หัวข้อ: ขอถามเรื่องสายไฟที่มาพร้อมกับคอมพ์หน่อยค่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14

มีรูปภาพประกอบ ขอถามเรื่องสายไฟที่มาพร้อมกับคอมพ์หน่อยค่ะ

.
    .
    .
    ขอถามเรื่องสายไฟที่มาพร้อมกับคอมพ์หน่อยค่ะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    คือได้มาหลายแถะล่ะหล่า สายลำโพงปกติแล้วทางปลายสิมีแจ็คสายเสียงอันเดียวไว้เสียบช่องฮูลำโพง เวลาเสียบกะเสียบฮูสีเขียวจากคอมพิวเตอร์ ปลายอีกด้านกะสิมีสีขาวแดงเหลืองไว้ต่อกับภาคขยาย หรือต่อไปสู่ลำโพง

อันหัวแบน ๆ นี่ สงสัยสิเป็นสายอุปกรณ์ภายในคอมพิวเตอร์ ถ้าเฮาบ่เ็ป็นช่างซ่อม บ่ต้องไปยุ่งมันดอก

อีกสายดำ ๆ ทางขวานั้น เป็นสายต่อจากโทรศัพท์เข้าสู่โมเด็ม หรือเป็นสายแลนกะได้ สังเกตถ้าฮูมันเ้ข้ากันได้กะลองเสียบเ้้ข้าไป ถ้าบ่ได้มันกะสิบ่เข้าครับ อ้ายเว่าถึงสายไฟเด้อ 5555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    ขอตอบเท่าที่เห็นภาพนะครับ
    สายที่ 1+2 ดูจากขั้วเสียบ น่าจะใช้ต่อพัดลม หรือไม่ก็ขั้วแบตเตอรี่แห้ง (เดา...)
    สายที่ 3 ถ้าเป็นสายคู่ ก็น่าจะต่อลำโพงได้ ถ้าเป็นสายเดียวน่าจะเป็นสายต่อสายดิน จากตัวเครื่องลงกราวด์ กันไฟดูด...
    สายที่ 4 น่าจะเป็นสายโทรศัพท์นะครับ เมื่อก่อนจะใช้ต่อจากโมเด็มภายนอกเข้าเครื่้อง ใช้ติดต่ออินเตอร์เน็ต เดี๋ยวนี้โมเด็มมันมีมากับเมนบอร์ดเลย

ยังไงรอผู้รู้มาตอบอีกนะครับ...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    ขอบคุณอ้ายพล กะ อ้ายทิดแหล่ หลาย ๆจ้า
    สายที่สาม เป็นสายเดี่ยวจ้า ซำพอไฟดูดยุเรื่อย บ่ได้ต่อสายกราวด์เลยจ๊ะ

อาจสิถามบ่เป็น คือวาอยากพ่วงลำโพงสายยาว ๆ
    เอาไว้ฟังเพลงยามขายของอยู่หน้าบ้าน คอมพ์อยู่ในเฮียนแม๋จ้า
    ถ่าใช้สายพวกนี้ได้ กะสิบ่ได้ไปซื้อใหม่จ้า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    บอกเพิ่นว่าขอซื้อสายเสียงต่อจากคอมพิวเตอร์เด้อจ้า เอาจักเมตรกะว่าไป ถ้าความยาวบ่พอใจเฮากะบอกว่าขอแบบต่อให้ยาว ๆ ได้บ่ สิต่อจากบ้านไปฟังอยู่เถียงนา 555

สายเสียงปลายแต่ละข้างกะสิเป็นแบบนี้ล่ะหล่า อันหนึ่งเสียบหม่องฮูสีเขียวรูปหูฟังอยู่คอมเฮา อันสองสายแดงดำนั้นเสียบใส่ลำโพง ถ้าเป็นลำโพงบ่มีฮูเสียบ หรือแบบเป็นกระเดื่อง กดขึ้นลง กะให้ตัดออกแล้วปลอกให้เหลือสายทองแดง เอาไปแหย่ในฮูแล้วกดกระเดื่องงับปั๊บโลด

ปล. อย่าลืมเสียบปลั๊กลำโพงเด้อล่ะ จั่งซั่นมันสิบ่ดังเด้

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 06-07-2011 at 16:36.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    สาย 1.2 นะ เอาไว้ต่อลำโพงกะได้แต่ต้องเป็นโฮมเธียเตอร์เด้อ
    ส่วนสายสามนะ เอาไว้มัดของชะ อิอิ สาย 4 นี่นะสายโมเดมครับ
    ส่วนเรื่อยว่าไฟดูดบ่อยนะ ปกติคอมสิเป็นปลั๊กสามตายุแล้วซึ่งมีสายกาวด์
    ยุในตัว ลองไปเช็คเบิ่งเต้ารับที่ใช้เสียบเด้อว่าเป็นแบบมีกาวด์บ่
    ส่วนมากบ้านเฮาสิใช้แบบ สองขาแล้วเอาปลั๊กพ่วงมาต่อเป็นสามขา
    มันกะเลยบ่สามารถป้องกันไฟดูดได้ อิอิ

บล็อก
    14
    555..อ้ายพล เดี๋ยวน้องหล่าสิไปบอกเพิ่นวา เอายาว ๆๆ
    สิพ่วงต่อเถียงนาไปฮอดไฮพุ่นหละ...
    สายแบบนี้กะหลาย ๆ แต่มันสั้น

ขอบคุณ วัฒนชัยนำเด้อจ้า สำหรับความรู้เรื่องไฟ ๆๆ...
    ต้องรีบไปเบิ่ง ก่อนไฟในโตสิเหมิด...555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวชัยภูมิ
    สาย1 กับ 2 บ่มีในคอมพ์ สายที่ 3 คึดว่าสิเป็นสายเสียง เบิ่งชัด สายที่ 4 สาย rj 10 เป็นโทรศัพท์ ครับ