หัวข้อ: ---: ขอบใจหลายเด้อน้องหล่า ที่ฮักคนธรรมดาคืออ้าย :---

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

---: ขอบใจหลายเด้อน้องหล่า ที่ฮักคนธรรมดาคืออ้าย :---

---: ขอบใจหลายเด้อน้องหล่า  ที่ฮักคนธรรมดาคืออ้าย :---

แม่นเจ้าเหมื่อยซ๋ำได๋หล่า เดินเคียงบ่าฝ่าความจน ตากแดดฝนทนลมหนาว ตั้งแต่คราวมาเคียงอ้าย

สู้ทุกข์หลายย่านเธอท้อ น้ำตาคลอยามไหวหวั่น กุมมือกันปันทุกข์บ้าง วางรอยยิ้มให้อิ่มใจ (เบิ่งแน่เด้อ)

เหมื่อยซ่ำได๋อายยังสู้ เก็บแฮงดู๋ไว้ฟันฝ่า โชคชาตาสิกางกั้น อีกพันเที่ยวกะแม่นยอม

ดอกฮักหอมบ่เคยแล้ว ยืนตรงแถวความสัตย์ซื่อ เช้าแลงงายแต่ละมื้อ คือฮักเพิ่มแต่ละวัน

เข้าใจกันเนาะน้องหล่า ในเมื่อว่ายังควงแขน สิ่งทดแทนคือหัวใจ บ่ฮักไผมีเพียงเจ้า

คอยบรรเทายามอ้ายท้อ กลายเป็นหมอยามจ็บป่วย แม่นบ่สวยปานนางฟ้า กะมีค่ากว่าสิ่งได๋

ขอขอบใจหลายเด้อหล่า ที่ฮักคนธรรมดาคืออ้าย

[4SHARED]http://www.google.co.th/embed/255106997/4e8b3049[/4SHARED]

" ขอบคุณสมาชิก เก่าใหม่ที่ทักทายกันมื้องานเปิดตัวศิลปิน"เติมฝันปั้นดาว"เด้อครับ อ้ายเอื้อยน้องทั้งหลายที่ชื่นชมในผลงาน ที่บอกผมว่าหายหน้าไป
    กะบ่ได้หายไปไสครับ แต่ศิลปินบ้านเฮาหลายขึ้น รูปแบบกลอนลาว กะอยากให้พี่น้องได้รับอรรถรสจากผู้อื่นเบิ่งนำครับ คนเขียนเก่า ๆ อ่านแล้ว รูปแบบ วิธี ลีลา
    สำหรับการเขียนกะอาจจะซ้ำซาก ผมกะต้องให้อ้าย ๆ น้อง ๆ เผิ่นได้ปล่อยผลงาน ออกมาแบ่งกันครับผม ขอบคุณครับ สำหรับความคิดฮอดกัน
    ขอบคุณอ้ายบ่าวเซียงน้อย ที่นำย้อง นำเชียร์ กับทุกเทื่อที่พ้อหน้าครับผม"

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวโจ่โล่; 16-05-2011 at 23:11.

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    มาแล้วผลงานผญา ภาษาบ้านเฮาที่อ่านแล้วสวยงามแม่นแท้ใส่เสียงเข้าไปนำ อ้ายยังประทับใจบ่อเคยลืม อ้ายคึดว่าต้องได้ผ้อหน้า โดยที่บ่อได้โทรนัดหมายล่วงหน้า ขอบคุณป้อมหลาย ผ้อยามได๋สายสัมพันธุ์แห่งบ้านมหากะคือเก่า จากมื้อที่ทักทายกันในห้องน้ำพาแลง 2 จนฮอดมื้อนี่น้องกะเป็นอิสานเต็มร้อยคือเก่า บ่อสิเฮ็ดงานหยัง เฮ็ดงานอยู่หม่องได๋เจ้ากะคือเก่าเนาะหล่า คืนงานอ้ายบ่อไค่ได้เว้านำหลาย แต่ซู่อย่างของสายสัมพันุธุ์กะยังคือเก่าเด้อหล่าให้งานซุอย่างลุล่วงตลอดไปเด้อน้อง
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มหน้าลาว
    ใจความสุดซึ้งครับ เยี่ยมยอด

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ฮ่าๆๆๆๆ ยินดีที่ได้เจอครับท่าน เห็นแต่ อ้ายคนบ้านๆเว่าถึง มีเวลาอยากสิลองสนทนาธรรมจัก จอก ฮ่าๆๆๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    ฮิ้วๆๆๆๆมาแล้วอ้ายข่อยบาดนิ ดีใจหลายได้พ้อหน้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    จ่าเหจืองหว่าบ่เคยเห็นบ่าวโจ่โล่มาเบิ่งเด้อครับ...นี่หละโตจริง เสียงจริง(เสื้อขาว)

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนบ้านบ้าน; 17-05-2011 at 09:45.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    แต่งผญาได้มวนอิหลีครับ ซวดๆครับผม

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

ขอบคุณสำหรับ "คอมเมนท์ หรือ การแสดงความคิดเห็นครับ"

คนพนมไพร (อ้ายธนิต) ที่บอกว่าประทับใจเสียงประกอบ มื้องาน เติมฝันปั้นลาว โอ๊ะปั้นดาว ฮ่า ๆ พ้อกับพ่อใหญ่คำแสง เผิ่นบอกสิอนุเคราะห์ให้ไปบันทึกเสียงประกอบครับ กะคิดว่าสิได้รับฟังในโอกาสต่อไปเด้อครับ

หนุ่มหน้าลาว (ดีเจต่าย) ขอบคุณครับ สำหรับคำชื่นชมครับผม

จ่าเหลือง บ่มีปัญหาเด้อครับ สิขออนุญาตไปยกจอกนำยุครับ เมื่อมีโอกาส

น้องวัฒน์ หาลีโอ ดีใจครับ ที่ได้พ้อหน้าพ้อตากันครับผม

อ้ายคนบ้านบ้าน (คนบ้าบ้า เผิ้นว่าแมะ) ขอบคุณที่ได้แนะนำพี่้น้องให้ฮู้จักครับผม

ชมเชย สมชื่อเนาะครับ ที่ชมเชยผม กะสิพยายามเขียนให้อ่านได้ม่วน ๆ ต่อไปครับผม
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวโจ่โล่; 17-05-2011 at 19:52.

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    อ้ายพงษ์ น้องแปลบ่อออก ส่งคนมาแปลให้ฟังแน อิอิ...
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    กระทู้รูปอ้ายวร กับ รูปอ้ายดุลย์ บ่เคยมีบุญได่เห็นนำเพิ่นจ้ากเทื่อ.. มีไผ๋เป้นคือขะน้อยบ่.. ??
    มองต่าง..อย่างปลง

Tags for this Thread