หัวข้อ: คึดฮอดบ้าน แต่ยังย้านความจนอยู่

ศึกษาหาความรู้

คึดฮอดบ้าน แต่ยังย้านความจนอยู่

สวัสดี ครับผม พี่ๆชาวบ้านมหา ที่น่ารัก ซุผุซุคนผมเป็นคนหนึ่งที่ต้อง ระหก ระเหิน เดินทางมาทำมาหากินต่างประเทศเป็นการตัดสินใจยอมรับสภาวะการเปลี่ยนแปลงครั้งสำคัญ
    ในชีวิต ยอมตัดสินใจทิ้งให่ พ่อกับแม่ เฒ่าๆ อยู่กันลำพัง บางมื้อกะเทิงนั่งสะอื้นยุผุเดียว
    ช่วงแรกแห่งการห่างบ้าน ที่ถือว่า ไกลที่สุด ต้องมาเผชิญกับ ชะตากรรมที่เหนือ ความคาดเดา เพราะผมรับรู้เพียงว่า จะต้องมาสอนงานให้พนักงานคนจีน และคอย ดูแลเรื่อง
    เครื่องจักร รวมถึงการออกแบบและ ควบคุมระบบ ผมก็ตอบรับภารกิจนี้โดยบ่อลังเลใจเพราะ เป็นงานที่ ถนัดอยู่พอสมควร แต่หากว่า เมื่อมาถึงแล้วผมแทบ จิเป้นบ้าตาย เพราะ
    พนักงานคนจีนส่วนมาก จิบ่อรู้เรื่อง ภาษา อังกฤษ เล๊ยยย ทนจนถึงซุมื้อนี้ได้ กะย้อนว่า
    ความหวังทั้งหมด ของพ่อ กับ แม่ เฒ่าๆ เพิ่นฝากไว้กับเฮา หากเป็นไปได้ ผมกะอยากจิ
    บอก ผ่านทางบ้านมหา ไปหาเพิ่นว่า ลูกฮัก และเคารพ พ่อกับแม่ตลอดเวลา ก่อนนอนกะจิเอารูปของพ่อกับแม่มากราบทุกๆมื้อ ขอเป็นกำลังใจให้ พี่ๆน้องๆ ซุคนที่กำลังต่อสุ้ดิ้นรน ยุต่างประเทศครับ:l- มีความสุขทุกๆมื้อที่ได้เข้ามาพูดคุยกับพี่ๆน้องๆในห้องกล่องขอเพลง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ทนเอาหล่าชายแก้วเจ้ายังมีโอกาสหลายกว่าคนหลายล้านคน
    ที่ยังมีโอกาสได้ตอบแทนคุณพ่อ-คุณแม่เฮา
    และชายแก้วกะยังมีคนคองคอยถ่าโตยุ จงเฮ็ดมื่อนี่ให้มันดีที่สุด
    อีหยังส่วนอื่นๆค่อยๆแก้ปัญหาไปทีละเปาะๆแล่วทุกสิ่งทุกอย่างมัน
    กะสิลงตัวของมันเอง(อดทนให้ถึงที่สุด) เดี๋ยวเฮากะเป็นผู้ชนะเอง

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31

ความเยือกเย็น

ชีวิตของคนไกลบ้าน ทำงานต่างถิ่น มันกะบ่ต่างกันดอกจ้าอ้าย หลายๆคนเป็นคืออ้ายชายแก้ว ที่ต้องผลัดบ้านไกลถิ่น มาสู้กับงานเพื่อความฝันและความหวัง ของคนอยู่บ้าน บ่ต่างกันตรงที่เมื่อยปานได๋กะต้องอดทน ท้อปานได๋กะต้องสู้ บางคนกะอยากหนีจากคำว่าความยากจนเพื่อชีวิตที่ดีขึ้น บางคนกะเพื่อลูกเพื่อพ่อ แม่ เพื่อครอบครัว คนเฮามีภาระและหน้าที่ติดโตมาแต่เกิด หนักหรือเบากะต้องทนสู้ต่อไปจ้าอ้าย เป็นอีกหนึ่งกำลังใจให้ สู้ต่อ อุปสรรคปัญหาต่างๆ กะขอให้ผ่านไปได้ด้วยดี สุขภาพแข๋งแรง จ้าอ้าย พ่อกับแม่ เผิ่นให้กำลังใจอ้ายเสมอ และตลอดเวลา:*-

สิ้นปีกะขอให้ได้โบนัส หลายๆ เด้อจ้าอ้ายจะได้ ซื้อผ้าซิ้นผืนงามเสื้อสุดโก้ เมือฝากแม่ กับพ่อ :l-:l- สู้ๆ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    มาให้กำลังใจคนไกลบ้านคือกันเด้อค่ะ
    ขอให้เฮาพยายามคึดบวกเอาไว้เพื่อเป็นกำลังใจในการสู้งานเนาะ
    ..อยู่บ้านเพิ่นถึงสิเหงา ไกลพ่อแม่พี่น้อง แต่เฮามีงานการ มีหน้าที่ทำ มีเงินเดือน
    เฮามีโอกาสหลายกว่าคนอื่นๆอีกหลายคนที่เพิ่นอยากมาทำงานเนาะค่ะ

ฉะนั้นเฮามีโอกาสตรงนี้แล้ว พยายามทำโอกาสให้ดีที่สุด
    เก็บเงินหลายๆไว้ไปสร้างเนื้อสร้างโตบ้านเฮาค่ะ.. สู้ๆเด้อพี่น้อง..
    มองต่าง..อย่างปลง

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ยินดีต้อนรับชายแก้วเป็นสมาชิกเพิ่มในบ้านมหาจ้า
    จังใด๋ก็อดทน สู้ๆ ในเมื่อก้าวมาถึงขั้นนี้ล้ว อายุยังน้อย
    ให้นึกถึงวันข้างหน้าเข้าไว้ เหงา คิดฮอดบ้านก็เข้ามาเล่น
    ในห้องกล่องเพลง หรือตอบกระทู้ตามแต่สะดวกเด้อจ้า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

คึดฮอดบ้าน แต่ยังย้านความจนอยู่

มาส่งแรงใจให้เด้อจ้าสู้ๆจ้า อดเอาเนาะเก็บเงินมาบ้านเฮาหลายๆเด้อจ้า ความรู้สึกของคนไกลบ้านเป็นยังไงนั้นเข้าใจดีมากๆ (ทางนี่กะสิเมือคือกันล่ะเว่ามาแล่วกะด่าย ฮือๆๆ คึดฮอดบ้าน แต่ยังย้านความจนอยู่คึดฮอดบ้าน แต่ยังย้านความจนอยู่คึดฮอดบ้าน แต่ยังย้านความจนอยู่คึดฮอดบ้าน แต่ยังย้านความจนอยู่คึดฮอดบ้าน แต่ยังย้านความจนอยู่ )

ศึกษาหาความรู้
    ขอบคุณ ทุกๆ กำลังแรงใจครับ ขอบคุณพี่ๆซุผุซุคน และกะขอเป็นแรงใจให้ผุกำลังท้อแท้ผิดหวังซุๆคนครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    อ่านมาแล้วสิไห้ อดทนคักพวกเฮาคนไกลบ้าน
    บ่ได้มีเงินเดือนไปทำงานคือหมูดอก สามึให้หมดคุแนว
    อาหารไทยกะเฮ็ดกินทุกมื่อ แต่กะยังคิดฮอดบ้านยุ
    คิดฮอดแม่ที่เฮาทิ้งมาคือว่าแหละจ้า แต่ห่วงลูกฮักลูกทิ้งบได้
    ท่าให้แฟนเกสียณษ์งานยุ อีก 4 ปี นับวันรอ ออย เดี๋ยวกะต้องห่วง(ย่า)อีก
    สิได้กลับมายุไทยบ่นิ คิดๆอยู่จ้า

อดทนเด้อจ้าขอเป็นอีกหนึ่งแรงใจจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 25-08-2011 at 13:54.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    คิดในแง่บวก (positive thinking) เอาไว้ อย่างหน่อย เมื่อเจ้ากลับมาเมืองไทย หน้าที่การงานของเจ้ามันสิเจริญก้าวหน้าไปหลายกั่วหมู่ที่อยู่เมืองไทย แน่นอน เมื่อนั่นล่ะ เจ้าสิมีปัจจัยไปเลี้ยงดูพ่อกับแม่ให้ซำบาย เพียงแต่ต้องรอเวลาซือๆ อดเอาเด้ออาวเด้อ หันใจไว้ กินข้าวหลายๆ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    เว้ากับคนจีนต้องเรียนเว้าภาษาจีนเอาจ้า คะเจ้าบ่เข้าใจอิหลีภาษาอังกฤษ
    บางเทื่อเฮาพยายามเว้าภาษาจีนนำปานได๋กะยังว่าบ่เข้าใจอยู่ อั่นๆแล้วหมู่
    เจ้าสิเข้าใจภาษาอิหยังซั่นน่ะ เว้านำยากอิหลีจ้าคนจีนนี่ แต่เรื่องรายได้ขอขึ้น
    เงินเดือนเก่งๆ พะนะ เซาจ่มดอกเมื่อย สู้ๆๆเด้อจ้าชายแก้ว :l-