หัวข้อ: ไปตึกแหนำบ่าวจัยเด้อครับ หาแนวมากินเที่ยง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

ดวงดาว The Star ไปตึกแหนำบ่าวจัยเด้อครับ หาแนวมากินเที่ยง

เนื่่องจากช่วงสงกรานต์มีโอกาศเมือบ้านเลยชวนลุงกับหลานๆไปหาตึกแห
    เล่นน้ำหนี้ฮ้อนจักหน่อยเนาะครับ นี้ละครับหม่องสิหาอยู่หากินมื้อนี้

ไปตึกแหนำบ่าวจัยเด้อครับ หาแนวมากินเที่ยง

มาฮอดกะเปลี่ยนเสื้อผ้า ลงไปฮื้อง่าไม้ขึ้นเนาะครับเดียวสิหว่านแหบ่ได้ หลายอิหลีต้นไผ่เป็นกอพุ้นละผมว่าฮ่าๆๆๆ
    ไปตึกแหนำบ่าวจัยเด้อครับ หาแนวมากินเที่ยง

ผุยุเถิ่งฝั่งกะเตรียมน้ำมาแก้กระหายเนาะครับ

ยืนยันว่ามานำเขายุ และลงไปฮื้อง่าไม้เองพร้อม จนว่าตอนนนี้ดำบ่ทันเซายุฮ่าๆๆๆ(รึว่าดำยุแล้วว่ะ)

ยังบ่ใกล้สิเสร็จเลย สงสัยย้านเจ้าของเขามาเอาก่อนบ้อคือเอาลงมาหลายแท้
    ปลาหลายอิหลีครับระหว่างที่เอาง่าไม้ขึ้นแล่นตำจนจุกพุ้นล่ะปลาเพิ่นกะดายฮ่าๆๆๆๆ

หัวเล็กเด็กน้อยกะลงนำ น้องเก่ง เก่งสมซื่ออิหลีครับเพิ่นนี้บ่จักย้านอิหยังเลยจับปลาเก่งอิหลี

ซ่อยกันคนละไม้คนละมือครับเดียวกะสิสำเร็จเอง

ฮื้อตะไม้กะสิเที่ยงแล้วครับ บ่แม่นสิได้กินแลงซะบ้อผมว่า ว่าสิหาไปกินเที่ยงมันสิแม่นบ่ละนิแหมะไปตึกแหนำบ่าวจัยเด้อครับ หาแนวมากินเที่ยง

เสร็จแน่ละครับบาดนี้ รอบบ่อแล้วง่าสุดท้ายขึ้นฝั่งแล้ว

แหผืนแรกลงสู้ท้องน้ำ ลูกแหกายหัวผมไปหน่อยเดียวเกือบแตกแล้วครับฮ่าๆๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    อีกภาพครับ ภาพนี้ผมมักอิหลีครับเป็นภาพที่สวยน่ะสำหรับผจังหวะแหสิลงน้ำแหมะ จังหวะต้องพอดีอิหลีเด้ครับจังสิได้แบบนี้

บาดแรกครับผลงานของทุกคนที่ซ่อยกันงม

และผลานของผมเอง ปลาตะเพียนแม่ไข่พร้อมนึ่งกะแซบ ลาบกะนัวครับ

โยนขึ้นมาเรื่อยๆ หว่านแหบ่กีบาดได้มาเกือบเต็มถังแล้วครับ บอกให้ลุงเพิ่นดังไฟกี่ปลากินกับ:b-b

หลานกะได้คือกันครับ น้ำบ่ลึกปานได๋ถ้าน้ำลึกพ่อแม่ควรสิบอกลูกบอกหลานเด้อครับบ่ให้ลงไปเด้อ ตายเอดเลดเด้สิบอกให้

ไฟติดแล้ว ได้ยินเสียงดัตู้มๆยุอกฝั่งของบ่อ หันไปเบิ่งเห็นตะเพิ่นโยนไม้ลงสระสงสัยสิย้านปลาเบิ่ดบ่อว่ะ
    เลยต้องยอมขึ้นจากสระน้ำ เอาปลาไปเฮ็ดกินในบ้านแทนเนาะครับ:l-

เก็บของขึ้นรถเมือบ้านครับ เบิ่งตะลัง:b-b โลดครัยังบ่ทันสิได้เลียเลยได้ปลาพอก่อน
    ระหว่างเอาไม้ขึ้กับตอนตึกแหผมว่าเอาไม้ขึ้นด่นกว่าตึกแหอีกครับ

ขอบคุณพี่น้องทุกคนที่เข้ามาเปิดเบิ่ง ขอบคุณบ้านมหาที่เอื้อพื้นที่การแสดงให้บ่าวจัยได้ลงกระทู้ครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ปร๊าด...ปลานิลธรรมชาติ ลาบเหนีบวเด้อบ่าวจัย หรือไม่ก็สับไปซุใส่ฮังมดแดง บ๊ะ ตบตูดด้วยบักสองซาว อิอิ //เอ..ในภาพอ้ายเห็นโตดําๆสี่ขาลงไปงมปลา น่ารักอีกแบบเน๊าะ อิอิ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวเซียงน้อย
    ปร๊าด...ปลานิลธรรมชาติ ลาบเหนีบวเด้อบ่าวจัย หรือไม่ก็สับไปซุใส่ฮังมดแดง บ๊ะ ตบตูดด้วยบักสองซาว อิอิ //เอ..ในภาพอ้ายเห็นโตดําๆสี่ขาลงไปงมปลา น่ารักอีกแบบเน๊าะ อิอิ
    บ่แม่นมันลงไปหากินปลาข่อนต้อ้ายเซียง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    บ่หมา นนนนนนนนน แต่ซิดเบ็ดตั๊วนี่ เป็นตาเอาไปให้น้องเอือดเฮ้ดแนวยุตั๊วล่ะ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ป๊าดดดดดด บ่าวจัยงานใด๋หมานทุกครั้ง อิ อิ อิ
    ลาบปลา ต้มปลา แซบบบบบ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์

ไปตึกแหนำบ่าวจัย

ได่แนวกินแลงแล้วบาดนี่ สินึงเข่าเหนียวไปนำจักสองติบพอบ่

ไปตึกแหนำบ่าวจัย ไปตึกแหนำบ่าวจัย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    งึดเด้..จะแม่น หา กินหมาน..อิอิอิอิ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ..ไปฮื่อง่าไม้หรือลงแมบน้ำน้อนี่...หากินหมา..นนนนนน คือเก่าเนาะ...555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY

พบปะพูดคุย

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ฅนภูค่าว
    ได่แนวกินแลงแล้วบาดนี่ สินึงเข่าเหนียวไปนำจักสองติบพอบ่

น่ารักจังรูปนี้ ลูกไผ บักหล่าลูกไผ อิอิ

Tags for this Thread