คุณครูค่ะข่อยขอลาให้บักเติ่ง เติ่งกินซุบบักหมี้เที่ยวขี่อยู่หยั่งคืน
บทบาทเว้าผญาย่อยแต่เป็นเด็ก ข่อยนี่จำบ่ลืมย้อนคุณครูเพิ่นเคยเว้า
หลายคนเซาซุบบักหมี้หนีไปกินอ่อมผักหล่ำ เลยคะลำซุบพื้นบ้านโบราณเฒ่าเคยแต่งกิน
เปลี่ยนไปเหมิดจนสิสิ้นอาหารใหม่นำสมัย อาหารไทยหลายแนวกะเปลี่ยนไปบ่คือเค้า
แนวกินของคนเฒ่าโบราณมีประโยชน์ สมุนไพรพื้นบ้านล้วนคุณค่าค่าสูง
ในเมืองกรุงกินพิชซ่า ไก่ซ่าเคเอฟซี สะเต็กหมูมันมันกะว่าทันสมัยโก้
โสแต่หาทางหย่ำอาหารยำยอดฮิต ยำรวมมิตรกินแล้วเกิดปุ้นท้องแล่นหาส้วมแทบบ่ทัน
หว่างสองสามมื้อนั้นผุลังคนเพิ่นผั่นฮาก เทิงท้องเสียกะพ่องนั้นจนโตน้อยจ่อยผอม
ข่อยซอมดูคึดเอาไว้ในใจบ่อยากปาก อยากลดหุ่นซั่นบ้อจั่งหาหย่ำบ่คะลำ
บ่เอานำเด้อแนวนี้มันบ่ดีเพิ่นสิซ่า อยากลดหุ่นพะน้า เลยกินยำให้ปุ้นท้อง ให้โตน้องนี่จ่อยลง ว่าซั่น5555
แซวผุลังคนซือดอกครับ..555:l-:l-:l-แซวผุลังคนซือดอกครับ..555