่ว่าตอนนี่ ลืมวิธึทำแล้ว........อิอิอิ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

เรื่องฮิตน่าอ่าน

เป็นกิจกรรมดีๆ ยามว่างจากไฮ่จากนา ที่เพิ่มรายได้ให้กับชุมชนเนาะจ้าน้องหล่า
    เอื้อยเข้ามาชื่นชมแล้วกะเป็นกำลังใจให้น้องสาวคนเก่งจ้า อยากได้หมอนสีโอโรสคือพี่แม็กกี้หั่นล่ะเอื้อยกะดาย

สงกรานต์ปีที่แล้ว ดีเจนู๋น้อยกะหอบเอาหมอนสม็อคบักอื๋อนี้ล่ะมาฝากเอื้อย
    แบบว่าทันได้แล้วดีดอก เพิ่นขึ้นลายไว้ให้ซื่อๆ ให้เอื้อยเฮ็ดต่อ
    แต่ว่า หนึ่งปีผ่านไป ไวเหมือนโกหก ทันได้แล้วอยู่จ้าน้องหล่า

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    สงกรานต์ปีที่แล้ว ดีเจนู๋น้อยกะหอบเอาหมอนสม็อคบักอื๋อนี้ล่ะมาฝากเอื้อย
    แบบว่าทันได้แล้วดีดอก เพิ่นขึ้นลายไว้ให้ซื่อๆ ให้เอื้อยเฮ็ดต่อ
    แต่ว่า หนึ่งปีผ่านไป ไวเหมือนโกหก ทันได้แล้วอยู่จ้าน้องหล่า //อีกสองปีผ่านไปกะยังสิเป็นสภาพเดิมเอื้อยว่า
    ได้ยินแต่คะเจ้าว่างามๆแต่เอื้อยเบิ่งภาพบ่ได้แหม๋จ้าน้องหลิน

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    ออย เห็นลายหมอนละ สวยงามเลยทีเดียวน้องหลิน เบิ่งลายไว้กะน่า หมอนบักอึ กะลายงามๆจ้า เคยเย็บส่อยหมู่ยุ หมู่เผิ่นเฮ็ดเครื่องสมมาย่า เผิ่นเฮ็ดหมอนบักอึแทนหมอนขิด กะงามไปอีกแบบ อิอิ ขอบคุณจ้า ได้ลายหมอนใหม่ๆละ เอื้อยเย็บเข้ารูปบ่เป็นแม่ะจ้าน้องหลิน เย็บลายได้ยุ แต่ต้องไปจ้างช่างฝีมือคะเจ้าเย็บเข้ารูปใส่ขอบบให้ ฝีมือบ่ถึง อิอิ

ตอบเอื้อยหน่อย
    น๊านๆๆ แม่ลูกอ่อน 2 ปีผ่านไปได้อีก 2แถว 55555555 บ่มีเวลาเย็บหมอนจ้าแม่ลูกอ่อน มีแต่เวลาแชท ก๊ากกกกกกก
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย นู๋น้อย; 09-05-2011 at 13:20.

Tags for this Thread