หัวข้อ: กำหนดการงานพาเลาะ กรุงเทพ - พนมไพร -อุบลราชธานี

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    เรียนเชิญเด้อค่ะพี่น้อง ขอให้เขมราฐได้รับเกียรติต้อนรับพี่น้องแหน่ค่ะ

กำหนดการณ์ที่ทางบ้านน้องเขมฯ สิจัดถ่าคร่าว ๆ เด้อ บุ๋ย.เว้าปานพาคณะทัวร์มาลง

ถ้าพี่น้องมาฮอดตอน เช้า ฮอดสาย บ่เกินเที่ยง

พักผ่อนอิริยาบถ กินน้ำกินถ่า แล้วเชิญอ้ายธนิตย์ไปให้ความรู้เรื่องการปลูกผักแล้ว

กะการใช้น้ำ ให้กับกลุ่มเกษตรกรผู้ใช้น้ำชลประทานที่น้องหลินขอท่อส่งน้ำแล้วกะ

เครื่องสูบน้ำให้เพิ่น ที่สำคัญเยี่ยมสวน อายูร และลุงสมร สองเกษตรกรที่เป็นหัว

เรี่ยวหัวแรงหลักในการปลูกไนผักประดามีที่อ้ายธนิตย์ ให้มา แล้วกินข้าวเที่ยงนำกัน

อยู่เถียงนาน้อยตีนภูพนมดี ท่ามกลางแมกไม้สายน้ำ และขุนเขา เบิ๋ย...... อาหารการ

กินคาบนี้ กะบ่พ้นอาหารตามชนบทเน๊าะค่ะ แกงหน่อไม้ แกงเห็ด ลาบหมาน้อย ปู

ปลาที่หาได้ในสระหั่นล่ะค่ะ ของหวาน คือ "วุ้นหมากตาล" ของมักอ้ายธนิตย์เพราะ

ว่ามาช่วงหมากตาลสุกพอดีค่ะ พอกินข้าวอิ่มหนำแล้วกะกลับเข้าบ้านตั่วค่ะบาดนี่

ต่อด้วยการจัดหนังสือเข้าห้องสมุด คงจะใช้เวลาบ่ดนค่ะ แล้วกะพักผ่อนตามอัธยาศัย

ไผ๋อยากขี่น้องป๊อบน้องหลินเลาะบ้านหนองผือ

ตามหาถนนสายชีวิตของ นายฮ้อยมากะสาวเปี่ยง กะตามสบาย หรือไผ๋สินอน

พักผ่อน สร้างแนวกินรอคาบแลงกะตามสบาย หรือจะนั่งตั้งวงโสเหร่กับคอทองแดง

ประจำบ้าน (เฒ่าพ่อ) กะตามสะดวกค่ะ เพราะว่า

เจ้าโตเตรียมตัวเมาไว้แต่มื่อวานแล้วค่ะ ซงตื่นเต้นดีใจที่มีเพื่อนดื่ม..........

ถึงเวลาอาหารเย็นตบท้ายด้วยการสนทนา พร้อมด้วยอุปกรณ์ประกอบการสนทนา

แบบบ่จำกัดเวลาเอาตามใจคณะทัวร์ แล้วกะเข้านอน....

รุ่งเช้า ไผ๋อยากตื่นเช้า สวยได้ตามสะดวกค่ะ เพราะว่าบ่มีการฟิกเวลา กิจกรรมมื่อที่

สอง น้องหลินยังบ่คิด แต่แค่จะเสนอคณะทัวร์ไว้ว่า

ไปจังหันหลวงตาเคนอยู่ถ้ำแตกดีบ่ค่ะ ที่น้องหลินเคยเอากระทู้ลงแล้วเทื่อหนึ่งค่ะ เพิ่น

ฉันข้าวรอบเดียว สวย ๆ สมาชิกเฮาน่าจะเตรียมโตทันค่ะ

นี่คือกำหนดการคร่าว ๆ ที่น้องหลินและเฒ่าแม่

พร้อมด้วยพี่น้องคิดไว้คร่าว ๆ ค่ะทั้งนี้ทั้งนั้นจะยึดความสะดวก

ของคณะทัวร์เป็นหลักค่ะ ..

แค่คิดกะรู้สึกดี ม่วนแล้วค่ะ อยากให้ฮอดมื่อนั้นไว ๆ อย่าให้น้องหลินเป็นแม่สาย

บัวรอเก้อเด้อค่ะพี่น้อง เพราะว่าบ่มีแต่หลินคนเดียว พี่น้องในหมู่บ้านกะรอคือกันค่ะ :l-

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 16-06-2011 at 08:16.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    ขอเสริมแหน่เด้อครับ ตอนแลงกะสิมีการแสดงของวงหมอลำคณะใหญ่ ที่ได้ไปทำการแสดงมาแล้วหลายที่ นั้นกะคือ หมอลำขอข้าว อิอิ ที่ไปเบิดตัวแล้วที่ตลาดกะบินบุรี ไผสิไปกะส่งรายชื่อแหน่เด้อครับ
    รับประกันความม่วนไปแล้วบ่ม่วนยินดีพาเมาครับ อิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เสียดายเด้ ถ้าเป็นปลายๆเดือนหน้าเนาะ คือสิได่ไปงานบุญบ้านอ้ายธนิตนำไปยามน้องเขมนำจ้า..จั่งซั่นช่วงปลายๆเดือนหน้า พี่น้องทางได๋มีงานบุญแน่ะ ส่าวบอกกันล่วงหน้าแน่ะเด๊อจ้า.. เผื่อได่ไปทัวร์อิสานคือพี่นิซั่นดอกหว๋า.. บ่ฮิเด้อ..แฮงพาดำนาแฮงดี อยากสอนอิน่อยดำนาหาปูหาปลา เผื่อเกาะถูกน้ำท่วม สิได่รู้จักทำมาหากินเองได้(ซั่นดอกหว๋า)
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    มาก่อนบ่ได้ติเอื้อย ต้นเดือนเลย สิพาเลาะม่วนครับ มาๆๆๆๆๆๆๆๆ
    สิพาหลานไปหาขุดอิปูนานิ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    วันเสาร์-อาทิตย์คือติดเวียกเหมิดมื้อน้อบาดเทื่อเนี่ย ถ่าเบิ่งสถานะการณ์เป็นระยะๆก่อนครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    อิน้อยคารร.จ้าน้องวัฒน์ แกปิดเทอม วันที่๒๑ ปลายเดือนหน้าน่ะล่ะจ้า จั่งได่กลับบ้าน เสียดายนำอยู่จ้า หลายงานเลย งานบวชน้องชายข้าวปาดกะบ่ได่ไปอยู่อุดรแท้ๆ.. เดือนหน้าๆจ้า..
    มองต่าง..อย่างปลง

อ้ายเสื้อแดง อิอิ ต้องว่างเท่านั้นเด้ออ้าย กะชั่นหมอลำสิลำบ่ได้เด้ บ่ครับทีมนะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    ยากนำหีบเลือกตั้ง....เด้อหล่า ถ่าไปแล้วกลับมาใช้สิทธิ์บ่ทันคักๆ ซงสิหล่วงไปหน้า กลับบ่ทันเลือกตั้งเบอร์5ถ่ายุ เสียดายๆๆเด๊
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    พอดีติดเลือกตั้ง และได้รับเชิญให้เป็นคณะกรรมการประสานงานการเลือกตั้ง (ในส่วนที่ทำงาน) จั่งบ่ได้ไปร่วมบุญในครั้งนี้ครับ ขอบพระคุณอ้ายธนิตน้อย เพชรพนมไพร พระเอกหมอลำตลอดกาลที่กรุณาแจ้งข่าวให้ทราบครับ และขออนุโมทนาสาธุนำเด้อครับผม ขอให้เดินทางไปกลับโดยสวัสดิภาพครับ

เสียดายเด้น้องวัฒน์-น้องหลินเอ้ยยย...สาแม่นสะเดิดตายมาอยู่ไกลพี่ไกลน้องคัก ผู้ข่ากะดาย....เหลือใจแฮง เหลือใจหลาย....

อนุโทนาบุยนำเด้อจ้า....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่