หัวข้อ: ลวกดอกแคนากับปลาร้าบอง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

รอบยิ้มพิมใจ ลวกดอกแคนากับปลาร้าบอง

เมือบ้านหว่างสงกรานต์ ขากลับได้แนวกินหลายแนว มีดอกแคนา กับปลาร้าบองนำ
    เลยเอามาเฮ็ดกินคับ อาหารบ้านๆ เนาะคับ

ลวกดอกแคนากับปลาร้าบอง
    ดอกแคนาคับ อี่แม่เอาให้หว่างเมือบ้านสงกรานต์ ต้องฟ้าวเฮ็ดกิน ย้านมันเหี่ยวก่อน
    ก่อนอื่นกะจัดการเอาไส้มันออกก่อนเพื่อบ่ให้มันขมเกินไป

[CENTER]เอาออกเรียบร้อยคับ ได้หลายเติบอยู่ ตั้งน้ำให้เดือดคับ เดือดแล้วเอาดอกแคใส่ได้เลย
    ต้มโดนปานได๋กะบ่ได้จับเวลา เพียงแต่เบิ่งว่ามันนิ่ม แต่อย่าให้เปื่อยเกินไปคับ[
    /CENTER]

เรียบร้อยแล้วคับ บีบน้ำออกหลายๆ

ตักปลาร้าบองออกมาจากกระปุก บ่ตักออกมาหลายดอก ย้านกินบ่เหมิด อิอิ

หาออกมากินได้เลยคับผม แซบอยู่คับ อาหารแบบบ้านๆ เคยกินมาแต่เล็กแต่น้อยเนาะคับเนาะ

กินกับป่นปลากะแซบจ้าอ้ายแหลวแดง
    ตักออกมาน้อยแท้แจ่ว แพงคุ้ยสองคำสิบ่เมิดหนีจากบ่จ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวทองแพง; 28-04-2011 at 23:22.
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ สาวทองแพง
    กินกับป่นปลากะแซบจ้าอ้ายแหลวแดง
    ตักออกมาน้อยแท้แจ่ว แพงคุ้ยสองคำสิบ่เมิดหนีจากบ่จ้า
    บ่เหมิดดอกคับ เหลืออีกหลายอยู่ในกระปุกพุ้นหนะ เชิญคุ้ยตามสบายคับผม

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    เห็นแล้วกะคึด อย๊าก ลวกแล้วขมอ่ำล่ำแซบเนาะ พร้อมปลาเหนื่อยปองน้ำลายซอแล้ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หน่อยเบล
    กินนำแหน่จ้า ตะแซบ เนาะ อาหารอิสานบ้านเฮา
    คิดฮอดอิแม่เด้บาดนิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนุ่มหนองหาน
    ถ่วยกับแกวกะบ่สมกันน้อ (ถ้วยใหญ่โพด) กับปนปลานำเนอะคือสิแดบ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

พบปะพูดคุย

เป็นตาแซบจ้า ดอกแคป่าบ่ได้กินดนแล้ว เห็นแล้วกะคึดฮอดมะลางแม่ใหญ่จ้า
    เลามักกิน เก็บไปให้เลาหลายๆ เลากะตากแดดไว้ อยากยามได๋ค่อยเอามาลวก
    ลังเทื่อเลากะซุบใส่ปลาจ้า แซบๆ ขมอ่ำล่ำจ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    สุดยอดครับท่าน ดอกแคกินกับป่น กับลาบ กะแซบๆเด้อ ซุบกะแซบครับ

อีกบ่อหลายปี กะว่าสิเมือนอนถ้ากินดอกอยู่บ้านอยู่ .. ดอกแค....... 55....

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

พบปะพูดคุย

แสบท้องลัดละทางนิ สงสัยสิหิวคือ กินนำแหน่ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    อยากกินนำเด้ครับ อาหารบ้านเฮาอิหยังกะเป็นตาแซบครับ

Tags for this Thread