หัวข้อ: หลอยขื่นไปกินเข่าเทียงกับพี่น้องอยู่เทิง...วังน้ำเขียว

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์

หลอยขื่นไปกินเข่าเทียงกับพี่น้องอยู่เทิง...วังน้ำเขียว

มื้อนี่บริษัทหยุดพิเศษให่มื้อหนึ่งบ่ฮู้ว่าสิไปใสกะเลยคึดพ้อไทพี่น้องอยู่เทิง วังน้ำเขียว โคราชกับวังน้ำเขียวห่างกันประมาณ ๘๐ กม.เลยโทร.หาเพิ่นๆกะอยู๋พอดีกะเลยบอกว่าสิขื่นไปกินเข่าเที่ยงนำเด้อ(จับจูดคือบั้งตะไลนิครับเว้าปุ๊บไปปั๊บโลด)

หลอยขื่นไปกินเข่าเทียงกับพี่น้องอยู่เทิง...วังน้ำเขียว หลอยขื่นไปกินเข่าเทียงกับพี่น้องอยู่เทิง...วังน้ำเขียว

ออกจากโคราช ผ่านชุมชนบ้านด่านเกวียนก่อนเถิง อ.โชคชัย เลี้ยวขวาไปทางสวนสัตว์โคราช ไปตั้งหลักหน่าสวนสัตว์โคราช

หลอยขื่นไปกินเข่าเทียงกับพี่น้องอยู่เทิง...วังน้ำเขียว

สามแยกทางหน่าเลี้ยวซ้ายเข่าสู่ทางหลวง หมายเลข 304 อ.วังน้ำเขียว 59 ผ่านปักธงชัยก่อนขื่นเขา ถึกแหบไปร้อยหนึง(เพิ่นว่าสิฟ้าวไปไสน้อคือแล่นเร็วแท้แล่นตั้งร้อยซาวพะนะ)

พอแต่พ้อหน่ากันแล้ว(โตจริงเสียงจริงกันเทื้อแรก) ไปหาหม่องกินเข่ากันลาบก้อยซอยแซ ถ่วยนี่กะต้มแซบ บุ๋ยขมดีเป็นฮ้ายของแซบอิสานบ้านเฮา

จานนี่บ่บอกกะฮู้ก้อยขม (ขมแป๋ตาย ตายกะบ่เอาเรื่องเว้าพื้นขมจะแม่นมักหลาย)

ตำบักหุงใส่ปูดอง (ตำปูปลาร้า)

แนวกินคู่กัน มีตำบักหุงกะต้องมีปิ้งไก่ (ไก่ย่าง)

ผักกินกับก้อยแบบฉบับอิสานบ้านเฮา ผักหนอก ผักอีเลิด ผักตูมซาอุ ฯลฯ

นี่หละครับไทพี่น้อง วังน้ำเขียว ที่เพิ่นเลี้ยงเข่าเที่ยงผมมื้อนี่ (๒๖ พ.ค.๕๔) หลอยขื่นไปกินเข่าเทียงกับพี่น้องอยู่เทิง...วังน้ำเขียว

ส่วนผม ฅนภูค่าว ลาวกะสินธุ์ หลอยขื่นไปญาม อาวอ้วนเมืองยศ อยู่เทิงวังน้ำเขียวครับผม

ขอขอบคุณเด้อครับ อาวอ้วนเมืองยศ ที่เลี้ยงเข่าเที่ยงมื้อนี่ กับมิตรภาพที่แสนดี มีโอกาสเดี๋ยวผมสิเลี้ยงคืนดอก บ่ซ้ากะเร็วๆนี่หละแล้วแต่โอกาสเนาะอาวเนาะ ขอบคุณคร้าบผม

ขอขอบคุณบ้านมหาดอทคอมที่ให้พื้นที่นำเสนอ...หลอยขื่นไปกินเข่าเทียงกับพี่น้องอยู่เทิง...วังน้ำเขียว
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ฅนภูค่าว; 26-05-2011 at 17:34. เหตุผล: แก้คำผิด

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    โอ้...บ้านมหามิตรภาพไร้พรมแดนอีหลี ขอบคุณครับอ้ายที่เอารูปมาให้เบิ่ง

อันลาบแดง ๆ นั่นคือสิหวานน้อครับ 5555 มื่อหน้าเข้ากรุงเทพฯ สิพาไปกินอยู่ปั้มฮ่างเด้อครับผม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1
    ดีแล้วจ้า ไปยามเลาดู๋ๆแหน่ ย่านเลาลืมเว่านำผู่นำคน ซั่นดอกหวา เห็นถ่ายรูปมามีตะกกไม้ ดอกไม้
    กลางคืนก่าภาษาแชท ดีแต่เลายังกินลาบก้อยยุ ย่านออกไปทางมังสวิรัติ แจบเลยบาดเนี่ย ไผว่างๆกะไปยามเลาโลดจ้า อี้โต๋นอาวววววววววววววว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    ป๊าสสสสสสสสส ลาบ ก้อย ซอย แซ่ ขมตายบ่เอาเรื่องแม่นบ่จ้า

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ฮ่วยๆ มื้อหลังร่วมโตกันแน่เด้อ ไทโคราช ฮ่าๆๆ ควกมือมาทางสูงเนินนำแน่ๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    คนภูค่าว หัวกะเห็นภาพเพิ่น......ส่วนอาวอ้วนเห็นดู๋หลาย 555

สุดยอดครับ มิตรภาพบ้านมหา ..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ไก่น้อย
    ฮ่วยๆ มื้อหลังร่วมโตกันแน่เด้อ ไทโคราช ฮ่าๆๆ ควกมือมาทางสูงเนินนำแน่ๆ
    เห็นอาวอ้วนว่า สิลงจากเขามาโคราชยู เพิ่นหามื้อหาเวนยูสิพาหลอยไปทางสูงเนินพุ้หละเลาะๆคลองไผ่ ล้างท้องไว้ถ่าโลดพะนะ....

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ไก่น้อย
    จะนัดกันวันไหนละจ้าน้องไก่พี่นิขอแจมด้วยคนในช่วงอาทิตยหน้าได้ไหม มีโปรแกรม
    ไปอยู่น่าวังน้ำเขียวนะ อาวอ้วนรอหน่อยเด้อจ้า:l-

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ฮ่าๆๆ สั่น อาวอ้วน ลอง จานนี้เบิ่ง ขม แปะตาย คือกัน คึดฮอดยุเด้อ ไว้ บ่าซ่า เป็นแชมป์ แชมป์เปี้ยนลีค สิไปยาม ฮ่าๆๆๆ

อาวอ้วน ยุวังน้ำเขียวหน้าตาสดใสขึ้นหลาย น้อ สงสัย ปีใหม่สิมีข่าวดี ได้ไปกินลาบชิ้นทางยะโส ฮ่าๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จ่าเหลือง; 26-05-2011 at 18:17.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    เป็นตาแซบเนาะครับ อั่นขมๆนั่นแหมครับ