หัวข้อ: ...เขมราฐบุกเดี่ยว..ปั้มฮ่าง...

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ดวงดาว The Star ...เขมราฐบุกเดี่ยว..ปั้มฮ่าง...

..สาวภูธร นามกรว่า..เขมราฐ..เธอใจกล้าสามารถมากมาบุกเดี่ยวปั้มฮ่าง..ผู้ต้อนรับพอฮู้ว่าสิมีผู้บุกรุกกะฟ่าวเอิ้นหมู่พวกพี่น้องมาต้อนรับ
    เท่าที่เวลาสิอำนวยให้...ที่จริงน้องเพิ่นมาธุระเรื่องหน้าที่การงานเพิ่น เสร็จแล้วกะนัดมารับหนังสือที่พี่น้องบ้านมหาสิเอามาบริจาคเข้าห้องสมุดที่เพิ่นเฮ็ดไว้บ้านนั่นหละ..เวลากะมีจำกัด การพบปะกะเลยมีเวลาแค่สั้นๆ..

..มีไผแนน้อมาฮับ..บ่ต้องบอกกะพอสิฮู้.จ่าเหลืองไทอุบลคือกัน.เพิ่นว่าไปขูดหินปูนมาพอดีอ้าย พะนะ...ปากเป็นซงเบาๆ...แข่วใสปิ้ง..55

...เขมราฐบุกเดี่ยว..ปั้มฮ่าง...

..แนวมาต้อน..บักทุเรียน..ของมักเพิ่น..จ่าเหลืองหละว่า อ้ายเพิ่งไปขูดหินปูนมา..สิกินบักทุเรียนโอบแข่วอีกแล้ว.แซบๆ...

...เขมราฐบุกเดี่ยว..ปั้มฮ่าง...

..น้องหลินมาฮอดคราวนึง..ยายหนูกะซอดมา..เอาของกลางมาส่งมอบให้กันอยู่ท้ายรถผุ้นหละ.
    .หนังสือเข้าห้องสมุด..รถนึงพะนะ..ป้าดจั่งได่สิเอาเมือเบิดน้อ..

..คนตระการ..ฝนหลวง ตามมาติดๆ มาเป็นพยานในการส่งมอบหนังสือ.

..ส่วนแนวกินจานนี้คือสิแม่นของเจ้าของกระทู้..ก้อยลิ้นย่าง/ซอยจุ๊.แจ่วขมแป๋ตาย
    เมนูนี้..คิดฮอดอ้ายบ่าวเซียงน้อยขึ้นมาทันทีเลย..55

..บ่ทันดน..ดีเจป้านวลซอดผ้อว่อมา..มาฮอดเพิ่นหละถามว่า ไผเว่าพื่นพะนะ..55555

..กินข้าวกินน้ำ เว่านัวหัวม่วนกันพอสมควร..ถ่ายรูปไว้เป็นหลักฐาน ก่อนสิอำลาพาจาก..

..มื่อนั่นรู้สึกคุณยายหนูสิห่าวผิดปกติ.หรือแม่นเพิ่นมาผุเดียวบ่มีผู้ติดตามกะบ่จัก..แต่ผมยังเคียดบ่ทันเซาเด้อยาย..ว่าเฒ่า..รับบ่ได๋..5555

..ขอบคุณบ้านมหา/ขอบคุณพี่น้องที่มีน้ำใจและช่วยเหลือเกื้อกูลกันครับ..ถ้ามีเวลาและโอกาสก็คงได้ไปเยี่ยชมห้องสมุดที่บ้านน้องเขมราฐครับ..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    คือบ่อส่งข่าวกันแน่นอท่านดุล

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    แน้ มาตอนไหน ทำไมแม็กกี้ไม่รู้
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    บ่รู้เรื่องคือกัน มามื้อได๋น้อครับ บ่ได้ไปด่นแล้วปั้มฮ่างหญ้าขึ้นหลายน้อครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ดวงดาว The Star

..ตอบแม็กกี้// มาหลายมื่อแล้วหละ แต่อาทิตย์แรกของเดือน ช่วงนั้นแม็กกี้ไปต่างจังหวัด...

..ตอบ// บ่าวจัย..น้องเขามามื่อเดียวกับที่หมออยู่ในรูปพาผุสาวไปหาอ้ายอยู่ปั้มนั่นหละ..55

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    :*- ธุจ้า ขอบคุณ แล้ว กะ ขอโทษโปรดให้อภัยจ้าน้องตุลย์ ยายผิดไปแล้ว โอ๊ยหว่าแหม่นลืมแล้ว มื่อนั่นแซบอีหลียายหน่ำก้อยบักนาวคำเดียวเข่กะตืกแหล่นสวนสนามยุตั้ง 3 มื่อ มื่อได๋น้อสิมีผุ้มาเเอิ้นอีก....ถ่ายุเด้อจ้า
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    อยากไปเด้ปั้มฮ่างนิแหม พาไปแน่เด้อ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    เอ๋ามาตอนได่ครับคือบ่ฮู้ ฮา ๆ เห็นแต่ยายหนูไปเม้นต์ใน FB ครับว่าแม่นเว้าเล่นชวนไปกินลาบปั้มฮ่างบ่ได่บอกว่าน้องหลินมาครับกระชั้นชิดดโพดเลยวีซ่าบ่ผ่าน
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    ฮ้วยๆ เหลือไว่ให่จุ๊นำจักคำแน แนวขมๆหนั่นแมะ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ขอบพระคุณหลาย ๆ ค่ะสำหรับน้ำจิตน้ำใจที่เอื้อย อ้าย หยิบยื่นให้เขมราฐเสมอมา

ต้นเดือนนี้ ขอเชิญพี่น้องทุกท่านเด้อค่ะ อีกครั้งที่เขมราฐได้รับเกียรติให้การต้อนรับพี่น้อง

มื่อวานนี่เว้ากับบ่าววัฒ "แค่คิดกะม่วนแล้วเจ้" เพิ่นว่า เรียนเชิญเด้อค่ะ.....

ขอบคุณคุณยาย หนังสือกองใหญ่ แล้วกะทุนสมทบห้องสมุด แล้วยังขับอีตูดแดงมาเองเลย ขอบคุณอีหลีค่ะ

ขอบคุณอ้ายดุลย์ สำหรับหมากทุเรียนแซ่บ ๆ ที่ลงทุนพาอ้ายจ่าเหลืองหย่างไปซื้อ อ้ายจ่าเหลืองอยากกินกะบ่ให้กิน ว่า ถ่าให้น้องหลินมาก่อนพ่ะน่ะ

ขอบคุณอ้ายจ่าเหลือง สำหรับเครื่องดื่มที่แก้วน้องหลินบ่เคยพร่องเลย

ขอบคุณอ้ายจง และแม่น้องเดียร์ที่่มากินข้าวแล้วถามข่าวสารทุกสุกดิบ (แม่น้องเดียร์ตาฮักหลายค่ะ หน้าเด็กกว่าหลินอีก เหอ ๆ )

ขอบคุณอ้ายเอ๋ ที่รับภาระขนหนังสือไปให้อยู่หมอชิต แบบบ่กดมิเตอร์

ขอบคุณป้านวล พี่สาวแสนสวยที่มาถามข่าวกินข้าวกินน้ำนำกัน

แล้วที่สำคัญ บ้านมหาหลังใหญ่ ของอ้ายบ่าวคนเดิมที่เฮ็ดให้น้องหลินมี พี่ มีน้อง ได้รับความฮัก และน้ำจิตน้ำใจ ขอบคุณและขอบคุณค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 16-06-2011 at 07:46.

Tags for this Thread