หัวข้อ: จากอิสานสู่งาน "เติมฝัน ปั้นดาว " ของสามลาวเมืองอิสาน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวทุ่งฝน
    อยู่ไกลปานได๋ พี่น้องกะตั้งใจเป็นร่วมงานเนาะจ้า น่าชื่นชมจ้า สำหรับมิตรภาพไร้พรมแดนของเวปบ้านมหา ฮักกันแพงกันเด้อจ้า จุบๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    เบิงยามได๋กะมวนคือเก่าครับ

บอกได้เลยว่า"ประทับใจพี่น้องบ้านมหามากกก"บ่คึดบ่ฝันว่าไปเยี่ยมยามเฒ่าพ่อเฒ่าแม่แล้ว สิได้พ้อพี่น้องบ้านเฮาหลายปานนี่...เป็นบุญอิหลีจ้า

มื้อเดินทางลงกรุง อาการกะบ่ค่อยดีปานใด๋ แต่กะไป ฝนตกตลอดทางขึ้นเขา ไปถึงที่หมายช้าไปแหน่
    แต่กะชื่นใจได้เจอน้องอิ๊ท น้องไก่ตามที่นัดหมายไว้...ขอบคุณมิตรภาพไร้พรมแดน...ที่เฮ็ดให้ซุมเฮาได้ฮักกัน คึดฮอดกันเนาะ....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28

ขอบคุณพี่ติ๋มกับเอื้อยไก่คือกั๋นจ้า

ขอบคุณสำหรับความรักจากพี่ๆ น้องอิ๊ทไปนำมีแต่ความสุข ถึงจะมีน้ำตา แต่ก็เป็นน้ำตาแห่งความประทับใจ พี่ติ๋มจำได้บ่คะ ว่าน้องอิ๊ทเคยเห็นพี่ติ๋มอยุ่ที่ไหนมาก่อน แสดงว่าซาติที่แล้วเราต้องผุกพันกันมา (ผู้เฒ่าเพิ่นว่าจ้า):*-:*-:*-

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ตาฮัก ตามวน ตาอบอุ่น ได้เบิง_รูปแล้วกะอยากไปยืนอยู่ในกลุ่มแท้แท้เลยหลานไก้น้อยจ๋า สุดยอดเลยจ้า

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ chudhancock
    ตาฮัก ตามวน ตาอบอุ่น ได้เบิง_รูปแล้วกะอยากไปยืนอยู่ในกลุ่มแท้แท้เลยหลานไก้น้อยจ๋า สุดยอดเลยจ้า
    จักมื้อนึงให้ไก่ได้มีโอกาสกอดคุณป้า แน่เด้อจ้า ได้ยินชื่อคุณป้าลำซิ่งมาดน ตอบผญากันกะหลาย มาบ้านเฮาให้ไก่ได้กอดแน่นๆ แน่เด้อจ้า คุณป้า :l-
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ผู้เฒ่าสมุย
    ขอบคุณครับสำหรับภาพงามๆ..ผมกะดีใจคือกันครับที่ได้พบพ้อพี่ไก่น้อย..ฟ้าวแล่นไปถ่ายรูปนำเกือบบ่ทัน...:l-..จั่งถ่ามาสมุยกะพ้อกันเด้อครับ...:l-:l-:l-

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    อุ่นใจ/หม่วนไปหน้า หว่าแหม่นเป็นสาวสำน้อย ตัวตายตัวแทนของ มิค
    แต่กะเสียดายเผิ่นบ่ได้ไปเหมบเต็งหินใหญ่นำกัน กรี๊ดๆๆปลื้มหลายได้ถ่ายฮูปกับศิลปินชาญน้อย หละ มีแฮ๊ง มีแฮง
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ พ่อใหญ่คำแสง
    เฮือนบ้าง เถียงนาบ้าง
    ปีหน้าพ้อกันใหม่เด้อครับ มื้องานคาตั้งแต่ เลาะถ่ายรูปจนลืมซิม บักไฟหวาน

Tags for this Thread