...ตอนสงกรานต์ผู้เฒ่าเผิ่นชวนไปเบิ่งนาม่องเผิ่นสิปันให้ใว้เฮ็ดอยู่เฮ็ดกิน ว่าซ้าน บ่าวเซียงน้อยก็ฟ้าวหย่างออกหน้าเลยแล่ว ฮ่าๆๆๆ หลายไร่เติบอยู่ ตามมาชมภาพ กัน ครับ

รูปทุ่งนาหน้าแล้งผู้เฒ่าปันให้ อิอิ

พี่น้องสังเกตุดีๆ ต้นกุงหลายคัก มีแต่ต้นตรงๆ อีกไม่กี่ปีคงแปรสภาพได้ครับ

รูปทุ่งนาหน้าแล้งผู้เฒ่าปันให้ อิอิ

นี้ก็เถียงนาน้อยคอยนางครับ

นี้เป็นสาปลา แต่ตอนนี้แห้งหมดแล้ว

หน้าแล้งก็แห้งแล้งคัก

คาดหวังนําต้นกุงพวกนี้ละ อีกจักปี-สอง ปี น้องๆไผ๋สิไปยามก็เชิญเด้อครับ นาตีนบ้าน บ่อไกล บ่าวเซียงสิต้มไก่สู่กิน อิอิ